Windows 7 İçin Internet Explorer 10 Çıktı mı?

 Windows 8 ile hayatımıza giren Internet Explorer 10, bugün itibari ile Windows 7 32 ve 64bit sürümleri için yayınlandı. Fakat Internet Explorer 10’u indirmek için Microsoft Download sayfasına gittiğimde bağlantıların hiçbirinin çalışmadığını fark ettim. Her ne kadar da Windows 7 için Internet Explorer sayfası açılmış olsa da, sanırım hazırlık aşamasında birkaç sorunla karşı karşıyalar.

Ara sıra Microsoft’un Internet Explorer 10 indirme sayfasına girip deneyerek indirmeye çalışabilirsiniz. Birkaç saat içerisinde ya da birkaç gün içerisinde bu sorunu düzelteceklerine eminim.  Acele etmeye gerek yok 🙂

Windows 7’nin Sp1 32 ve 64bit sürümleri için hazırlanan Internet Explorer 10 sürümü aynı zamanda Windows Server 2008 R2 Sp1 64bit sürümü için de destek veriyor. Elbette ki Türkçe sürüm indirebileceksiniz.

Internet Explorer 10;  http://windows.microsoft.com/en-US/internet-explorer/

Minimum sistem konfigürasyonuna baktığımızda, 1Ghz’lik işlemci ve minimum 512MB önerilmekte. Aynı zamanda da 200MB civarında sabit diskinizde yer olması gerekiyor.

Bakalım ya biz erkenden bulduk sayfayı, ya da Microsoft önümüzdeki saatlerde veya günlerde Internet Explorer 10’u indirmeye açacaktır. Not olarak belirteyim, önceden yapılan açıklamalarda Kasım ayı içerisinde Internet Explorer 10’un indirmeye açılacağı belirtilmişti.

Yorum yapın