Zemana AntiLogger Program Testi -2

Zemana AntiLogger Program Testi makalemin devamı olarak sizlere tekrar merhaba program özelliklerinden bahsetmeye devam edelim.

Anti-ScreenLogger Nedir ?

Hackerler günümüz teknolojisinde artık sadece klavyeyi kayıt almanın dışında ekran görüntünüzüde kayıt altına alabilmekteler. Peki ekran görüntümüzü nasıl alırlar ? Sisteme bulaştırdıkları bir program daha doğrusu bir trojan sayesinde ekranda gördükleriniz bir kamera görüntüsü gibi kayıt olur. Özelliklede internet üzerinden alış-veriş yaparken banka bilgilerinizi girerken ve kredi kartınızı kullanırken ekranda bastığınız her tuş gözüktüğü için ekran görüntüsünü kayıt altına alarak şifrelerinizi ele geçirebilirler. Tabi bundan sonrası onlar için çok basit… Ekran görüntünüzü sizin haberiniz olmadan kendi bilgisayarlarınıza kayıt edip sonrada bir güzel şifrelerinizi ele geçirebilmekteler. Sanki bir video ilermiş gibi yaptığınız herşey hacker’in bilgisayarına gider ve bilgisayarınızdaki tüm işlemleri gözler önüne sermiş olurlar. Zemana programında Anti-ScreenLogger özelliği sayesinde ekran kayıtlarınızı ve ekran görüntülerinizi çalamayacaklar… Zemana bunun içinde geliştirilmiş ve kullanıcının ekran görüntüsünün kayıt altına alındığını gördüğü anda sistemi durduracaktır ve size uyarı verecektir.

Anti-ClipboardLogger Nedir ?

Bu özelliği ise hemen hemen herkesin kullandığı COPY – PASTE işlevi için geliştirilmiş. Genelde forumlarda dolaşırken yada birşeyler yazarken bir yerden başka bir yere COPY yani Kopyala ve PASTE yapıştır işlevini çok kullanırız. Aslında bu işlev çok işe yarar fakat kötü niyetli kişiler sizin Kopyala ve yapıştır yaptığınız bilgileride malesef görebilmekteler. Mesela mail şifrenizi bir TXT dosyasına yazdınız. Mailinize girerken bu şifreyi kopyala yapıp sonrada Login ekranına Paste ile yapıştırırsınız. Bu işlev sırasında saldırgan sizin COPY PASTE ile aldığınız veriyi kopyalayabilmektedir. Tabi bu işlevide yaparken saldırgan sizi izliyorsa Zemana Anti-loggger saldırganın bilgilerinizi ele geçirmesini önlemekte…

Anti-SSLLogger Nedir ?

SSLLogger ise saldırganların aslında yeni geliştirdikleri bir sistemdir. SSL bağlantıları yüksek şifreleme ile verileri karşı sisteme aktarır. Saldırganlar SSL sistemini geçemedikleri için veri sizin bilgisayarınızda SSL e gönderilmeden yani SSL olarak şifrelenmeden önce veriyi çalabilmektedirler. SSL kullanan Banka, Server, FTP gibi işlevlerin önüne geçebilmek için tasarlanan zararlı programlar SSL protokolüne giden veriyi kopyalamaya çalışmaktadırlar. Fakat Anti-Logger programımız SSL protokolü üzerinden yaptığınız işlemleride koruma altına almakta.. Yani veri SSL olarak şifrelenmeden önce bir Badyguard gibi Zemana veriyi korur. Tabi bu daha önceden yapılmamış bir koruma sistemi işte Zemana Anti-Logger programı SSL korumasıyla dünyada bir ilki gerçekleştirdi.

Anti-WebcamLogger Nedir ?

Hackerlerin artık sıkça kullanmakta oldukları hatta ve hatta ayağa kadar düşüp lamerlerin bile artık milletin kameralarını izlemeye başladığı günümüz internet dünyasına birisinin haberi olmadan WebCam’ini açıp görüntülerini çekip internette yayınlayanlar bile var… Düşünsenize odanızda soyunurken bir anda WebCam açılıyor ve haberiniz bile olmadan sizi kayıt altına alıyorlar… Sonra o görüntülerle…. Düşünmek bile istemezsiniz. Bu güne kadar herkese WebCam’inizi kullanmıyorsanız kapağını kapalı tutun diye uyarırdım artık Zemana kullananlar bunada ihtiyaç duymayacaklar. Anti-WebCamloggger WebCam’inizi kullanmaya çalışan tüm program ve dosyaları tek tek durdurup sizi uyaracaktır. Tabiki buda dünyada bir ilk…

Son olarak Sistem Savunma nedir ?

Bilgisayar sisteminize zarar verebilecek tüm işlevleri durduran bir sistem özelliklede bilgisayarınızın çekirdek dediğimiz dosyalarına bulaşmaya çalışan virüs ve trojanların önüne geçilebilmekte… Gerçi bu işlev hemen hemen birçok Anti-virüs ve Firewall programlarına adapte edilmiş durumda. Tabi zemana antilogger bunuda bize sağlayabilmekte….

Bu gecelikte bu kadar arkadaşlar yarın gece sizlere Zemana AntiLogger Program Testi -3 makalemi yazacağım…

“Zemana AntiLogger Program Testi -2” üzerine 5 yorum

  1. Sormak istediğim birşey var program ne kadar ücreti ben indirdim kurdum ama demo diyor ne kadar sürem var

    Yanıtla

Yorum yapın