Zemana AntiLogger Program Testi

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere tamamen bir Türk yapımı ve hatta dünyadaki ilk WebCam Logger ile İlk AntiSSL Logger programı olan Zemana AntiLogger programından bahsedeceğim.

Zemana AntiLogger nedir ?

Zemana AntiLogger aslında bir nevi güvenlik programı fakat benim ilgimi çeken ve sizlerle paylaşmak istediğim güvenliğimizi hangi yöntemle sağladığı. İnternet sayfaları Zemana.com adresinde
Bilgi Güvenliği“nizi imza veritabanına ihtiyaç duymadan sezgisel olarak koruma altına alır.
İşte ilgimi çeken nokta bu. Sezgisel komuma dedikleri aslında bir nevi Yapay Zeka diyebilirim. Teknoloji ilerledikçe artık makinalar yavaş yavaş insan gibi düşünmeye başlıyor. Aslında bunun çalışmaları yıllardır devam etmekte. Bir makina insan gibi düşünebilir mi ? Evet aslında düşünebilir teknoloji artık buna imkan sağlamakta.. İşte bugün sizlere tanıtacağım Zemana Antilogger programıda bu, geleceğin teknolojisi aslında şimdiden bize göz kırpıyor diyebilrim.
Şimdi konuyu biraz daha açalım. Bilgi güvenliği ;
Blogumu ilk açtığım günden beri hep söylediğim üzerinde en çok durduğum konu bilgi güvenliği yani bilgisayar güvenliği olmuştur. Sistemler geliştikçe karmaşık bir hal alıyor ve bunun sonucu olarak gün geçtikçe bu sistemleri savunmak korumak bir dizi haline getirmek zorlaşmakta. Teknoloji iyi alanlarda ilerlediği gibi kötü alanlarda da ilerlemekte malesef. İşte bu kötü niyetli kişilerden kendimizi korumamız için her zaman bir Güvenlik programına hatta birkaç güvenlik programına ihtiyaç duyar hale geldik.
Fakat bu güvenlik programlarının büyük bir kısmı hala eski teknoloji ile ilerlemekte…
Örnek vermek gerekirse Anti-Virüs programların çalışma prensiplerinden biraz bahsedeyim. Bir Anti-virüs programı sisteminizde çalışırken kendi içerisindeki bir veri tabanı üzerinden verileri denetler. Bu veri tabanı yıllarca süregelen ve günümüze kadar çıkmış ve tanımlanmış olan zararlı virüs vb. yazılımların kodları ile doludur. Tespit edilen her virüsün bir kodu vardır bu kod sayesinde Anti-Virüs programı sisteme bulaşan bir virüsü tespit eder ve sizi uyarır.
Fakat kullanıcıların özelliklede bilinçsiz kullanıcıların birçoğu bu veritabanını güncellemez yani anti-virüs programlarının güncellemelerini pek sık yapmazlar. Malesef ki Antivirüs programları bu veritabanında yazılı olan zararlı kodları tespit ederek çalışıyor yeni bir virüsü tanımayacaklardır ve sisteminizde o virüs rahatlıkla dolaşabilecektir. Bir virüs piyasaya çıktığı zaman antivirüs programı yazılımcıları bu virüsün kodlarını tespit eder veri tabanlarına yazar ve biz kullanıcılar programlarımızı güncelleyerek sistemimizi koruma altına alırız. Fakat malesef ki bir virüsün tespit edilmesi bazen 48 saat bile sürebilmekte.. 48 saat içerisinde bir virüsün milyonlarca bilgisayara bulaşabileceği ve milyonlarca dolar zarar verebileceğini biliyor musunuz ?
İşte Zemana Antilogger programını tercih sebebim bu. Zemana zararlı kodları ve zararlı yazılımları tespit ederken bir veritabanıyla karşılaştırmıyor. Kendi teknolojisi içerisindeki benim Yapay zeka dediğim 🙂 Program üreticilerininde Sezgisel koruma dedikleri sistemle çalışması.
Bir zararlı yazılım sisteme bulaştığı zaman ilk yapacağı iş her zaman bellidir. Belirli dosyalara bulaşmak bilgisayarın sistem dosyalarını değiştirmek zarar vermek Registry dediğimiz sistemin kayıt defterine ve Boot Sector dediğimiz sistemin ana sektörlerine kendini yerleştirmesidir. İşte aslında bir koruma programından bunu beklemek lazım bir programın kodlarını okuyup bir tablodan karşılaştırıp onu tanıması yanısıra yaptığı işler ve zararlı yazılımın davranış tarzına bakarak bizi uyarması işte yapılması gerek en önemli nokta burasıdır.
Zemana Antilogger ‘in sezgisel koruması işte bunu yapıyor. Sistemde çalışan programın davranış tarzlarını inceliyor ve zararlı bir yazılım olup olmadığını bize bildiriyor.
Peki Güvenlik duvarı ?
Firewall diye hitap ettiğimiz güvenlik duvarı programlar genelde PC niz ile internet bağlantınız arasındaki odak noktasıdır. İçeriden dışarıya yada dışarıdan içeriye bir program girmek istediği zaman onu durdurur kullanıcıya izin verip vermek istemediği sorar.. Fakat piyasadaki birçok Firewall programı sistemde olan değişikliklere pek bakmaz. Gerçi günümüz firewal programları arasında Registry kayıtlarını kontrol eden spam durduran ve trojan taraması yapabilen cinsleride mevcut. Özelliklede antivirüs program yapımcıları komplike sistem korumaları da üretmekte..
Firewall + Antivirüs + Trojan koruması = İnternet securty gibi…
Peki tek bir programla tüm korumayı sağlayabilecek misiniz ?
Aslında ben bundan pek emin değilim hiçbir zaman bilgisayarımı tek bir koruma programına emanet etmedim. Her zaman sistemimde bir Firewall + bir antivirüs programı + bir trojan koruması bunundurdum
Nedeni mi ?
Aslında nedeni gayet net. Her zaman X firması bir konuda iyiyse diğer bir konuda iyi olması gerekmiyor.. Mesela A firmasının Antivirüs programı süperdir ama Firewall’ı çok iyi olmayabiliyor… Her zaman tercihimi en iyi olanlar ve birbirine uyumlu olanlardan yana kullanmışımdır.
Gelelim Zemana Antilogger programımıza…
Zemana Antilogger programında birkaç çeşit koruma mevcut. Programı açtığımız zaman sol köşede de görebileceğiniz gibi
 • Anti-KeyLogger
 • Anti-ScreenLogger
 • Anti-WebcamLogger
 • Anti-ClipBoardLogger
 • Sistem koruması
Özellikleri ile karşımıza gelmekte..

Anti-KeyLogger Nedir ?

Klavyenizdeki tuşlara bastığınız zaman bilgisayarınıza bir komut gider ve ekranda bastığınız tuşun harfi yada rakamı belirir. Klavyemiz aslında bilgisayardaki en önemli güvenlik unsurlarından birisidir. Bunu şöyle bir örnekle sizlere açıklamaya çalışayım.
Bir bankanın internet sayfasına giriyorsunuz ve banka sizden kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi istiyor. Klavyenizden bankanın internet sitesine kullanıcı kodunuzu ve şifrenizi giriyorsunuz. Eğer ki bilgisayarınızda Keylogger diye hitap ettiğimiz zararlı klavye dinleyici program varsayani bir yerden sisteminize bulaştıysa siz bankanızın şifrelerini tek tek klavyenizden tuşlarken kötü niyetli bir hacker bir güzel sizin klavyedeki bastığınız her tuşu kayıt altına alabilir ve birkaç saniye içeirsinde tüm şiflerelerinizi ele geçirebilir.
AntiLogger, zararlı yazılımların saldırı metodlarına karşı geliştirilmiş güçlü anti-eylem metodları içeren yenilikçi güvenlik modülleri ile “Bilgi Güvenliği“nizi imza veritabanına ihtiyaç duymadan sezgisel olarak koruma altına alır. Antilogger, bilinen tüm yöntemler ile çalışan bilgi hırsızlığı amaçlı zararlıları engellemektedir. Kullandığı sezgisel koruma metodu ile henüz ortaya çıkmamış ve bilinmeyen yeni saldırı

yöntemlerine karşı da “Bilgi Güvenliği“nizi sıfır zamanlı olarak koruyabilmektedir.

Devemını Zemana AntiLogger Program Testi-2 yazımda anlatacağım. Bu günlük bu kadar…

Zemana Antilogger; Powerful and Proactive Security
Zemana AntiLogger is a new generation, powerful and proactive security software which focuses on “Information Security“. Modules; Anti-SSL Logger, Anti-WebCam Logger and Anti-ClipBoard Logger are the first security solutions developed in the world. Moreover , our other modules have the best features when compared to similar softwares. Zemana AntiLogger provides a more effective level of security for keeping your valuable information safe. Thanks to Zemana AntiLogger you can share all your valuable information securely and with confidence.

“Zemana AntiLogger Program Testi” üzerine 11 yorum

 1. Merhabalar bu programı nereden indirebiliriz ? Ben faturalarımı bankadan ödüyorum internetten öderken beni koruyabilecekmi

  Yanıtla
 2. ben lisansını aldım kullanıyorum tek kelimeyle süper bir program =) her türlü tehlikeden koryuor antilerin tanımadığı virüsleri tanıyor bu beni çok şaşırttı sezgisel koruması süper…

  Yanıtla
 3. Programı sitesinden indirmeyi denedim, fakat yükleme yapamadım..
  Resmi sitesinden başka yere link veriyor. Onda da dosya bulunamadı çıkıyor.
  …………………………………………………………………..
  Not Found
  The requested URL /sd/E_4-E5uRn1Xi7d2QlvLO9t603oHEo5wYQUENwDHuY4baYz7J0nfnnVeXseNEKnQUHZcdPiGis1lFIrzt-7U0CJhsNeLFSeyr/software/11000332/10822444/3/AntiLogger_1.7.2.940.exe was not found on this server.
  ……………………………………………………………….
  başka link varsa verebilir misiniz?

  Yanıtla
 4. Merhabalar Windows 7 64 bit için kurmaya çalışmıştım ama malesef desteklemiyor diyordu bu konu hakkında bilgisi olan varsa yazsın sevinirim şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 5. zemana antilogger antivirüs özellikli yapay zekalı güvenlik duvarı…dünyadaki her pc de olamassa olmaz bir ROBOT…en kritik görevlarin adamı..bu tam olarak geleceğin antivirüsü olacaktır…boyut+hız+yapay zeka+öngörü=zemana internet security demektir…bu çok önemli…her Windows+linux platformunda %100 gerekli bir robot program…lisanslı kullanıyorum ve herkesin bir an önce kullanması gerekir……

  Yanıtla

Yorum yapın