Babylon nedir? Ne işe yarar ?

Yazar: Hamza Şamlıoğlu Tarih: 08.01.2007 Kategori: Yazılım Şeker: 28

babylon.gif Hemen söyleyeyim bu gece sizlere Babylon dan bahsedeceğim. Babylon Bir sözlük programıdır. Öyle basit bir sözlük programı deyip geçmeyelim. Gerçektende harika bir yazılım. Babylon ‘u sisteminize kurduktan sonra istediğiniz kelimeyi Türkçe, İngilizce, Fransızca, Portekizce ve aklınıza gelebilecek bir çok dile çevirebilmektesiniz. Hemde farenin orta tuşuna basarak yada ayarlayabileceğiniz herhangi bir tuş ile programın size anında çeviri yapmasını sağlayabilmektesiniz.

Babylon sadece kelime çevirisi yapmakla kalmıyor. Ayrıca metin çeviriside yapabilmekte. Bizzat Türkçe bir metini yani paragrafı Babylon da çevirdim. Sonuçları gerçektende şaşırtıcı buldum. Diğer metin çeviren yazılımlara göre Babylon çok daha başarılı en azından TARZAN ingilizcesinden daha iyi çeviri yapabilmekte. Babylon programına sonradan ayrıca sözlük ekleyebilmektesinizde.

Programda negatif olarak gördüğüm sadece biraz fazla RAM kullanmasıdır. Bunun dışında gerçektende güzel bir program. Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe sözlükleri başarıyla yazılmış.

Tavsiye ederim. Fiyatı: 71USD


This I will nighttime say to the you from a Babylon program. Babylon a dictionary program. An suchlike ordinary dictionary program. A wonderful program. Babylon to your system yi which you wanted after sets up bold Turkish language and French English Portuguese language you can turn to a very language which will come white spotted. At my helium to the mouse’s middle key you will regulate a whichever whichever key while pressing strange and your program be to the you immediately the translation do.

The price: 71USDYazar: Hamza Şamlıoğlu Tarih: 08.01.2007 Yorum: 28

Bu Yazıya İki Şeker Atmaya Ne Dersin?

Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz.

  1. Rana

   @şeyhmus:
   Başlat – Denetim Masası – Programlar ve Özellikler – Programın üstün gel ve kaldır yap.

  2. arda

   babylon saçma program

  3. yok

   en sinir olduğum programlardan birisi,
   olmadık yerlerde ortaya çıkıp tarayıcı anasayfasını değiştirmesi, bir toolbar kurması, sistemden kaldırınca çok artık bırakması, diğer programlar içine reklam verip istemeden kurulması gibi sinir bozucu olması bile kullanıcıların uzak durmasına yeter
   “Microsoft Translator Bookmarklet” öneririm

  4. Kadir

   Yaptığın çeviriden belli nekadar iyi olduğu programın

  5. Oğuzhan Akman

   Yazı 2007 yılında yazılmış ama gelen yorumların 1/3ünün 2012de yapılması daha ilginç bence :)

  6. lıklık

   iğrenç bir program heryere kendi kendine eklentiler ekliyor.ne var ne yoksa sildim ana sayfamdan hala gitmedi zaten ayarlarını bulana kadar google chroma bayağı bir sövmüştüm.sakın eklemeyin babylonu arkadaşlar bütün ayarlarınızı kafasına göre değiştiryo.

  7. kjl

   hayır hiçte bile siz kullanmasını bilmiyosunuz benim işime çok yarıyo

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir