Babylon nedir? Ne işe yarar ?

Yazar: TEAkolik Tarih: 08.01.2007 01:12 Güncelleme Tarih: 08.01.2007 01:12 Yorum: 28

babylon.gif Hemen söyleyeyim bu gece sizlere Babylon dan bahsedeceğim. Babylon Bir sözlük programıdır. Öyle basit bir sözlük programı deyip geçmeyelim. Gerçektende harika bir yazılım. Babylon ‘u sisteminize kurduktan sonra istediğiniz kelimeyi Türkçe, İngilizce, Fransızca, Portekizce ve aklınıza gelebilecek bir çok dile çevirebilmektesiniz. Hemde farenin orta tuşuna basarak yada ayarlayabileceğiniz herhangi bir tuş ile programın size anında çeviri yapmasını sağlayabilmektesiniz.

Babylon sadece kelime çevirisi yapmakla kalmıyor. Ayrıca metin çeviriside yapabilmekte. Bizzat Türkçe bir metini yani paragrafı Babylon da çevirdim. Sonuçları gerçektende şaşırtıcı buldum. Diğer metin çeviren yazılımlara göre Babylon çok daha başarılı en azından TARZAN ingilizcesinden daha iyi çeviri yapabilmekte. Babylon programına sonradan ayrıca sözlük ekleyebilmektesinizde.

Programda negatif olarak gördüğüm sadece biraz fazla RAM kullanmasıdır. Bunun dışında gerçektende güzel bir program. Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe sözlükleri başarıyla yazılmış.

Tavsiye ederim. Fiyatı: 71USD


This I will nighttime say to the you from a Babylon program. Babylon a dictionary program. An suchlike ordinary dictionary program. A wonderful program. Babylon to your system yi which you wanted after sets up bold Turkish language and French English Portuguese language you can turn to a very language which will come white spotted. At my helium to the mouse’s middle key you will regulate a whichever whichever key while pressing strange and your program be to the you immediately the translation do.

The price: 71USD

Yazar: TEAkolik Tarih: 08.01.2007 Yorum: 28
Yazılım

Yorumlar

Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz. Oluşabilecek zararlarda ve gözden kaçabilecek durumlarda tüm sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gizlilik sayfamızda bu bilgiler açıkça belirtilmiştir.