WordPress 2.8.3 Çıkmış! Lütfen Güncelleyiniz.

Yazar: Hamza Şamlıoğlu Tarih: 04.08.2009 Kategori: Güncel , Güvenlik , Yazılım , İnternet Şeker: 3

wordpress-logoHey neler oluyor orada ?  Bu sabah yönetim panelime girdiğimde karşıma gelen  WordPress 2.8.3 sürümü çıkmış! Lütfen güncelleyin. Yazısı ile WordPress.org internet sayfasına girip baktığımda WordPress 2.8.3 Security Release başlığı altında yayınlanan 3.8.3 sürümünün bir güvenlik sebebiyle çıkartıldığını okudum.

Açıkcası alel acele yazılış bir yazı tam olarak nerede güvenlik açığı var ? Nereleri etkiliyor ? Bilmiyorum ama anladığım kadarıyla 2.8.1 sürümünden sonra eklenen bazı kodların oluşturduğu güvenlik açıkları.  2.8.2 ve 2.8.3 bu hataların düzeltilmiş hali olarak gösteriliyor.

Durum güvenlik güncelleştirmesi ise hemen database ve ftp yedeğinizi alın sisteminizi acilen 2.8.3 sürümüne güncelleyiniz.  Ne olur ne olmaz lamerin biri gelipde sizi hack etmesin..!  Türkçe sürümü için WordPress Türkiye ekibimiz çalışmalara başladı. Kısa bir süre sonra Türkçe sürümünüde WordPress-TR internet sayfasından indirebilirsiniz.  Ayrıca Türkiye ekibinede buradan teşekkür ederim.

WordPress İnternet Sayfası : http://wordpress.org/

WordPress Türkiye Sayfası : http://www.wordpress-tr.com/Bu Yazıya İki Şeker Atmaya Ne Dersin?

Yönetici Notu: Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz.

  1. _KmL_

   Amma açıkları varmış bi türlü kapatamadılar :) Teşekkürler…

  2. turgay

   az kaldı wordpress 3.0’ın çıkmasına :)

  3. flyingweels

   işte bunu sevdim

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir