WordPress 2.8.3 Çıkmış! Lütfen Güncelleyiniz.

Tarih: 04 Ağustos 2009 | Kategori: Güncel | Yazar: | 3 Yorum

wordpress-logoHey neler oluyor orada ?  Bu sabah yönetim panelime girdiğimde karşıma gelen  WordPress 2.8.3 sürümü çıkmış! Lütfen güncelleyin. Yazısı ile WordPress.org internet sayfasına girip baktığımda WordPress 2.8.3 Security Release başlığı altında yayınlanan 3.8.3 sürümünün bir güvenlik sebebiyle çıkartıldığını okudum.

Açıkcası alel acele yazılış bir yazı tam olarak nerede güvenlik açığı var ? Nereleri etkiliyor ? Bilmiyorum ama anladığım kadarıyla 2.8.1 sürümünden sonra eklenen bazı kodların oluşturduğu güvenlik açıkları.  2.8.2 ve 2.8.3 bu hataların düzeltilmiş hali olarak gösteriliyor.

Durum güvenlik güncelleştirmesi ise hemen database ve ftp yedeğinizi alın sisteminizi acilen 2.8.3 sürümüne güncelleyiniz.  Ne olur ne olmaz lamerin biri gelipde sizi hack etmesin..!  Türkçe sürümü için WordPress Türkiye ekibimiz çalışmalara başladı. Kısa bir süre sonra Türkçe sürümünüde WordPress-TR internet sayfasından indirebilirsiniz.  Ayrıca Türkiye ekibinede buradan teşekkür ederim.

Wordpress İnternet Sayfası : http://wordpress.org/

Wordpress Türkiye Sayfası : http://www.wordpress-tr.com/


Etiketler: , , , , , , ,
Yönetici Notu

Lütfen yapacağınız yorumlarda kişi ve kurumlara hakaret etmeden, kişilik haklarına zarar vermeden görüşlerinizi bildiriniz. Oluşabilecek zararlarda ve gözden kaçabilecek durumlarda tüm sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gizlilik sayfamızda bu bilgiler açıkça belirtilmiştir.

3 Yorum Yapıldı:

  1. _KmL_

    Amma açıkları varmış bi türlü kapatamadılar :) Teşekkürler…

  2. turgay

    az kaldı wordpress 3.0’ın çıkmasına :)

  3. flyingweels

    işte bunu sevdim

Yorum Gönder