110 binden fazla T10 satan Turkcell, T20 ile çıtayı yükseltiyor

Kendi markası ile çıkardığı ilk telefonu Turkcell T10 ile büyük başarı yakalayan Turkcell, yeni akıllı telefonu Turkcell T20 ile cep telefonu piyasasında yeni bir dönemin kapılarını açıyor. Daha akıllı, daha sosyal, daha eğlenceli, daha güvenli özellikleri ve fark yaratan uygulamalarıyla Turkcell T20 ayda sadece 29 TL’ye Turkcell’lilerle buluşacak.

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, kendi markasını taşıyan yeni telefonu Turkcell T20’yi müşterilerine sundu. Turkcell T20, daha sosyal, daha eğlenceli, daha akıllı ve daha güvenli özellikleri ve şaşırtan fiyatıyla cep telefonu piyasasına damga vurmaya aday.

Conrad Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılan Turkcell T20 bir akıllı telefondan beklenen tüm özellikleri içinde barındırıyor. Android işletim sistemi en son versiyon (2.3.3) ile gelen Turkcell T20, dahili Yakın Alan İletişim (NFC) özelliğiyle de dünyada bir ilke imza atıyor. Huawei işbirliği ile üretilen Turkcell T20, 3G HSDPA (7.2 Mbps) şebekeleri için destek, 3,5 inç boyutunda 320×480 (HVGA) çözünürlüklü kapasitif hassas dokunmatik ekran, 5 megapiksel kamera, MP3 çalar, Push e-posta özelliği, GPS, Wi-Fi, Pusula ve 4 GB MicroSD harici hafıza gibi özelliklere sahip. Tamamen Türk mühendisleri tarafından tasarlanan kullanım kolaylığı sağlayan arayüzü ve çekici tasarımıyla dikkat çeken Turkcell T20, ön yüklü gelen uygulamaları ve gelişmiş bir mobil internet deneyimi ile hayata her an bağlı olmayı sağlıyor.

Turkcell T20, 24 ay 250 MB internet dahil ayda 29 TL’ye makul fiyata en iyi akıllı telefon deneyimi yaşamak isteyenlerin ihtiyacına cevap oluyor. Kısa bir süre sonra, mevcut tarifesine kontrat yapmayı tercih edenler 24 ay boyunca 19,90 TL ödeyerek (3 ay boyunca 250 MB internet de ücretsiz) Turkcell T20’yi daha da uygun fiyata satın alabilecek. Kontratsız seçeneğini tercih edenler ise bu gelişmiş telefona sadece 419 TL’ye üstelik 3 ay boyunca her ay her yöne 100 dk ve 100 MB interneti ile birlikte sahip olabiliyor.

Süreyya Ciliv: Kalite Herkesin Hakkı

Basın toplantısında konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, Turkcell’in kendi adını taşıyan ilk markalı telefonu Turkcell T10’un kısa sürede büyük başarı yakaladığına dikkat çekerek şunları söyledi:

“Akıllı telefonlar bugün bilgiye erişimde fırsat eşitliği adına paha biçilmez bir rol oynuyor. Biz, mobiliteyle yaratılacak fırsat eşitliğini Türkiye için kendi sosyal sorumluluk olarak görüyoruz. Bu vizyon doğrultusunda geçen sene müşterilerimiz ile buluşturdurduğumuz Turkcell T10 kısa sürede çok sevilerek 110 binden fazla satış rakamına ulaştı. Bugün Android işletim sistemi olarak baktığınızda en çok satan akıllı telefon olan Turkcell T10 aynı zamanda en çok mobil internet kullanılan iki telefon markasından biri. Turkcell T10’a gösterilen ilgi ne kadar doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Bugün müşterilerimize sunduğumuz Turkcell T20 ise mobil internet ve akıllı telefon deneyimini çok daha üst seviyelere taşıyan bir telefon. Türk mühendislerinin geliştirdiği ara yüz ve altyapılar sayesinde benzersiz bir deneyim sunan bu telefonu “Kalite Herkesin Hakkı” sloganıyla makul fiyatla sunarak geniş kitlelerle buluşturmak istiyoruz.”

Daha akıllı

Turkcell MobilTV’den gncPlay’e, Turkcell Seyahat’ten Turkcell Pusula’ya daha fazla hayat sunan 30 uygulamanın önyüklü olarak geldiği Turkcell T20’deki fark yaratan özelliklerinden bazıları şöyle:

Dahili NFC desteği ile birlikte gelen Turkcell T20, bir operatörün bankacılık uygulamaları ile entegre çıktığı ilk telefon. MasterCard işbirliğiyle geliştirilen dünyanın ilk birden fazla bankanın ödeme uygulamalarını SIM kart üzerinde destekleyen NFC servisi Cep-T Cüzdan da T20’de ön yüklü olarak geliyor. Turkcell Cep-T Cüzdan uygulaması sayesinde Turkcell’liler T20’lerini mobil cüzdana dönüştürecek, alışverişlerini temassız ödeme ile yapabilecek. Turkcell T20 aynı zamanda kimlik kartı, bilet, köprü ve otoyollardan geçiş kartı olarak da kullanılabilecek. Ayrıca özel olarak geliştirilen Turkcell Cep-T Cüzdan arayüzü ile kartların yönetimi ve kontrolü tamamen kullanıcıda olacak, fiziksel kartlar ile gerçek zamanlı olarak takip edilemeyen son ödemelerin gösterilmesi, toplam kazanılan puanlar, bakiye görüntüleme gibi işlemleri yapmak mümkün olacak.

Turkcell T20’yi daha akıllı yapan bir başka uygulama da CepKumanda uygulaması. Bu uygulama ile DLNA desteği olan cihazları yönetebilir, herhangi bir kablo bağlantısı kurmadan televizyonunuzda cep telefonunuzda yer alan videoları izleyebilir, müziklerinizi dinleyebilir ve resimlerinizi gösterebilirsiniz.

Daha güvenli

Turkcell T20’de fark yaratan bir başka uygulama da CebeBağlan… Bu uygulama ile cep telefonuna mesaj göndermek, kaybolan telefonun yerini haritadan bulmak, çalınan telefonu kilitlemek. ya da alarm çaldırmak gibi diğer pek çok uzaktan yönetim işlemini web arayüzünden yapmak mümkün. Turkcell’in geliştirdiği CebeBağlan Turkcell T20’de benzerlerinden farklı olarak ön yüklü ve ücretsiz olarak sunuluyor.

Daha sosyal

Turkcell T20 renkli uygulamalarıyla sosyal ağlardan kopamayanların gözdesi olmaya aday. Turkcell tarafından geliştirilen Rehber Plus sosyal ağlardaki kontakları telefon rehberindeki kontaklar ile kolayca birbirine eşleştiriyor. Bu sayede uygulama içindeki Facebook, Twitter gibi sosyal ağ menüsünden seçilen sosyal ağlardaki durum, resim, yer ve diğer paylaşımlar anında telefonun ana ekranından takip edelibiliyor. Turkcell Nimbuzz uygulaması da farklı mesajlaşma servislerini tek bir çatı altında toplayarak sohbet keyfine keyif katıyor.

Daha eğlenceli

Tüm dünyada fenomen haline gelen Angry Birds oyunu Turkcell T20’de ücretsiz ve önyüklü olarak geliyor. Turkcell desteğinde sunulan Kelime Avı oyunu da T20 kullanıcılarının vazgeçemeyeceği uygulamalardan biri olmaya aday.

Tüm bu özelliklerle yetinmeyenler Turkcell’in uygulama dükkanı T-Market’teki T20’ye uyumlu 1300 uygulama arasından istediğini telefonuna yükleyebiliyor. Dileyenler yine önyüklü olarak gelen Android Market’e bağlanarak 150 binden f azla bedava uygulama ile telefonunu daha da zenginleştirme imkanına sahip.

Turkcell T20, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle tüm Turkcell İletişim Merkezleri’nde ve anlaşmalı zincir mağazalarda müşterilerin beğenisine sunuluyor.

 

Yorum yapın