Koskoca 5 Yıl Bitti. Altıncı Yıla Merhaba

Profesyonel olara blog yazmaya tam 6 yıl önce başladım. Belli başlı üstadlarımız vardı Nahnu, Ferruh gibi… Tabi o zamanlar blog kavramı diye bir şey yoktu.  Dün gibi hatırlarım, mesleğim gereği internette sürekli araştırma yapardım. Özelliklede sürücü arama, bilgisayar problemleri, hata mesajları ve diğer sorunlar. İnternet benim için uçsuz bucaksız bir deryaydı. Fakat tamamiyle ingilizce olması ve Türkçe kaynak bulamamak en büyük sorunumdu.

Beş yıl önce şöyle bir durdum ve “Neden bir Türkçe kaynak da ben olmayayım?” diye düşünmeye başlamıştım. Ben blog yazdıkça ziyaretçilerim oluşuyor, yorumlar yapılıyor, e-postalar atılıyordu. Evet Bir Türkçe kaynak olmak istemiştim. Başardığımı da düşünüyorum…

2005 yılında böyle bir karar alarak TEAkolik.com domainimi açtım. 2006 yılına kadar sürekli edindiğim tecrübelerimi internet sayfamda paylaşarak teknoloji üzerine bir site kurmuştum… Tabi o zamanlar HTML ile kasıyorduk ayrı mesele…

Acemilik işte….

O zamanlar internet sayfasının yedeklenmesi gerektiğini hiç düşünmemiştim. Taki… Server diski yanana kadar. 2005 ile 2006 arasındaki tüm datalarımı kaybetmek bana çok koydu ve o gün bu gündür çifter çifter yedek almaya başladım ve o gün bu gündür TEAkolik.com alan adım  üzerinde yazmaya devam ettim.

Acısıyla tatlısıyla tam 5 yıl..!

Yıllardır beni takip eden arkadaşlar hiç yorulmadan yorum yaptılar yazılarıma. Google Pagerank 6 olduğumuz günler de oldu 3 olduğumuz günlerde… Çok şükür ki hiçbirşeyden yılmadım. Sürekli yazmaya üşenmeden anlatmaya devam ettim. Şimdilerde ise her elimizi attığımız yerde bir blog büyüyor…

Gelelim istatistiklerime…

Şimdiye kadar toplam 1789 yazı yazdım.

Bu yazılara toplamda 24.906 yorum geldi.

Şimdiye kadar 5.571.219 kişi blogumu ziyaret etti.

Son 5 yılda toplam 9.965.981 sayfa ziyareti aldım.

Son olarak bloguma 259.036 tane dış bağlantı geldi.

Bu tabloyu gördükten sonra insanın yazma şevki iyicene artıyor…

TEAkolik.com artık 5 yılı geride bıraktı. Yeri geldi saatlerce aldığım Ddos saldırıları ile kapalı kaldım yeri geldi şifrelerimi çalmaya çalıştılar. İyisi ile kötüsü ile devam ettim. Siz değerli okuyucularımdan birçok eleştiri aldım ve kendimi bu eleştirileri dikkate alarak geliştirmeye çalıştım.

Yazmayı ise hiç bırakmadım. Bırakmaya da niyetim yok. Bugüne kadar bana destek veren, bağlantı veren, tavsiye eden, yazılarımın altındaki Twitter paylaş butonlarına basan, okuyan, paylaşan tüm okuyucularıma teşekkür ederim.

Bu kadar gevezelik ettikten sonra küçük birer hediye de vermek isterim.  Madem bu kadar okudunuz benden siz değerli okuyucularıma 10 Adet Trend Micro Max Security ve 5 Adet Zemana Anti Malware lisansları hediye olsun :)  Yorum yapan arkadaşlar arasından 15 kişiye bu küçük hediyemi vermek isterim.

Hediyeler orjinal lisanslardır. Trend Micro ve Zemana’nın bilgisi dahilindedir.

Not: Üçüncü gün sonunda Random.org üzerinde 15 rakam belirleyip yorum sırasına göre hediye edeceğim.

“Koskoca 5 Yıl Bitti. Altıncı Yıla Merhaba” üzerine 48 yorum

  1. Geçen 5 yıl boyunca blog yazmanız büyük hediye aslında. Blogunuza ilk kez CERN ile ilgili bi araştırma için girmiştim. O gün bugün hala giriyorum takip ediyorum. Blog yazmayı da sizden öğrenmiştim zaten :)

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)