Eski Dünyanın Orduları (Film)

Sadece 2 öğrenci tarafından hiçbir sponsor, bütçe ve prodüksiyon desteği olmadan çekilen “Eski Dünyanın Orduları”, ilk Türk orta metraj bağımsız bilimkurgu filmi olma özelliğini taşıyor. Gelişmiş görsel efektlere ve destansı savaş sahnelerine sahip film, resmi sitesi www.eskidunyafilm.com ‘da yayınlandı.

Tarih ve geleceği bir arada harmanlayan filmin yaratıcıları İsmail Kemal Çiftçioğlu ve Tuncay Çakmanus. Yönetmenliğini İsmail Kemal Çiftçioğlu’nun yaptığı filmin sürpriz sonu, seyirciyi oldukça şaşırtacak nitelikte. Görsel efektleri, kurgusu ve müzikleriyle de 1 senelik, imkansızlıklarla dolu uzun ve yorucu bir çalışmanın eseri olan filmin tamamı ücretsiz olarak filmin resmi web sitesi yada vimeo sayfası olan www.vimeo.com/eskidunya adresinde izlenebilir.

Profesyonel dublaj yönetmeni Aziz Acar’ın da destek verip seslendirmede katkı sağladığı projenin yaratıcıları, şimdi kendilerine uzun metraj film çekimi için destek verecek bir yapımcı arayışında.

Filmin dünyasına giriş niteliğindeki konusu şu şekilde;

Sargon, ne zaman başladığını bile hatırlamadığı korkunç bir savaşın tam ortasında mücadele eden deneyimli bir askerdir… Zaman ve mekandan yoksun bu muazzam savaş alanında tek düşmanı “Cellat” diye tabir ettiği büyük bir savaşçıdır. Cellat’ın zaman ve mekan üzerinde kavrayamadığı bir gücü vardır. Bu gücü kendisi de ele geçirebilirse oyunu sona erdirebilecektir…

Web Sitesi: www.eskidunyafilm.com
Facebook: www.facebook.com/eskidunya
İletişim: İsmail Kemal Çiftçioğlu
544 395 87 53
[email protected]
Süre: 28dk

Şiddetle tavsiye ederim. Bol bol paylaşınız lütfen…

“Eski Dünyanın Orduları (Film)” üzerine 4 yorum

  1. Şunu söyleyeyim Giriş-Gelişme-Sonuç şeklinde bitmiyor Giriş ve 2 dakikalık bitiş şeklinde olmuş.

    Yanıtla
  2. Çalışma 10 üzerinden 10 ,yalnız senaryo biraz düşük geldi bana. Ben öğretmenim.Öğrencilerime hayali senaryo (hikaye) yazdırmaya çalışıyorum fakat sonuçta hepsi benzer,kopye eserler oluyor. Bütün öğrencilerime izlettireceğim. Başarılarınızın devamını dilerim.

    Yanıtla
  3. Şunu söylemeliyim ki çok güzel bir çalışma olmuş,fakat senaryo bana biraz düşük geldi. Ben bir öğretmenim öğrencilerime izlemelerini tavsiye edeceğim. Tebrik ederim.

    Yanıtla

Yorum yapın