ABBYY, iPhone’a Yönelik Mobil OCR Araçlarını Genişletiyor

ABBYY iPhone Kullanıcılarına Çeşitli Basılı Kaynaklarından Hareket Halindeyken Metin Çıkartma, Posta Adreslerini Yakalama ve bunları Haritada Arama imkanı sunuyor

Moskova, Rusya (Haziran, 2011). Belge tanıma, belge yakalama ve dilbilim teknoloji ve hizmetleri alanında lider kuruluş ABBYY, ABBYY Mobil OCR Araçları serisini iki yeni uygulamayla genişletiyor. ABBYY TextGrabber çok çeşitli basılı kaynaklardaki metinleri otomatik olarak çıkartıyor ve kullanıcılarının hareket halindeyken bile bilgileri düzeltmelerine, aramalarına ve paylaşmalarına yardımcı oluyor. Yeni ABBYY StreetGrabber dergi sayfalarında, reklamlarda veya levhalarda bulunan adresleri anında iPhone hafızasına aktararak istendiği zaman kullanılabilir hale getiriyor.

iPhone için Abbyy

iPhone için ABBYY Mobil OCR Araçları, yazı verisini cihazın kamerasını kullanarak yakalama veya cihazın hafızasında kayıtlı resimlerden bulup çıkartma olanağı tanıyor. ABBYY’nin ödül kazanan kendi Optik Karakter Tanıma (OCR) teknolojisi üzerine kurulu mobil araçlar, metni ve iletişim bilgilerini hassas ve hızlı bir şekilde tanıma imkanı sunuyor.

ABBYY TextGrabber, iPhone’u, 61 tanıma dili desteğiyle çok fonksiyonlu bir cihaz içi mobil tarayıcısına dönüştürüyor. Sadece metin tanıma ve düzeltme imkanı vermekle kalmıyor, ayrıca mobil arama özelliğini kullanarak metinde yer alan terimleri veya isimleri kolayca arama olanağını da sunuyor. Kullanıcı, tanınan metni daha sonraki düzeltmeler için mobil metin düzenleyicisine kopyalayabilir veya kaydedebilir, Notlar klasörüne aktarabilir veya başka birine e-posta yoluyla gönderebilir.

    

ABBYY Mobil Ürünleri Departmanı Müdür Vekili Olga Toltsunova: “ABBYY TextGrabber gibi yeni mobil OCR ürünlerimiz, iPhone kullanıcılarının basılı veriye nerede olurlarsa olsunlar kolayca ulaşmalarına ve bunları anında kullanmalarına yardımdı oluyor” diyor ve ekliyor: “Amacımız, mobil OCR avantajlarını alışagelmiş kullanımın ötesine genişletmek ve böylece teknolojinin günlük tekrarlanan işleri ne derecede kolaylaştırdığını göstermek”.

ABBYY StreetGrabber, adresleri levhalardan kartvizitlerden veya diğer basılı kaynaklardan yakalıyor ve onları çevrimiçi haritalarda kullanılabilir hale getiriyor. Diğer OCR Araçları’nda da olduğu gibi, ABBYY StreetGrabber kullanıcılarına yeni çekilen adresi iPhone adres rehberine kaydetme, başka uygulamalara kopyalama veya anında e-postayla veya kısa mesajla gönderme imkanı sunuyor.

ABBYY TextGrabber ve ABBYY StreetGrabber uygulamalarla birlikte, iPhone’a yönelik ABBYY Mobil OCR Araçları’nın sayısı beşe ulaştı. Diğer ürünler ise ABBYY LinkGrabber, ABBYY PhoneGrabber ve ABBYY MailGrabber. Bu ürünlerin her biri kullanıcılarına belirli tipteki verileri yakalama ve daha sonra kullanmak üzere doğrudan iPhone’a aktarma olanağı sunuyor.

street-grabber-1  street-grabber-2  text-grabber-1_en

Erişilebilirlik

iPhone için ABBYY Mobil OCR Araçları (ABBYY LinkGrabber, MailGrabber, PhoneGrabber, StreetGrabber ve TextGrabber) iTunes üzerinden erişilebilen Apple AppStore’dan temin edilebiliyor.
Desteklenen cihazlar: Apple iPhone 3GS ve iPhone 4 (iOS 4.0 ve üstü). Desteklenen arayüz dilleri: İngilizce ve Rusça. Ürünler hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://abbyy.com.tr/products/mobile/ sayfasını ziyaret ediniz.

Yorum yapın