ADSL Limit Programı

adsllimit.JPGMerhabalar bu gün sizlere ADSL limit programı hakkında bir yazı yazmayı düşündüm. ADSL kotalı kişilerin genelde ellerinin altında bir ADSL Limit sayacı bulunması gerekiyor. Eğer limitlerini fark etmeden aşarlarsa biliyorsunuz ki MB başına para ödemek zorunda kalabiliyorlar buda ay sonunda kabarık internet faturalarına neden olabilmekte. Peki ADSL kota mı nereden takip edeceim PC ye kuracağım bir ADSL limit programı işimi görecek mi ? Doğru veriyi yansıtacak mı ? Yoksa beni yanıltabilir mi ? Bu soruların hepsinin çok basit bir cevabı var. Türk Telekom ‘un ADSL limit sayfası evet yanlış duymadınız. ADSL KOTANIZI MERAK EDİYOR MUSUNUZ ?

Makalemi okursanız ADSL limitinizi bizzat merkezinden Türk Telekom’un internet sayfası http://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login.jsp adresinden GERÇEK VE EN DOĞRU bilgiyi almış olursunuz.

Şimdi gelelim ADSL limit programına bu programı DelidoluNet internet sitesinden indirdim ve sistemime kurdum programı incelediğimde programın aslında çok basit bir şekilde tamamen Türk Telekom un http://adslkota.ttnet.net.tr/adslkota/login.jsp adresi üzerinden çalıştığını gördüm. Bu adrese program giriyor aslında Explorer gibi hareket ediyor sizin yerinize Türk telekom’un internet sitesine giriyor. Başka bir espirisi yok.

Program üzerinde iken Türk Telekom şifrelerinizi yazmak ne kadar güvenli ? Ben açıkcası güvenmiyorum. Programı yazan kişiler tamamen güvenlidir demişler ama size kalmış. Artı ek olarak bahsetmeden geçemeyeceğim. Program aşırı şekilde reklam dolu yani program çalışmasıda açılışında da kapanışında da reklam açılıyor. POP-UP pencereler canınızı sıkıyor diyebilirim. Ben pek beğenmedim ama siz de deneyebilirsiniz.

Yorum yapın