Ağaçlar Büyüsün, Fıstığımız Bol Olsun!

Fıstığın tadını bir kere aldıysanız, fıstıksız bir hayat düşünmeniz imkansız. Fıstık, bizim yaşam sevincimiz, sofralarımızın baş tacı, muhabbetlerimizin tamamlayıcısı. O halde bize bu vazgeçilmez yemişi sunan ağaçları büyütmek de boynumuzun borcu! Gelin, dünyada bir ilke imza atalım; dünyanın en büyük sanal fıstık ağacını atacağımız tweetlerle ve yazdığımız Facebook mesajı ile büyütelim.

Antep fıstıklı çikolataları bir güzel mideye indiriyoruz da, bu fıstıklar nereden geliyor, nasıl yetişiyor diye sormuyoruz. Antep fıstığının ne zor şartlarda yetiştiğini bilen Nestle, dünyanın en büyük sanal ağacını kurdu. Ağacı büyütmek için ne mi yapmak gerek? Facebook ya da Twitter iletileriyle sulamak.

Nestle Damak, aşkla bağlı olduğu Antep fıstığına vefasını göstermek istedi ve çok güzel bir projeye imza attı. Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman’da 100 bin fıstık yetiştiricisinin yaşam seviyesini yükseltip hem ekonomik hem de sosyal hayata katkı sağlamayı amaçlayan Damak, Tema Vakfı’yla birlikte ‘Fıstığımız Bol Olsun’ diyor. Peki ama bunun için ne yapıyor?

Sosyal sorumluluk projelerinde en önemli şeylerden biri geniş kitlelere ulaşmak; bununsa günümüzdeki yolu sosyal medyadan geçiyor. Projeye destek verip, sanal ağacı büyütmek için tek yapmanız gereken Fıstığımız Bol Olsun Facebook sayfasını beğenip, önünüzde açılan kutucuğa #fistikgibioldu etiketli bir mesaj girmek. Facebook paylaşımınızla büyüttüğünüz ağaç size ağacın üzerinde kendi fotoğrafınızı göstererek teşekkür ediyor.

Tercihiniz Twitter’dan yanaysa, aynı hashtag’i kullanarak Twitter’daki etiketin büyümesini de sağlayabilirsiniz.

Yedikçe yiyip, elimizden bırakamadığımız, çikolata içinde karşımıza çıktığında yüzümüzde kocaman bir gülümeseme yaratan Antep fıstığına vefamızı gösterme zamanı geldi.

Fıstık Gibi Oldu Facebook sayfası için: http://www.facebook.com/fistigimizbololsun
Fıstık Gibi Oldu internet sitesi için: http://www.fistigimizbololsun.com

Yorum yapın