AKP’ye İçtiler, Şimdi de AKP’li Oldular…

İnternet dünyası neler neler çıkartıyor karşımız… En büyük dolandırıcılıklardan sahte hesaplara, gerçek dışı bilgilerden doğru bilgiye, demokrasinin son noktasından insanlara zarar verebilmeye kadar birçok şekilde karşımıza çıktı.  İşte bir yenisi de şuanda ortaya çıkmış, suratımıza pis pis sırıtır bir durumda…

Geçenlerde yürürlüğe sokulan “Alkol Yasası” na birçok şekilde tepkiler yağdı.  Twitter üzerindeki 3000 civarı tepki insanların ne kadar olaylara kör baktığını ispatladı.  Atılan mesajlarda en çok güldüğüm yalan yanlış yönlendirmeler olduydu.  Birçok popüler yazar, sanatçı ve komedyen bile bunlara alet oldu.

Nasıl mı?  Doğru bilgiyi araştırmadıkları ve doğruyu bilmedikleri için..!

Gülüyorum çünkü yapılacak hiçbirşey yok ve insanlar gördükleri herşeyi paylaşabilmekte.  Gülüyorum çünkü devlet kurumlarının açıklamalarını ve kanunlara bakmadan yorumlar yapılabilmekte.  Gülüyorum çünkü AKP karşıtları bile bir saniye içerisinde AKP yanlısı gösterilebilmekte…

En büyük örneklerinden bir tanesi de  Facebook üzerinde açılan “AKP’ye İçiyoruz” etkinliği oldu.  Event ilk olaran insanlara AKP’nin yeni “Alkol düzenlemeleri” ne tepki olarak kurulmuş ve AKP karşıtlarının açtığı bir etkinlik olarak lanse edildi.

Peki sonra?

Event Facebook üzerinde büyük bir ilgi gördü. 130.000 insan bu etkinliğe katılacağım dedi.  1 milyondan fazla bu etkinlik için davet gönderildi. Facebook üzerinde rekor kıran “AKP’ye içiyoruz” başlıklı etkinlik bugün “SEÇİMLERDE AK PARTİYE OY ATMAYA GİDECEM DİYENLER” olarak değiştirilmiş durumda.

Sosyal Medya Golü…

Arkadaş epeyli akıllı çıktı. Etkinliğin adını değiştirip bir güzel resimler ve açıklamalar eklemiş. Açıklamada 130bin kişiyi kandırdığını açıkça beyan etmiş durumda.  130bin sazan avladığını söylüyor. İşin komik bir tarafı da 750bin kişi henüz bu etkinlik için cevap vermemiş durumda. Bir sazanlıkta onlar yapacaktır 🙂

Olay bir kandırmacadan ibaret. Bu işi yapan arkadaşa da AKP’nin iş teklif etmesini öneririm. Böyle zeki adamlar herkese lazım 🙂 İlgili açıklama ise aşağıdaki gibi.

BEN BİR AK PARTİLİYİM ÜLKEMDE 130.000 İÇME MERAKLISI ÜLKEMDE İNSAN OLDUGUNU BİLMEKZ ÜZÜCÜ 🙂

RAHATSIZLIGIMIZDAN DOLAYI ÇOK MEMNUNUM.. BU ETKİNLİK HACKLENMEDİ BİLEREK YAPILAN BİR OYUNDU, KİMİLERİNİZ ÇAKTI KİMİLERİNİZ ÇAKMADI AMA ÇOK GÜLDÜM 😀

Neyse ki bu olayı haber yapan gazeteciler var.  En azından insanların bilinçlenmesini ve olayın vehametini ortaya koymuş durumdalar.  Etkinliğin üye sayısı giderek düşerken bir yandan da gülmeye devam ediyoruz… Sanırım 130bin kişi artık hiçbir etkinliğe veya gruba üye olmaz.

Örneklerini daha önce de görmüştük. Fakat yine böyle bir şekilde oyuna gelenleri görmek insanı maalesef ki üzüyor..!

“AKP’ye İçtiler, Şimdi de AKP’li Oldular…” üzerine 10 yorum

 1. Aslinda sasirmamak lazim, bu kandirmaca sadece gercek hayatakilerin sanal ortama yansimasi. Secim oncesi en sol ucta bulunan partiden , en sag ‘a gecenler mi dersin , yoksa yillardir gitmedigi mahallelere secim konusmasi yapmaya gidenler mi, Populizm yaparak oy toplayalari mi istersin yoksa sadece cikara dayali bir hayati insanlara diretenlere mi..

  Insanlar cikarlarini hayattaki her turlu degerin ustune koyduktan sonra bu memleketten adam olmaz.

  Olay suradan basliyor..
  http://getir.net/vun

  Ama bu kadar da sig ve basit degil.

  Cevapla
 2. özellikle siyasette artık insanlar pek dikkat etmeden birşeyler yapmaya başladı. akp yanlısı olmayan biri akp ye taş atıldığını görünce hemen o da eline bir taş alabiliyor. bu elbette diğer partiler için de geçerli. ama bazen bu tip hareketler soğuk duş etkisi yapabiliyor…

  Cevapla
 3. İlginç bir kamuoyumuz var cidden bu olayda da bunu birkez daha gördük.İnsanlarımız farklı perspektflerden bakmak yerine, abi herkes vuruyor ben de vurayım ya da şu söylem bu aralar moda biz de uyalım modunda.Siyaseti sadece görüntüde yaşayan, sırf akıma uymak için parti sempatizanlığı yada düşmanlığı yapan genç bir kesimimiz var.Bu durum üzüntü verici.

  Cevapla
 4. Daha mecliste kaç partinin grubu olduğunu bilmeyen vatandaştan her şey beklenir.
  Amerika’nın tembelleştirme politikasını (Oyun, Eğlence, Hamburger, Psp, Ps3) çok zekice buldum.Türkiye’de böyle bir politakaya başvurmadan zaten halkın kara cehalet içinde bulunması vahim bir durum.İstisnalar mevcut tabi.
  Burnuma kötü kokular geliyor… 😆

  Cevapla
 5. Tatlı su kurnazı diyorlar buna.

  “Bir oyunmuş birileri farketmiş birileri farketmemiş” Düzeysizliği belirten bir ifade bana göre.

  Bana sorarsanız kendisini kandırıyor arkadaş. Bir etkinliğin adını değiştirerek aha sizi kandırdım demek çok büyük bir zeka mı?

  Aynı dini kullanarak insanların duygularını sömürmek gibi bir şey bu.

  Facebookta bunu paylaşanlara cennette yer ihsan edilsin , paylaşmayan müslüman değil gibi aptalca paylaşımlar etkinliklerden biri bu.

  Açıkcası bu tür etkinliklere hiç katılmıyorum. Çünkü yukarıdaki gibi tutarsızlıklar oluşuyor.

  İçki yasakları konusunda ise, evet parklarda içki içilmesinden ben de rahatsız oluyorum (içki içen biriyim abartmam ama), yine de silah alma yaşı 18 e düşürülüp alkol yaşı 24 yapmanın da aptalca olduğunu düşünüyorum. Alkol tehlikeli evet ama içi dolu bir silah içkisiz elde daha bi tehlikeli (ıskalama şansı daha az çünkü)

  Bu etkinliği yapan arkadaş için acaba kendisinin katıldığı etkinliklerden biri tam zıt şekilde isim değiştirse “kıs kıs güler miydi”

  Cehalet örneği bir davranış olmuş. İki taraf içinde cehalet örneği.

  Cevapla

Yorum yapın