Anlaşıldı! 15 Yılın Ardından Turkcell’e Geçiş Yapma Zamanı Gelmiş!

İlk telefon hattı aldığım zamanı dün gibi hatırlıyorum. Aria’dan 15 yıl kadar önce 555’li numaramı satın almıştım. Bir süre kontörlü daha sonra ise faturalı abone olarak devam ettim. Amma ve lakin son 5-6 yıldır Avea ve Turk Telekom canımı iyice sıkmaya başladı. Bugün ise bardağı taşırmaya ramak kaldığını, hatta şu an Turkcell’e geçiş yapmayı düşünmeye başladığımı sizlerle paylaşmak istedim.

Önce Aria, sonrasında Avea ile devam eden mobil hat maceram sanıyorum ki Turk Telekom ile son bulacak gibi…

Fatura dönemim ayın yirmisinde bitiyor. Genelde de 4GB bana yetiyordu. “Nasıl olduysa” bu ayın 25’inde yani 4-5 gün sonra internet paketimi bitirmişim. 1000 dakika konuşma, 1000 dakika sms ve 4GB internet tarifesinden yararlanırken mobil hattımda 4-5 gün içerisinde 4GB kotamı aşmışım…

Şu an mobilde internetsiz bir durumdayım!

Hemen Avea’yı yani Türk Telekom’u arayıp tarifemi 8 – 10GB’lık bir internet paketine geçireyim diye düşündüm. Ya da en kötü ek bir data paketi yani internet paketi satın alarak bu ayı çıkartmak istedim.

15 yıldır kullandığım Aria, Avea ve ardından Turk Telekom sağ olsun güzel bir tarife önerir diye düşünüyordum. Halbuki yanılmışım, Avea’da da yanılmıştım, Turk Telekom da bayağı üzdü!

Henüz 4G servisine geçiş yapmadığımı da hatırlatmak isterim. Malumunuz 4GB internet paketini 4G’de pek bir gözüm kesmedi. O kadar hız vereceksin 4GB data biter diye düşünüyordum. Bu sebeple SIM kartımı değiştirmedim ve paketimi 4G’ye geçiş yapmadım.

Velhasıl kelam Avea yani Turk Telekom müşteri hizmetlerini aradım. İnternet paketimin bittiğini ve bana interneti bol bir tarife önermesini istedim. 10GB ve 8GB’lık tarifeler gayet hoşuma gitti.

Ancak ayın daha başı olduğu için eğer tarife değiştirirsem bana 2 fatura yansıtacaklarmış.  Kullandığım kadarını yansıtsanız ölür müsünüz?

Evet ölürler! Malum sıkışmış müşteri, dayanalım müşteriye geçirelim çift fatura!

Eyvallah dedim şimdi geçmeyeyim ay sonu geçeriz ararım sizi tekrar. Peki bu ayı çıkarmak için bana ek internet paketi verir misiniz? 4-6GB’lık ek data paketi ne kadar diye sorduğumda…

[mavi]Maalesef size 1GB verebiliriz 20TL alırız, çünkü siz 3G abonesisiniz![/mavi]

Yahu sıkıştım, sim kartı değiştirebilecek bir yerde değilim, tatildeyim. Bana 4GB internet verseniz olmaz mı yok mu elinizde 4GB ek data paketi?

Yalnızca 4G abonelerine var. Size yok! Siz 3G Abonesisiniz bu sebeple size yalnızca 1GB interneti 20TL’den satarız.  Bunun da 4GB’ı yok! Bana 4G’li data paketi veremiyor musun? Yok veremeyiz!

Bunu duyunca sinirlerim gerildi ve telefondaki hanımefendiye çatmamak için “anlaşıldı 15 yıldan sonra Turkcell’e geçme zamanı gelmiş” diyerek telefonu kapattım.

Kısacası Turk Telekom’un mobili pişmanlıktır!

Umarım bu durumu Turk Telekom yetkilileri okur da bir zahmet düşünürler! Aksi takdirde daha çok 15 yıllık, faturasını bir fiil ödeyen müşteriyi kaybetmeye devam edeceklerdir…

Sabırlı bir adamım ve sabrım uzun sürse de kestirip atmayı iyi bilir hatta nefret kusarım… Bu yazıdan sonra yine iletişim yollarını denemeye devam edeceğim. Olmazsa Turkcell’e geçiş yaparak ne yaşatırlarsa yaşatsınlar 15 yıl boyunca sabredebilirim…

“Anlaşıldı! 15 Yılın Ardından Turkcell’e Geçiş Yapma Zamanı Gelmiş!” üzerine 17 yorum

  1. müşteri memnuniyeti türk telekomun öncelikleri arasında olmadığı kanaatindeyim. turkcell biraz pahalı da olsa müşterisiyle iletişimi on numara. telekom sürümden kazanan satıcı mantığında

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)