Artık VMware Türkiye’de Türkçe Destek Veriyor

vmw-hro-vcloudSanallaştırma ve bulut altyapısında dünya lideri VMware  destek bölümünde artık Türkçe destek alabiliyoruz. Ülkemizdeki VMware kullanıcıları ve sistem yöneticileri adına güzel bir gelişme olduğunu söylemek isterim.

VMware, ülkemizdeki pazar payı ve ürün kullanımı açısından bir adım daha atarak artık Türkçe destek veriyor. VMware üzerinde Türkçe destek açabilmenin yanı sıra, kısa sürede Türkçe olarak cevaplar da alabiliyoruz. Hele ki İngilizce’si yetersiz olan kullanıcılar için büyük bir artı sağlayacaktır.

https://my.vmware.com/web/vmware/login adresine giriş yapıyoruz.

Kullanıcı adı ve şifremizi giriyoruz ardından Login butonuna basarak hesabımıza giriş yapıyoruz. Eğer hesabımız yoksa kayıt oluyoruz. Karşımıza gelen ekranda “Get Support” butonuna basıp bir destek açma işlemine devam ediyoruz. Bundan sonrası size kalmış artık rahatlıkla Türkçe destek yazabilirsiniz.

Case’leri Türkçe olarak açmanızda herhangi bir sakınca yok. Hatta VMware hakkında merak ettiğiniz konular veya sorular için de Türkçe Case açabiliyorsunuz.

Ufak bir deneme yaparak VMware’nin Türkçe desteğini kurcaladım. Açıkçası çok çok hızlılar. Hemen geri dönüş yaptılar. Arkadaşları tebrik etmek gerekiyor. VMware gibi önemli bir firmanın artık Türkçe destek veriyor olması sevindirici. Bu projeyi hayata geçirenlere ve destek veren arkadaşlara teşekkürlerim iletirim.

Yorum yapın