Asus Eee Pad Transformer Tablet Android 3.2 Güncellemesi Çıktı

 Asus Eee Pad Tranformer tabletimle yaklaşık 2 aydır takılıyorum. Cihaz ile ilgili incelememi ve ardından sistem güncellemesi çıktığını bir süre önce siz değerli okuyucularım ile paylaşmıştım. Birkaç gün önce de birçok internet sayfasında Asus Transformer için Android 3.2 güncellemesi çıkacağı duyrulmuştu.

Avrupa’da çıkan 3.2 güncellemesinin hemen ardından bugün Asus Transformer Eee Pad tablet için Türkiye güncellemesi de çıktı. Tabletiniz mutlaka sistem güncellemesini size hatırlatacaktır. Eğer ki hatırlatmazsa Ayarlar menüsü içerisinde yazılım güncellemesini seçerek tabletinizi Android 3.2 sürümüne güncelleyebilirsiniz.

Birkaç gün önce Twitter üzerinden yapılan duyuruda güncellemenin çıkacağı belirtilmişti.  Asus’un web sayfasında 3.2 için bir habere rastlamamıştım ama biraz önce sistemime güncelleme geldiğini gördüm. Birkaç dakika içerisinde güncelleme sisteme yüklendi ve Asus Transformer tabletim Android 3.2 sürümüne (Türkçe) kavuştu.

Android 3.2 Honeycomb güncellemesi

Akıllı telefonlar için geliştirilmiş uygulamaları cihaz üzerinde rahat görebilmeyi sağlayan ve ekran uyumluluk modu, ölçeklendirme gibi özelliklere sahip olduğumuzu belirtmek isterim. Bu güncelleme ile Android’in keyfini çıkarmaya devam edebilirsiniz.  Önceki yazılarımda cihazdan çok çok memnun kaldığımı Motorola X00m yerine bu cihazı tercih etmemin çok doğru bir karar olduğunu söylemiştim.

Şimdiye kadar rastladığım tek problem klavyedeki “ı” harfine bastığınız zaman “i” olarak yazmasından kaynaklanmaktaydı. Cihazın office uygulamalarından tutun da normal not uygulamalarına kadar fiziksel klavyedeki “ı” harfi bu sorunu çıkartmaktaydı. Geçmiş güncellemelerle bu sorun da ortadan kalktı. Bu güncelleme ile de yeni özelliklere sahip olduk.

Asus Eee tablet Transformer’ı güncellemek için, Uygulamalar menüsünden Ayarlar menüsüne geliyoruz ve ayarlar içerisinde sol menüde en alttan “Tablet Hakkında” sekmesini açıyoruz. Sağ tarafta en üstteki “Sistem Güncelleme” yi seçiyoruz. Güncellemeler internet üzerinden kontrol ediliyor. Sistem kendini otomatik olarak güncelliyor.

Rakipleri 3.1 ile kasmaya devam ederken Asus’un 3.2 ile kullanıcılarının karşısına çıkması bu piyasada ne kadar kaliteli olduğunun bir kez daha altını çizdiriyor. Biz kullanıcılara da Asus’a teşekkür etmek kalıyor 🙂

“Asus Eee Pad Transformer Tablet Android 3.2 Güncellemesi Çıktı” üzerine 6 yorum

 1. Yaklaşik 2 haftadir dock ünitesiyle beraber kullaniyorum Asus Tf101’i ancak ilk açtiğimda bi güncelleme yapti bidahada yapmadi. Klavye güncellemesiyle ilgili yazinizi okuduğum günden beri, sürekli güncellemeyi kontrol ediyorum ama herhangi bir güncelleme yok… Android 3.2 biyana klavyemdeki harf problemim dahi henüz çözülmedi. Ya siz çok şanslisiniz yada ben çok şanssizim…

  Yanıtla
 2. Ürünü türkiyeden aldim ve asus yetkili servisiyle görüştüm bugün. Yarin servise gidiyor makina…

  Yanıtla
 3. İlk açılışta bi update etmişti, ürünü servise teslim ettim ve teslim ederken Android 3.1 versiyon yüklüydü, klavyedeki “ı” harfi problemim dolayısıyla güncellemeleri sürekli kontrol ediyordum, cihazı ilk açtığım gün haricinde birdaha güncelleme yaptıramadım. Bu arada servise verme sebebim öncelikle led ekranda, kenarlarda beliren parlak -bulutsu- gölgelenmeler, bunun yanısıra güncellemelere de ulaşamıyınca servisle görüşmek zorunda kaldım. Daha önceleri Asus notebook kullanmıştım bi dönem ama servisle hiç işim olmamıştı. Transformer’ ı hem çok severek kullanıyordum hem de şu an benim için bi ihtiyaç, umarım servis süresi uzun olmaz ve biranönce kavuşurum 🙂

  Yanıtla
 4. arkadaşlar ben daha bugün aldım fakat açık olan uygulamaları kapatmayı bilmiyorum bir yardımcı olur musunuz

  Yanıtla

Yorum yapın