Asus EeePC 1000H Windows 7 inceleme

epc1000-016Merhaba arkadaşlar.   Geçenlerde Asus EeePc 1000H geldi.  Bende bir eeepc kullanıcısıyım.  1000H ‘ı elime alır almaz eeepc 900’ümle karşılaştırdım.  Açıkcası bariz farklar ortadaydı.

EeePC 900’e göre ekranı 10 inch ve işlemcisi Atom işlemci.  Performansı da bir o kadar artmış diyebilirim.  Sistemi yaklaşık 40 dakikada Windows7 RC ultimade sürümüne terfi ettirdim.  Sistem kurulduktan sonra Asus Acpi driver haricindeki tüm sürücüleri tanıdı.  Manuel olarak kurduğum Acpi driver’den sonra sistemi test etmeye başladım.

İlk iş olarak Zemana Antilogger, Nod32 Antivirüs 4 ve Comodo Firewall kurmak oldu.  Bu 3lü vazgeçilmez güvenlik programlarım arasındadır.  Sistem boşta çalışırken ve bu programları kurduktan sonraki ram ve işlemci kullanımları ile ilgili görev yöneticisi ekran görüntülerinede aşağıdaki resimlerden bakabilirsiniz.

Sade bir tasarım şık görüntüsü, 10inchlik ekranı, normal kullanımdaki 5 saatlik pil ömrü, işlemci ve ramiyle bir netbooktan beklenilenleri fazlası ile yerine getiriyor.  Ayrıca görüntülü sohbet keyfiniz ve surf yaparken müzik dinlemeniz için fiyat / performans olarak dikkatinizi çekebilir.

EEEPC 900 den faklı olarak dikkatimi çeken bir diğer husus üzerindeki 2,5 sata disk olması.  Benim EEEPC 900 modelimde SSD disk var.  Açıkcası 1000H üzerinde de olmalıydı diye düşündüm. Fakat SSD disklerin fiyatları göz önüne alındığında küçük bir Ssd disk yerine büyük kapasiteli bir Sata disk seçildiğini görebilirsiniz.

Sonuç olarak Asus Eee Pc 1000H almak isteyenler, yada şuan sahip olan kullanıcılar. Windows 7 RC Ultimade’ye rahatlıkla terfi edebilirsiniz.

asus-acpi-driver 1000h-deneyim-dizini 1000H-aygit-yoneticisi

1000H-asus-donanim-tanidi 1000h- taskmgr- bosta-asus-ram

Geniş açıklamalı incelememi Notebook Platformunda (donanım ve windows 7) incelemeler bölümünden okuyabilirsiniz.

“Asus EeePC 1000H Windows 7 inceleme” üzerine 2 yorum

  1. Selamlar;
    2 ay önce 1000h modeli elime geçti litexp kurdum ama pek memnun değilim ve birde azda olsa ısınma sorunu var , win7de? nasıl.. performans ve ram tüketimi..

    Yanıtla

Yorum yapın