Bi Çay Çek!

Malum çay hastası biri olduğumu biliyorsunuzdur. Bir yerde iyi bir çay varsa oturup keyfini çıkarmak lazım. Ara sıra güzel çay yapan yerleri aradığım gibi İnternet üzerinden de Caydukkani.com gibi sayfaları incelemekten keyif duyarım.

Bugün sizlere bu sayfalardan biri olan Caycek.com‘dan bahsetmek istiyorum.

Çaya dair aradığınız her şeyi bulabileceğiniz eğitici bir İnternet sayfası!

Çay severlerin ve çay ile ilgili herhangi bir şey arayanların, merak edenlerin derdine derman, tam kapsamlı bir çay sitesi olan caycek.com kısa bir süre önce açıldı.

Yeni açılsa da şimdiden yüzlerce içerik ile çay sevenlerin ilgi odağı haline geliyor. Çaya dair her şeyin olduğu bir site denmesinin amacı ise gerçekten çaya dair her şeyin olduğu bir site olması. Çay bilgilerinden tutun da çayın tarihine, içinden çay geçen şarkı ve filmlere, en güzel çayın nerede içileceğine ve enteresan çayların tariflerine yer veren bu sitede çay seven de sevmeyen de bir şeyler bulabiliyor.

Sitede beş kategori var!

Çay Hakkında Bilgiler, Farklı Çayların Peşinde, Çayını İçtiğimiz Yerler, Çay Kültürü, İşte Bunlar Hep Çay… Girişimin ana amacı ise çay kültürünü yaymak, tanıtmak ve çay sevenleri bir araya getirmek.

Türk çayı başta olmak üzere, çay çeşitlerini deneyerek çay keşiferini de okuyucuları ile paylaşan kurucuların kim olduğu Biz Kimiz bölümünde yer alıyor. Gizem Torun, Sevnur Malik ve Yelda Çakır’ın benim gibi çaykolikler için kurduğu bu platforma bir göz atmanızı tavsiye ederim!

“Bi Çay Çek!” üzerine 3 yorum

  1. tazemasa .com web sitesinden yazar Sandra Franko, beş çayı geleneğinin öyküsünü çok hoş bir dille anlatmış.

    Yanıtla

Yorum yapın