Blog Yazarken Duraksamak, Düşünmek, Hatta Yazamamak…

Tea(024) Birçok blogger’in başına gelmiştir. Herşey iyi güzel hergün en azından bir yazı girebilirken bazı zamanlar öyle bir gelip çatar ki bloga yazacak birşey kalmaz.  Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi isteksizliktir.  Bazende yazacak birşeyler bulamamak. Yazacak birşeyler muhakkak vardır. Hatta gözümüzün önündedir. Fakat bazı anlarda göremeyiz….

Bu yazıda onlardan bir tanesi gözümün önünde fakat göremiyordum.  Neden bilmiyorum ama bazen blog yazarken duraksıyorum. Bazı zamanlar günde 2-3 yazı girebilirken bugün olduğu gibi haftada bir yazı girmek bile çok zor olabiliyor.  Genelde teknoloji, bilgisayar ve işletim sistemleri üzerine takılsamda günlük hayattanda birşeyler muhakkak katabilmekteyim.  Bu yüzden TEAkolik.info domainimi açmıştım. Burayı biraz daha teknik kıvama getirmek istedim.  Fakat şunu gördüm ki teakolik.com’da teakolik.info’da takılıp kalabiliyor.  TEAkolik.info’ya yazacak birşey bulamayınca TEAkolik.com’a dönüyor sonra tekrar info’ya geçiş yapıyordum.

Aslında iki farklı türde hatta karışık olarak’da yazsam yinede hepsini teakolik.com domainimde yazmayı tercih edeceğim. TEAkolik.info domainimdeki içeriği teakolik.com’a geçirip orayı bir CV yada kimlik gibi kullanmayı düşünüyorum.  Bir bilişim, teknoloji yazım olmadığında TEAkolik.com boş kalmayacak günlük hayattan ‘da karalamalarımı burada devam ettirebilrim.

Şunu fark ettim ki blog yazarken belirli bir konuda sabit kalamıyorum. Adı üstünde günlük yazıyorum.  Hergün ne yaptığımı yazmasamda günlüğümde yine teknoloji ağırlıklı olarak yazmaya devam ediyorum. Bir yandan da böyle freelance takılmalıyım.

Muhakkak ki diğer bloggerlerinde arasıra tutulduğu bir hastalık. Hastalık diyorum çünkü aynen hasta olmuşum gibi  tuhaf hissediyorum. Blog yazmak benim için bir ihtiyaç haline gelmişken hergün 1-2 saatimi zevkle bu işe ayırırken neden bu zevkimi belirli kalıplar içerisine sokup kendimi zorlayayım ..?

“Blog Yazarken Duraksamak, Düşünmek, Hatta Yazamamak…” üzerine 3 yorum

 1. “Blog yazmak benim için bir ihtiyaç haline gelmişken hergün 1-2 saatimi zevkle bu işe ayırırken neden bu zevkimi belirli kalıplar içerisine sokup kendimi zorlayayım ..!”
  Bir çok insan için blogunu takip etmek alışkanlık olmuşsa işin sırrı yukarda kullandıgın cümlelerde gizli.
  Belli sınırlar içerisinde kalmayıp, kasılmadıgın için gerçek hayatta nasılsan makalelerinde de o karakteri yansıttığından hangi konuda olursa olsun okutturuyosun kendini.
  Mesela bir anket düzenlense Teakoliği okurken neler hissediyorsunuz diye benim vereceğim cevap çocukken okudugum masallarda kendimi nasıl o hikayenin içinde hissedip o gerçekliği yaşıyorsam Teakoliği okudugumda aynı duyguyu yaşıyorum..
  Velhasıl kelam Allah seni başımızdan eksik etmesin 🙂

  Yanıtla
 2. @cirkin kral, Amin:) Katılıyorum. Gerçekten de daha öncede belirttiğim gibi önemli olan uslup. Ve bence doğru bir karar almışın kuzen. Orayı CV olarak kulanmak da çok mantıklı. Burayı tekel yaparsan hem daha fazla vakit ayırabilirsin. Hayırlısı olsun…

  Yanıtla
 3. Belirli gün ve dönemler bu hep olur. Aslında prof. blogger olmak bir konuda ya da bir alanda yazılar yazmaktan geçiyor ama bu da inanılmaz emek ve araştırma gerektiriyor.

  Aradan kaçamak yapıp farklı konu ve yazılar girmek sorun olmaz herhalde : )

  Yanıtla

Yorum yapın