Cam Çay Kaşığı…

Başlığa bak çay demle… Eee çay kolik bir adamdan da bilişim ve teknoloji blogunda bu tip bir haber normal olsa gerek. Ara sıra da olsa oradan buradan derken blogumun ağırlık merkezini kaydırmadan başka konulara girebiliyorum. Bugün dikkatimi çeken bir konudan cam çay kaşıklarından bahsetmek istedim.

Her ne kadar çay firmalarının ilgisini çekemesem de belki çay kaşığı üreticilerinin dikkatini çekebileceğini düşünmeye başladım.  Daha önceleri cam çay kaşıklarını duymuştum. Fakat hiç görmemiştim. Bugün çay almaya markete indiğimde cam çay kaşığı hediyeli bir çay markası gördüm. (Adını vermiyorum reklama girmesin euheuehe)  Merak ettim hoşuma gitmişti kaptım bir paket.  Biraz önce hatun sağolsun güzel bir çay demledi ve cam çay kaşığı ile önüme getirdi.

Bu ne len?

Emin olun ilk tepkim bu oldu. Tuhaf bir görünümü vardı.  Çay kaşığına benzetmeye çalışmışlar ama olmamış diye içimden geçirdim. Neyse şekere bandırıp çayıma atmaya çalıştım ama nafile sanırım bu kaşıkları süs için yapmışlardı. Sapı bildiğin silindir gibi yusyuvarlak çay karıştırırken bile elimden kayıyordu.  Biran düşündüm. Cam çay kaşığı müthiş bir fikir. Fakat biraz daha estetik olabilirdi.  Hani en azından ufacıcık olan uç kısmı biraz daha rahat şeker alıp çaya atabileceğim şekilde olsaydı süper olurdu.

Düşündüm de…

Cam mı? Demir çay kaşığı mı? Kesinlikle cam tercih ederdim. Fakat biraz daha şık, biraz daha kullanışlı bir şekilde olmalıydı. Sapının üst kısmı ezilerek düz hale getirilse uç kısmı rahatça şeker alabilse tam benlik olurdu. Yalnız ağzıma cam çay kaşığını attığımda bir an için acaba dişlerimin arasında kırılır mı? Sorusunu aklıma getirdi. Hemen ağzımdan çıkardım masaya koydum.  Aman aman… Hele ki küçük kızımın elinde 2 dakikada tuzla buz olur düşüncesi hemen bu kaşıklardan kurtulma isteği uyandırdı.

Acaba sağlam mıdır?

Diye düşünürken Simto’nun şu gönderisi aklımdaki soruyu cevapladı.  Şu dakikadan sonra tüm marketlerde cam çay kaşığı bakacağım. Umarım düşündüğüm daha doğrusu demir kaşığa karşın tercih edebileceğim bir cam çay kaşığı var mı?

“Cam Çay Kaşığı…” üzerine 7 yorum

 1. Bende çay içmeyi çok severim Hamza abi senin kadar olmasada 🙂 Bu cam çay kaşıklarından 1 Milyoncu denen zırvalık yerlerden birinden almıştı kardeşim. Ne yalan söyliyim o kaşıklarla çaya şeker atmanın ve karıştırmanın tadı olmuyor. Hafif mi hafif birşey yapmışlar. Dediğin gibi birde ufacık bir ağız yapmışlar şeker almıyor. Abi bence direk bir çocuğa ver evcilik oynarken kullansın onları.

  Yanıtla
 2. Ne aşktır ne sevgidir böyle çaya karşı duyulan. 🙂

  Çayı karıştırdıktan sonra ağzıma kaşığı atınca kırılabilir olması o kaşığı kullanmamakiçin yeterlidir bence. Tabi işi üstadı bilir. 🙂

  Yanıtla
 3. Cam cay kasigi guzelde cam bardagi catlatabilir. Cam malzemelerin diger cam malzemeler uzerinde boyle garip etkileri vardir. Dostum sana daha ilginc birsey soylim bir firma ile gorusmeye gittigimizde bizlere seker’den yapilma cay kasigi(tek kullanimlik) hediye etmislerdi. Onu gordukten sonra cam beni hic etkilemedi 😀

  Yanıtla
 4. Bir çok konuda bence demir kaşık daha iyi. Daha doğrusu çelik çay kaşığı;) Hem demir çay kaşıkları çok sıcak çay döküldüğünde bardakta soğuksa çatlamayı engelliyor. Çay kaşığı varken neredeys ebu hiç olmaz. Ama cam kaşığın böyle bir koruma sağlayacağını sanmam:)

  Yanıtla
 5. Afiyet şeker olsun fekat demir kaşık olmadan, şıngır mıngır ses çıkmadan arada bir süzgeçsiz dökülmüş çayları kaşıkla avlamadan içilen çay çay olmas derim…
  bir de afiyet olsun derim

  Yanıtla

Yorum yapın