CIA APP Üzerinden Sorgulama Yapmak, Numaranızı Silmek!

cia-app-number-sharing2Bir kişinin rehberinde yüzlerce numara olduğunu düşünürsek, gitti gülüm tüm telefonlar, isimler… Sevgilinizin adı soyadı,  anneniz, babanız, arkadaşlarınız vs…

Sonra bu databaseden telefon numaranızı sildirmek için uğraşında durun! Sizin yüklemenize bile gerek yok, bir arkadaşınız rehberine erişim izni verdiyse sizin numaralarda gitti demektir!

Sonra bu bilgileri lokasyon, cinsiyet, doğum tarihi gibi bölüp bölüp satsınlar!

Peki sadece CIA APP’mi bunu yapıyor?

Hayır telefonunuza kurduğunuz mesajlaşma yazılımlarının tümü rehberinizi kendi veritabanına kopyalarak para kazanıyor! Üç beş reklam göstermeden, ücret almadan nasıl sizi bedavaya konuşturduklarını sanıyorsunuz?

Düşünsenize, artık rehberlerde TCKimlik numaralarını bile ekliyoruz!

11880 halt etmiş!

Bir numaranın kime ait olduğunu mu merak ettiniz? Çok kolay! CIA App uygulamasını açıp, numarayı yazdığınızda birkaç saniye içerisinde bu numarayı kendi veritabanlarında karşılaştırıp size kime ait olduğunu söyleyebiliyor. (Elbette veritabanlarında varsa)

Bu veritabanını da uygulamayı kullanan kişilerin rehberlerini kopyalayarak oluşturuyorlar.  Bu veritabanında kayıtlı olup olmadığınızı da uygulamanın arama kutucuğuna numaranızı yazarak görebilirsiniz.

Kaşar Sevda!

Meraktan herkes uygulamayı indirip, kendi numarası kayıtlımı diye kontrol edebilir! Önceki yazımda altını çizdiğim noktayı unutmayın. Uygulamayı kurarken “rehberinizi kopyalayıp, paylaşma” izni isteyecektir. Bu izni sakın vermeyin! Eğer rehberinizi paylaşırsanız, bir kopyasını alıp, veritabanlarına ekleyecekler!

Kendi bilgilerinizi sildirmek için uğraşırken arkadaşlarınızın telefon numaralarını, isim ve soyad bilgilerini bari uygulamaya kaptırmayın!

Neyse gelelim “Numaranı söyle sana adını, soyadını söyleyeyim!” kısmına! Uygulamanın search (arama) kısmına numaranızı yazıp sorgula dediğinizde veritabanında varsa çıkartıyor.

Benim iş, ev, şahsi numaram da bu listeye alınmış.  Üstelik uygulamayı hiç kullanmadım. Fakat kullanan arkadaşlarım sağ olsun…

Bir arkadaşı sorguluyordum. Acaba numarası kayıtlı mı diye? Sonra başkası, sonra başkası, sonra başkası.. Evet buldu!

Aman dikkat, acaba numaranız kayıtlı mı diye arama yaptığınızda sonucu bulup verirken ad soyad bölümünde…

Kaşar Sevda,

Şişko Gökay,

Fırlama Eyüp,

Gıcık Hamza

gibi lakaplarda karşınıza gelebilir. Bazı muzip arkadaşlarınız sizi rehbere “Kaşar Sevda” diye kayıt ettiyse sinirinizden kudurup ortalıkda dönebilirsiniz. Çünkü telefon numaranız arandığı zaman insanların karşısına “Kaşar Sevda” olarak çıkacaktır!

cia-app-hamza   cia-app-number-sharing2   cia-app-terms

Sonra arkadaş arkadaş sor!

Lan sen beni “Fırlama” diye mi kayıt ettin?

Aynı uygulamayı iş arkadaşlarınız da kullanabilir, sevgiliniz de veya daha farklı kişilerde! Numarayı sorguladıkları zaman adamın karşısına “Fırlama Eyüp” çıkıyorsa iki kere düşünmek lazım! Daha kötülerini de gördüm emin olun!

İnsanlar rehbere kişi kayıt ederken neler neler yazıyor bir bilseniz?

cia-app-numara-silPeki numaramı nasıl sildirebilirim?

İşte en çok merak edilen konu! Aslında çok basit bir cevabı var!  CIA APP’yi üreten firma, kişilerin numaralarını silebilmesi için Web üzerinde bir bölüm açmış durumdalar. Aşağıdaki sayfaya girip…

http://cia-app.com/delist-turkey

Numaramı sil

numaranızı yazdıktan sonra, “Numaramı Sil” butonuna basarsanız kayıtlardan numaranız siliniyor! Daha doğrusu silindiğini söylüyorlar. Ertesi gün yanı numaramı sil yaptıktan sonra uygulama üzerinden sorguladığımda silindiğini görmüş oldum. Fakat uygulamadan kalkmış olması ellerinde artık bu numara olmadığını kanıtlamaz.

Numaram şimdiye kadar yüzlerce firmaya da satılmış olabilir. Sattıkları adamlardan da silemezler ya? Hadi kendi datalarından sildiler. İki üç gün sonra benim başka bir arkadaşım bu uygulamayı indirip kurar ve “rehberini paylaşım” kısmına “Yes” derse ne olacak? Sanırım tekrar veritabanlarına dahil olacağım!

En azından beni kayıt edenler TEAkolik olarak kayıt ediyor. İşin ucunda kaşar, piç, fırlama, açma, salla gibi lakaplarla kayıt olanları düşünemiyorum!

“CIA APP Üzerinden Sorgulama Yapmak, Numaranızı Silmek!” üzerine 16 yorum

 1. Öncelikle yazı için teşekkürler.
  Bas bas yırtınıyoruz ama kimse dinlemiyor. Umarım yararı olur yazının.
  Yalnız numarasını silmek isteyenler newipnow.com gibi bir proxy üzerinden ilgili web sayfasına giriş yaparak numaralarını silsinler de adamlara bir de hangi şehirde yaşadıkları (hangi işletim sistemini kullandıklarını, vs.) bilgilerini de vermiş olmasınlar 🙂

  Zira büyük ihtimalle numaraları silmeyip veritabanı kaydında show_number=0 yapıyorlar 🙂

  Yanıtla
 2. Ben başka bir teori ortaya atayım: CIA’in “Numaramı Sil” servisi, numaranın doğruluğunu kontrol etmek için üretilmiş bir araç olabilir mi? Yani Özgür Bey’in dediği gibi bu işlemin sonucunda “show_number=0” olurken, “is_real_number=1” yapılıyor olmasın? 🙂 Sonuçta bir numara silinmek isteniyorsa, o numaranın gerçek bir kişiye ait olması olasılığı çok daha fazladır. Bu durum da şirketlerin işine gelir.

  Yanıtla
 3. Bu programı yükledikten sonra rehbeimdeki neredeyse tüm numaralar silindi, hiçbir kontağımı bulamıyorum. telefonum s3, nasıl eskiye döndürebilirim telefonumu ? :((

  Yanıtla
 4. Buraya kadar herşey tamam ancak asıl mesele ismimizi bu şekilde lakaplı küfürlü yazan kişiyi nasıl bulabiliriz. Bu konuda bilgi paylaşabilecek var mı?
  kim yazmış olabilir…

  Yanıtla
 5. yaa allah aşkına biri şu programı kapatsın… böle şey olurmu ben numaramın dağılmasını istemiyorum belki haksızlık buuu……………………

  Yanıtla
 6. Peki media bilgilerini nsl kapaticam yada silicem.ben hep next yaparim.herseyi onaylamisim demektir bu.yardimci olursaniz cok sevinirim

  Yanıtla
 7. bu uygulama sayesinde çevrenizdekilere de kurduracak şekilde kimlerin rehberinde kayıtlı olduğunuzu öğrenebilirsiniz.

  Yanıtla
 8. Diyelimki numaramı sil yaptınız silindi ancak bilmediğiniz başka bir şey daha var , bir süre sonra tel nonuzu birine verdiniz ve o kişi sizi rehberine kaydettiği an tekrar sistemdesiniz yani arama yapıldığında son verdiğiniz kişi sizi hangi adla yazdıysa o adla tekrar çıkıyorsunuz , Kısacası pek yapabileceğiniz bir şey yok örneğin ben ticaretle uğraşıyorum ve tel nom binlerce kişide var bu bir tek Türkiye için geçerli değil yurt dışında yabancı insanlarda bile telefon numaram var kısacası burada boşuna geyik yapmanın bir anlamı yok ya tel nonu vermeyeceksin hiç kimseye yada veriyorsan katlanacaksınız siz dua edin tel nonunuzu daha kötü kaydetmemişler , kaşar maşar yerine , göt veya yarak diye kaydetseler ne yapacaktınız kötünün kötüsü vardır haline şükret

  Yanıtla
 9. ben birinin adına numara varmı diye ögrenmek istiyorum ama sadece adını soyadını biliyorm ögrenebilirmiyim ?

  Yanıtla
 10. Merhabalar benim bir sorum olucak ilgilenirseniz insaallah şöyle şimdi biriyle messenger olsun whatsapp olsun mesajlasiyorsun yapılan bu konuşmaları konuştuğunuz kişinin telefonundan silmek istiyorsun bunu hangi uygulamayla yapabilirim hangi uygulamayi indirmeliyim ve nasıl yapılıyor yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla

Yorum yapın