Çizik CD lere son. Yepyeni yapıyoruz. ( Yok canım daha neler ..! )

Youtube de dolaşırken rastladım bu videoya ilginç bir o kadarda enteresan geldi. Çizik CD var ve CDRom okumuyor ben alacağım bu cd yi üzerine bir ilaç dökeceğim sonrada selpakla sileceğim birde bakmıssın ki çizikler yok olmuş ?

Hadi be sende diyenleri duyar gibiyim olmaz böyle şey.. CD çizildiyse ne yapabilirsin ki ? Çizik fizikseldir üzerinde kalıcı derin çukurlar vardır onları nasıl kapatacaksın ? İşte bu video‘yu izlerseniz adamlar sırf bunun için yani çizikleri kapatmak için bir ürün geliştirmişler.. Sadece CD ler için değil… DVD , PlayStation, Kamera Lensleri, Gözlük camları, Cep telefonları, LCD ler…. Ne tür çiziklere karşı geliştirmişler bilmiyorum ama Video‘da bir CD yi alıp üzerini tamamen ZIMPARA ile çiziyor evet yanlış duymadınız sonrada bir tarafına BAND yapıştırıp diğer tarafına bu geliştirdikleri üründen sürüyorlar birkaç işlemden sonra CD yepyeni bir duruma geliyor.. İlginç bir o kadarda şaşırtıcı bir teknoloji diyebilirim. Ürünün geliştiricisi Tap plastics

“Çizik CD lere son. Yepyeni yapıyoruz. ( Yok canım daha neler ..! )” üzerine 2 yorum

  1. Üstad adamlar aşmış anlamadığım şey bu çizikleri ne yapıyor acaba çukurları mı dolduruyor yoksa cd yüzeyini çiziklerin derinliğine kadar inceltiyor mu ?
    Teknoloji bu olsa gerek….

    Yanıtla

Yorum yapın