Connectify Hotspot

Birçok kez Hotspot kullanma ihtiyacım olmuştu. Her seferinde de telefonumdan hotspot açarak, şarjımı bitirene kadar sömürdüğümü hatırlıyorum. Aslında bilgisayarımıza bir Wifi cihazı bağlayarak hotspot kullanabiliriz.

Connectify Hotspot bu konuda bizlere yardımcı olacaktır. Geniş özelliklere sahip bir sanal ağ yönlendiricisi olarak masaüstü bilgisayarınızı hotspot olarak kullanmanıza olanak sağlayabiliyor. Connectify Hotspot ile, bilgisayarınızı gerçek bir Wi-Fi hotspot’a (ortak bağlantı noktası) dönüştürebilir ve bilgisayarınızın internet bağlantısını diğer bilgisayarlar veya cihazlarla Wi-Fi olarak paylaşabilirsiniz.

İnternet bağlantısını kablosuz olarak paylaşın!

Uygulama içerisinde hotspotınıza özel bir isim ve şifre tanımlayabiliyor ve tek bir tuşa basarak kullanıma açabiliyorsunuz. Connectify Hotspot, bilgisayarınızı kolayca bir Wi-Fi Hotspot’a (ortak bağlantı noktası) dönüştürmenizi sağlar; böylece İnternetinizi tüm cihazlarınızla paylaşmanıza olanak sağlıyor.

Güvenli Paylaşımın Keyfini Çıkarın

Tıpkı geleneksel bir yönlendirici gibi, Hotspotınız otomatik olarak WPA2-PSK kriptolama ile şifrelenir. Bu da tüm kullanıcıların mevcut en güvenli WiFi paylaşım deneyimine sahip olması sağlıyor. Diğer bir yandan da bağlı olan istemci cihazlarını görebilir ve ne kadar veri kullandığını ölçebilirsiniz.

Connectify Hotspot 2017 9 dilde kullanılabiliyor. Elbette ki içerisinde Türkçe dil desteği mevcut. Ek olarak, bağlantı noktası adınız (SSID) artık Emojilerin yanı sıra Unicode karakterler de içerebilir bir şekilde düzenlenmiş!

Reklamları Durdurun!

Connectify Hotspot 2017 bağlantı noktanıza bağlanan cihazlarda gösterilen  ve istenmeyen reklamları önleyen tamamen yeni bir Reklam Engelleyici içeriyor! Bu sayede reklamları da bloke ettiğini göreceksiniz.

3G veya 4G  İnternet Paylaşın

Connectify Hotspot PRO ve MAX, 3G ve 4G LTE mobil geniş bant cihazlarınızdan kolayca İnternet paylaşmanızı sağlıyor.

Ethernet-only Cihazları Wi-Fi bağlantısına alın (PRO ve MAX)

Kablolu Modda, Connectify Hotspot PRO ve MAX bilgisayarınızı Wi-Fi bağlantısını Ethernet üzerinden paylaşmanızı sağlar; böylece daha eski oyun konsolları, bilgisayarlar ve diğer tüm Ethernet-only cihazlarınızı kolaylıkla internete bağlayabilirsiniz.

Wi-Fi Tekrarlayıcı Modu

Hotspot MAX, gerçek bir Wi-Fi Tekrarlayıcı sunan tek sanal yönlendirici yazılımı olduğunu görüyoruz. Bu sayede  ev veya ofisinizdeki Wi-Fi bağlantınızın menzilini bilgisayarınızı kullanarak genişletebilirsiniz.

Köprüleme Modu

Köprüleme Modu etkinleştirildiğinde, Hotspot MAX, ortak erişim ağınızdaki cihazları yayın yaptığınız ağa geri bağlar. Bu güçlü özellik, ev ağınızda paylaşım yapmanızı ve Playstation ve Xbox gibi çok sayıda oyun konsoluyla uyumluluğunu da sağlıyor.

Özel IP ve DHCP Kontrolleri

Varsayılan olarak Connectify Hotspot mevcut IP’lerden birini otomatik olarak seçer; böylece yapılandırmayı ayarlamanıza gerek kalmıyor. Hotspot’ları üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak isterseniz, özel IP ve DHCP kontrolleri, belirli cihazların kullanıcı tanımlı IP menziline bağlanmasını sağlamanız da mümkün.

Kolayca Kur, Hızlı Bir Şekilde Kullan!

Kurulumu çok basit, birkaç adımda kurabildiğiniz Connectify Hotspot sayesinde Wifi bağlantılarına hükmedebilir, cihazlarınıza interneti rahatlıkla paylaştırabilirsiniz.  Kullanımı çok kolay, arayüz içerisinde Wifi Hotspot, Kablolu Yönlendirici ve Wifi tekrarlayıcı sekmelerine rahatlıkla erişebiliyorsunuz. Diğer bir yandan ileri düzey ayarları da kullanabilmek için imkan sağlandığını görüyoruz.

Lisanslama Modelleri?

Connectify Hotspot üzerinde Free, Pro ve Max olarak üç farklı lisanslama modeli görüyoruz. Free sürümünü indirerek deneyebilir ve karar verebilirsiniz. Pro ve Max özelliklerine bakarak kendinize en uygun lisans modelini seçebilirsiniz.

Connectify Hotspot’u deneyimlemek için http://www.connectify.me/tr/hotspot/ adresini inceleyebilirsiniz.

Yorum yapın