#CypSec14 Kıbrıs Güvenlik Konferansı Başlıyor!

CypSec14Geçtiğimiz yıl ilk kez KKTC’de yapılan, Siber Güvenlik konulu konferansın ikincisi bu yıl Lefkoşa’de düzenlenecek.

Birincisi 2013 yılında KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sn. Hamza Ersan Saner ve BTHK başkanı Cüneyt Çerkez’in katılımıyla düzenlenen CypSec’13 Siber Güvenlik Konferansı bu yıl Lefkoşe’de 24-25 Nisan tarihlerinde düzenleniyor. 

#CypSec14 hashtag’i ile takip edebileceğiniz KKTC Siber Güvenlik Konferansı bilişim dünyasındaki güvenlik çözümlerine, bu eksendeki soru ve sorunlara çözüm ve çözüm önerileri sunmayı hedefliyor.

#CypSec 2014, Siber Güvenlik Konferansı’nda ülkemizin önde gelen güvenlik uzmanları son yılların güvenlik riskleri, bilgi güvenliği ve siber saldırılar üzerine bilgilendirme yapıyor olacaklar.

Son yılların tartışmasız gündeme en fazla gelen konusu, siber güvenlik. Saldırılar sanal olsa da, verilen hasarın ne kadar ciddi ve ağır olduğunu gözler önüne serecek. Süper güç diye hitap ettiğimiz ülkelerin korkulu rüyası haline gelen korsanlar, en gizli askeri üslerin bilgisayarlarına, uzay ve füze sistemlerine, sivil havacılık altyapısına, ülkelerin güvenlikle ilgili birimlerine, nüfus, haberleşme sistemlerine ağır zararlar verebiliyor.

Saldırılar, kamu hizmetlerini aylarca aksatıyor!

ABD Ulusal Güvenlik konusunda siber saldırıları 2012 yılında ‘Savaş Sebebi’ sayacağını duyurunca konunun vehameti daha belirgin olarak ortaya çıktı. Artık birçok ülke milyonlarca dolar kaynak ayırarak siber saldırılara ve sanal korsanlara karşı sistemlerini korumaya çalışıyorlar.

Geçtiğimiz yıl ilk kez KKTC’de düzenlenen CypSec Siber Güvenlik konulu konferansın bu yıl ikincisi Lefkoşa’da düzenlenecek. Türkiye’den çok sayıda Siber Güvenlik uzmanının katılacağı konferans iki gün sürecek. Konferansın açılışını Meclis Başkanı Sibel Siber ve Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Kaşif ile birlikte BTHK Başkanı Kadri Bürüncük yapacak.

Konferanstaki konuşmacılar arasında;

 • Barkın Kılıç – Pentester / İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş
 • Bünyamin Demir – Founder & CTO / Enforsec
 • Can Değer – Senior Security Services Consultant / Netas Telekominikasyon A.S
 • Can Yıldızlı – Founder & CEO / IntelRAD
 • Emre Tınaztepe – Malware Analysis Team Lead / Zemana LTD
 • Halil Öztürkçi – Digital Forensics Expert, Security Researcher, SANS Mentor / ADEO IT Consulting Services
 • Hamza Şamlıoğlu – Blogger / TEAkolik.com
 • Huzeyfe Önal – Manager, Enterprise Security Services / Bilgi Güvenliği Akademisi
 • Mustafa Tufan – Director of IT / Okan University
 • Ozan Uçar Pentester Test Lead / BGA
 • Süleyman Özarslan – Co-Founder / Picus Security
 • Canberk Bolat – Adeo Security

…yer alıyor. Yapılacak olan konferansta siber güvenliğin yanı sıra, KKTC’de son dönemde bilgi güvenliği konusundaki açılımlara dikkat çekilecek. Nisan 24-25 tarihlerinde yapılacak olan CypSec Kıbrıs Bilgi Güvenliği Konferansı siber savaşlar, siber ordular, siber suçlar konusunda katılımcılara daha detaylı bilgiler verilecek.

Kayıt: http://cypsec.org

Twitter: https://twitter.com/CypSec

Yorum yapın