Woman Developers Day

Women_developersPamukkale Üniversitesi Özgür Yazılım topluluğu,  yazılımda Özgürlük felsefesini ilke edinmiş, Özgür Yazılıma gönül vermiş kişilerden oluşan bir gruptur.

Grubun uzun vadedeki hedefi ise “Ülkemiz ve dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından izleyip kendimizi geliştirerek sektördeki etkili kadın yazılımcı sayısını arttırmaktır.” olarak belirtiliyor.

Topluluk olarak bayanların her alanda olduğu gibi bilişim dünyasında da harikalar yaratabileceğini düşünüyorlar. Bu bilinç ile yola çıkarak bilişim dünyasının müthiş kadınlarını sizlerle buluşturmayı hedeflemişler.

Woman Developers Day, Pamukkale Üniversitesi Özgür Yazılım Topluluğu olarak bu yıl ilkini düzenleyeceği, amacı sektörde başarısını kanıtlamış kadın yazılımcıları tanıştırmak ve kadının yazılım dünyasındaki yerini belirtmek olan bir etkinliktir.

Etkinliğin temel amacı, sektöre bir eğitim kurumu aracılığıyla dahil olmuş ancak bölümünü yeterince tanıma ve sevme şansı yakalayamamış kadın yazılımcılara bu konuda önayak olmak ve kadınların yazılım dünyasında etkinliğini artırmak…

Eğer siz de katılmak isterseniz…

Yer: Pamukkale Üniversitesi Kampüsü (Kınıklı Kampüsü İİBF Konferans Salonu 20000 Kınıklı, Denizli)
Tarih: 03 Mayıs 2014
Saat: 10:00

Daha fazla bilgi için; http://womandevelopersday.org

Yorum yapın