Dafoni Screen Guard; Şeffaf Cam Ekran Koruyucu

Önce binlerce lira para verip akıllı telefon alıyor, sonrasında korumak için, çizilmesin diye yırtınıyoruz. Bugün sizlere akıllı telefonlarınızı korumak için kullanabileceğiniz Dafoni Screen Guard cam ekran koruyucudan bahsetmek istiyorum.

Dafoni Screen Guard,MobilCadde.com’da birçok model akıllı telefon için satışa sunulmuş. Kullanmakta olduğum Huawei P7 akıllı telefon için Dafoni Screen Guard aldım ve izlenimlerimi sizlerle paylaşmak istedim.

Piyasada ekran koruyucu film ve kılıf düşünüldüğü zaman onlarca farklı alternatif karşımıza çıkıyor. Ancak bunların birçoğu telefonu korumayı geçtim kendini bile zor koruyabiliyor. Son model bir akıllı telefon aldıysanız mutlaka cihazınız çizilmesin diye bir ekran koruyucu arayışına gireceksiniz.

Hele ki iPhone 6 gibi pahalı bir cihaza binlerce lira para verdikten sonra çizilmesin diye masaya bile koymaktan korkuyorsanız, Dafoni Screen Guard tam size göre bir ürün…

Huawei P7 telefonum için böyle bir arayıştaydım. Bir ekran koruyucu film hem de Eiroo şeffaf kılıf alarak, koruma konusunda kafamın rahat ettiğini söyleyebilirim.

Dafoni Screeen Guard kart şeklinde bir paketle karşımıza çıkıyor. Ürünün üzerine baktığınız zaman hologramlarla kaplı olduğunu göreceksiniz. Sanırım taklitlerine karşın onlar da kullanıcılarını koruyor 🙂 

Ürünün orjinal olduğu paketinden çıkartılırken kendini gösteriyor. Ayrıca kutu içeriğinde bir kart çıkmakta. Bu kart ile resmi Web sayfasına girerek ürünün orjinal olup, olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Kutu içeriğinde Dafoni film, orijinal kart, kullanım klavuzu, mikro fiber temizleme bezi ve temizleme mendili (ıslak) çıkıyor.

Dafoni_Screen_Guard_ (10)   Dafoni_Screen_Guard_eiroo (1)   Dafoni_Screen_Guard_eiroo (6)

Ürünün kullanma kılavuzunda Türkçe açıklama olduğunun da altını çizelim!

Bu tarz ekran koruyucu filmler cihazlara özel üretilirler. Dafoni de aynı şekilde Huawei, iPhonegibi birçok ürün için ayrı bir ürün üretmiş.

Yalnız bu filmleri ekrana yapıştırmak gerçekten de zor iş!

O koruyucu filmleri milimi milimine yapmasalar sanki ne olacak?

Küçük bir hata yaptığınız zaman maalesef ki geri dönüşü olmayabiliyor. Ancak Dafoni Screen Guard bu konuda bir adım öteye geçmiş ve rakiplerine göre daha kolay bir kullanım avantajı sağlıyor.

Ekran kenarlarına oturturken bir sıkıntı çıkmaması için geniş aralıklar bırakılmış. Bu sayede ürünü cama yapıştırırken rahatça ve heyecan yapmadan uygulayabiliyorsunuz. Cam malzeme olduğu için de uygulanırken rahatça kavranıp, tutulabiliyor.

Öncelikle cihazımızın ön camını ıslak temizleme mendili ile bir güzel temizliyoruz. Sonrasında kuru mikro fiber bez ile temizliyoruz. Tüy parçası veya bir toz kalmadığından emin olunca, kılavuz üzerindeki talimatları uygulayarak ekranımızın üzerine Dafoni Screen Guard’ı yapıştırıyoruz.

Burada dikkat etmeniz gereken, yapıştırmadan önce ekran üzerine koyarak ortalamayı denemeniz. Bu sayede ürünü yapıştırırken daha rahat olabilirsiniz.

Dafoni_Screen_Guard_ (2)   Dafoni_Screen_Guard_eiroo (16)   Dafoni_Screen_Guard_eiroo (15)

Kılavuz üzerindeki talimatları dikkatlice okuduktan sonra rahat bir şekilde ürünü akıllı telefonumuz üzerine yapıştırabiliyoruz. Aynı zamanda ürün kartını kullanarak ekran üzerinde kalan kabarcıkları kenarlara doğru sürterek ortadan kaldırmak mümkün!

Dafoni Screen Guard Plastik Değil Cam!

Dafoni Screen Guard’ın en önemli özelliği diğerleri gibi plastik bir tabaka yerine sertleştirilmiş ve darbelere karşı güçlendirilmiş bir cam olması! Evet yanlış duymadınız, ekran üzerine aslında bir cam koruma yapıştırıyoruz. 

Bu cam aşağıdaki videoda da görülebileceği gibi bıçak ve sert darbe sağlayan sivri aletlere karşı dayanıklı bir malzemeden üretilmiş. Dafoni Screen Guard birkaç dakikada cihazınıza uygulanabiliyor. En çok hoşunuza gidecek tarafı da sanırım kenar boşluklarının pay verilerek rahatça ekrana oturması olacaktır.

Dafoni Screen Guard ile birlikte Huawei P7 cihazım için bir de Eiroo kılıf kullandım. Bu sayede cihaz için tam bir koruma sağlamış oldum. Eiroo şeffaf olması ve ince bir plastik olması nedeni ile hoşuma gitti. Tabi ki Huawei kullananlar iyi bilir. Cihaz masada durmuyor bildiğin kayıyor. Bu kılıf ile, masadan kaymasını da engelleyebilirsiniz.

Dafoni_Screen_Guard_eiroo (13)   Dafoni_Screen_Guard_eiroo (11)   Dafoni_Screen_Guard_eiroo (9)

Dafoni_Screen_Guard_eiroo (7)   Dafoni_Screen_Guard_eiroo (6)   Dafoni_Screen_Guard_eiroo (1)

Benim gibi akıllı telefonlara sert davranan, çizen ve korumasını beceremeyen biriyseniz Dafoni Screen Guard tam size göre…

Üstelik kolay bir kullanımı var. Aynı zamanda plastik değil! Darbelere ve çiziklere karşı özel olarak üretilmiş cam malzemeden oluşuyor.

Ekran dokunma hassasiyetinden de hiçbir şey kaybetmiyorsunuz. Cihazınızı parmak izine ve toza karşı da koruyabiliyor. Yalnız yan kenarlarda kalan boşluklardan dolayı ileride ekranın kenarları biraz tozlanma yapabilir. Cam olmasına rağmen gayet ince bir yapısı var. Çıkarmak istediğinizde ise rahatlıkla kenarından tutarak kaldırıp, sökülebiliyor.

Çıkarttığınız zaman ekran üzerinde herhangi bir iz bırakmıyor. Plastik rakiplerine karşın iki katmanlı üretilerek daha dayanıklı olması sağlanmış. Dafoni Screen Guard’ın sertliği 8-9H olarak belgelenmiş. Çok büyük darbelerde ise kırılarak (cam gibi parçalanmaz, tehlike oluşturmaz) darbeyi emerek telefonunuzun ekranını koruyor. Büyük ve sert bir darbe geldiğinde Dafoni kendini feda ediyor diyebiliriz.

Dafoni Screen Guard, modele göre 40-60 TL civarında mobilcadde.com‘da satılıyor. Bir göz atmanızı tavsiye ederim…

“Dafoni Screen Guard; Şeffaf Cam Ekran Koruyucu” üzerine 3 yorum

  1. bende kendi Huawei P7 cihazıma 10tl lik cam jelatinden aldım uyguladım. ne falçatayla çiziliyor ne de herhangi bir cisimle bu biraz tuzlu geldi :))

    Yanıtla
  2. bilmiyorum ama ben aldım experia z5 premium için ön ve arka 75 tl verdim ürün üstü sürekli kirleniyor cam bana pek iyi gelmedi

    Yanıtla

Yorum yapın