DDoS & BotNet Tartışma Listesi

DDoS saldırıları bilgi güvenliğinin temel bileşenlerinden “Erişilebilirlik”i hedef alır ve amacı sistemlerin hizmet veremez hale getirilmesidir. DDoS-BotNet listesi internetin yaygınlaşmasıyla birlikte önemini hiçbir zaman kaybetmemiş en güçlü siber savaş araçlarından DDoS ve BotNet konularında bilgi paylaşımını arttırmak, Türkçe referans kaynakların oluşmasını sağlamak ve DDoS konusunda etkin koruma sağlayabilmek amacıyla ISP, hosting, kamu kurum ve kuruluşları, kurumsal şirketler, e-ticaret siteleri gibi yapıların sistem, ağ ve güvenlik admin/yöneticilerine yönelik bir e-posta hizmetidir.

DDoS testleri ve koruma amaçlı kullanılabilecek her tür ticari veya açık kaynak kodlu yazılımın teknik yönleriyle tanıtımının yapılması (kuru reklama kesinlikle izin verilmeyecektir) serbesttir.

Listede konuşulacak konuların hassaslığı göz önünde bulundurularak liste üyeliği sadece geçerli ad-soyad-e-posta-kurum/firma bilgisi bildirenlere açıktır.

Liste ayrıca DDoS & BotNet konusunda çalışma grubu görevi de görecektir. Çalışma grubu, liste üyelerinden oluşur ve iki ayda bir toplanarak güncel DDoS saldırıları, BotNet konularında bilgi paylaşımı gerçekleştirir. Çalışma grubuna katılmak için lütfen [email protected] adresine e-posta gönderiniz.

Listenin içeriği aşağıdaki konuları kapsamaktadır ;

* BotNet kullanım amaçları
* Son kullanıcı güvenliği
* Malware analizi
* DDoS vulnerability assessment
* DDoS testleri
* Dos/DDoS engelleme yöntemleri
* Yeni çıkan DoS zaafiyetlerinin paylaşılması ve değerlendirilmesi
* BotNet çalışma yapılarının incelenmesi

Üyelik:

Listeye üye olmak için [email protected] adresine Ad, Soyad ve Çalışılan kurum/şirket bilgilerini içeren e-posta gönderilmesi yeterlidir. Liste üyeliğinin onaylanması halinde “Hoş geldiniz” mesajı gönderilecektir.

Liste Hakkında Ek Bilgiler:
Listeye gönderilen tüm mesajlar onaydan(moderasyon) geçmektedir, 5651 sayılı kanuna göre liste sahiplerini zor durumda bırakacak mailler(hakaret vs), spam/reklam mailleri ve DDoS/BotNet konularıyla ilgili olmayan e-postalar onaylanmamaktadır.

Gönderdiğiniz e-postalar listeye gitmiyorsa bunun sebepleri aşağıdaki maddelerden biri olabilir

* Gönderilen e-posta liste içeriğiyle alakalı değildir
* Günderilen e-posta spam filtreleme sistemine takılmıştır
* Gönderilen e-posta “reklam” içermektedir. (Teknik ifadelerle desteklenmiş ürün duyuruları, önerilerine izin verilmektedir.)
* Gönderilen e-posta hakaret içermektedir.
* +1, destekliyorum gibi gereksiz e-postalar
* Gönderilen e-postanın tamamı büyük harfle yazılmıştır.

Liste Arsivi: Sadece üyelere açıktır.

“DDoS & BotNet Tartışma Listesi” üzerine bir yorum

Yorum yapın