Digiturk Etkinliği

digiturk-iqDün gece Digiturk IQ ile tanıştık. DesiBel İletişim Ajansı’nın düzenlediği etkinlik sayesinde birçok blogger arkadaşla birlikte Günaydın Steakhouse Etiler’de keyifli saatler geçirdik.

Digiturk IQ son 1 yıldır piyasada olan bir hizmet, 100 binden fazla abonesi ile geniş bir yelpazede film ve dizi arşivi sunuyor. IP TV’nin ilk örneklerini yaşadığımız şu devirde, benzerleri ürünler ile sıklıkla karşılaşacağımızın bir göstergesi. Uzun bir süre Tivibu kullandıktan sonra, Digiturk IQ ile tanışmak ayrı bir heyecan oldu…

Digiturk’ün IQ hizmeti de Tivibu’ya benzer bir şekilde yayın yapıyor.  En önemli özelliği ise yayın kalitesini internet hızınıza göre 800 kbps’den, 2600kbps’e kadar otomatik olarak ayarlayabiliyor olması! Smooth streaming denilen bu özellik ile düşük bağlantı hızlarında 800kbps’ye kadar düşük bir hızda yayınları alabiliyor. Evdeki internet bağlantınız eğer fiber veya benzeri bir şekilde yüksek bir hıza sahipse en kaliteli şekilde (maksimum 720p) yayınları izleyebilirsiniz.

Digiturk IQ seç izle, kirala izle ve tekrar izle gibi seçenekleri ile canlı televizyon yayını da sunabilmekte. Digiturk IQ’ya yalnızca Digiturk aboneleri sahip olabiliyor! Eğer bir Digiturk abonesiyseniz ücretsiz olarak kutunuzu değiştirip, bir Digiturk IQ hizmetini alabilirsiniz. Digiturk IQ yayınları internet üzerinden yayınları almakta. Aynı zamanda kablosuz bir internet ağına da bağlanabiliyor.

 

Katıldığım etkinlikte, Digiturk yetkilileri ile birlikte samimi bir gece geçirdik. Hele ki Digiturk’ün düne kadar ki internet ve blogger dünyasındaki algısını düşününce bizler ve kendileri için büyük bir adım attıklarını söyleyebilirim.

Akşamda Digiturk yetkililerinden Pazarlama Direktörü Boysan Akkaya ve Kurumsal İletişim Müdürü Deniz Kalkan bizlere Digiturk IQ’yu anlattı ve bundan sonra bloggerlarla daha sıkı bir iletişim içerisinde olacaklarını söylediler. Gece de bol bol soru sorduk, çaylarımızı içtik (benden başka çay içen yoktu her halde 🙂 ) ve muhabbet ettik.

Buradan geceyi hazırlayan Desibel Ajans yetkililerine ve Digiturk yetkililerine teşekkürlerimi sunarım.

Yorum yapın