Facebook Tasarım Değiştiriyor!

Facebook-Yeni_Cover_PhotoHatırlarsanız birkaç gün önce Facebook’un tasarım değiştireceği duyurulmuştu. Facebook yeni tasarımı biraz önce profilimde aktif oldu. Yeni tasarım bir süredir test ediliyordu.

Facebook profilleri artık iki sütundan oluşuyor.  

Tüm kullanıcıları teker teker yeni tasarıma geçirmeye başlayan Facebook’un tasarımı daha çok mobil kullanıcılarını sevindirecek gibi. Google Plus’a benzeyen yeni tasarımda sol sütun üzerinde iş bilgileri, hakkında, arkadaşlar, fotoğraflar ve uygulamalar yer alırken, sağ bölümde ise paylaşımlarımız görülüyor.

Cover Photo altında da bir yenilik eklenmiş. Artık sekmelerimiz kapak fotoğrafının alt kısmında daha belirgin ve beyaz bir şeridin üzerine yerleştirilmiş. Bu sayede sekmeler daha da aktif olarak kullanılabilir.

Sekmelerin hemen üstünde isim, soyad, takip et ve mesaj butonları kapak fotoğrafı üzerinde yer almakta. Sadece bu değişikliklerle de kalmıyor. Hakkımda ve arkadaşlarım gibi alt sayfalar da büyük bir değişime uğruyor. Yeni tasarım ile birlikte artık daha derli toplu bir görünüm elde ettiğimizi söyleyebilirim.

Facebook-Yeni_Time_Line2   Facebook-Yeni_Tasarim_Hakkinda   Facebook-Yeni_Tasarim_Arkadaslar

Tablet ve mobil kullanıcılar için daha da kullanışlı bir hale geldiğini görüyorum. Bakalım kullanıcılar bu radikal değişikliğe alışabilecek mi? Sanki biraz da Google+ özentisi olmuş gibi ne dersiniz?  Beğendiniz mi?

“Facebook Tasarım Değiştiriyor!” üzerine bir yorum

  1. Açıkcası bu tarz köklü değişimler yapılmazsa kullanıcı belli bir süre sonra rutine alışıp sıkılıyor. Bence daha da köklü değişim olmalı. Bende aktif olmadı daha. Umarım en kısa zamanda aktif olur. Yoksa bak bak hep aynı facebook. Özenti konusuna gelince bence bir özenti olduğunu sanmıyorum. Sonuçta bütün sosyal ağlar belli şeyler üzerine kurulu. Ana sayfa, kendi sayfan v.b. Farklı olan tek şey yerleşim düzeni. E uzaya yerleştirilemeyeceğine göre sonuçta bir yerde hepsi birbirine benzeyecek. O şunu burdan aldı bu şunu ordan aldı mantığı güdersek her sitede bir diğerinden esinlenme görebiliriz. Sevgilerimle..

    Yanıtla

Yorum yapın