Youtube Kanal Tasarımları Değişiyor

Youtube-Yeni_Kanal_TasarimiYouTube yeni kanal tasarımları ile artık daha aktif bir yayıncı olabilirsiniz. One Channel ismi verilen yeni kanal tasarımında artık mobil, tablet ve bilgisayarlar için uyumlu bir hale geliyor.

Yeni kanalınızda marka bilincini oluştururken tüm cihazlardan yararlanabilir, abone olmayan izleyicilere erişebilir ve hayranlarınızın daha kapsamlı faydalanmaları için daha çok içerik sunabilirsiniz.

YouTube One adındaki yeni tasarım, kullanıcılara kanallarını tanıtmaya yönelik daha çok seçenek sunuyor. Bunun yanı sıra kapak fotoğrafının sağ alt köşesine de Web adresiniz, Twitter, Facebook, Google Plus gibi hesap logolarınızı koyabiliyorsunuz.

İlk izlenim

Bir kullanıcı Youtube kanalınıza girdiği zaman yeni tasarım sayesinde, sadece abone olmayan kullanıcılar kanalınıza geldiklerinde oynatılan bir fragman videosunu oluşturup ön plana çıkarabilirsiniz. Bu sayede kanalınızı ilk kez ziyaret eden kullanıcılar fragman videonuzla baş başa kalarak kanalınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaktır.

Markalar için ise büyük bir nimet! Özellikle de ürünlerini ve reklamlarını ön plana çıkarmak isteyen markalar, yeni tasarımdan fazlası ile memnun kalacaklarını düşünüyorum.

Sadece bununla da kalmıyor. Yapılan değişiklikler arasında en belirgin olanı, Google Plus’ın yeni tasarımındaki gibi daha büyük bir kapak fotoğrafı kullanılabilmesi oldu. Yeni tasarım cep telefonlarından tabletlerle, PC’lerden TV’lere her ekranda aynı tasarım ve kolaylığı sağlayabiliyor.

Youtube-Yeni_Kanal_Tasarimi_Alt   Youtube-Yeni_Kanal_Tasarimi   Youtube-Yeni_Kanal_Aygitlar

Şık bir görünüm!

Kullanıcılar kanalınızı tabletten, cep telefonundan ya da dizüstü bilgisayarından her şekilde izleyebilir bir hale geliyor. Her tür ekranda en iyi şekilde görünmeniz için yapılan kapak fotoğrafları da yüklendiği zaman ö nizleme olarak bu cihazlar üzerinde nasıl bir şekilde görüneceğini size sunabiliyor. Artık kanal resminiz her boydaki ekranda güzel görünecek şekilde ölçeklenecek, sosyal ve ticari bağlantılarınız tarayıcıya sahip tüm cihazlarda kullanılabilecektir.

 İçerikleriniz…

Videolarınızı ve oynatma listelerinizi kanalınızda daha ayrıntılı olarak sunulabiliyor.  Takipçilerinize artık beğenilerinizi, yüklediğiniz videoları ve diğer içerikleri rahatlıkla sergileyebilirsiniz. Aboneler artık rehberden sizin kanalınızı tıkladığında, sadece etkinlik feed’iniz değil tüm kanalınız görüntüleniyor. Hayranlarınız, kanalınızı tıkladıklarında neler görmelerini istiyorsanız, neleri ön plana çıkarmak istiyorsanız onları görebilecek bir hale geldi.

Yeni kanal tasarımına Youtube’un One Channel sayfasından geçiş yapabilirsiniz. Eğer beğenmediyseniz yine aynı sayfada en alttaki butona tıklayarak geri dönebilmeniz mümkün.

Umarım sizlerin de hoşuna gidecektir?

Youtube hesabım: https://www.youtube.com/TEAkolik

Yorum yapın