Google Plus’a Kapak ve Diğer Yenilikler Geldi!

GooglePlus_KapakGoogle’ın şu sıralar popüler girişimi Google+ geliştirilmeye devam ediyor. Google Plus her ne kadar aktif olarak kullanılmadığı iddia edilse de, büyük bir hızla büyümeye ve geliştirilmeye devam etmekte.

En büyük potansiyeli de Google’ın Gmail kullanıcılarından geliyor. Artık birçok servis üzerinde Google,  Google+ hesabı istiyor. Doğal olarak kullanıcılar bir Google+ hesabına sahip olmakta.

Hatırlarsanız bir süre önce Google+ bir tasarım değişikliğine gitmişti. Özellikle de mobil ve tablet kullanıcıları için keyfi bir arayüz sahibi olduk. Sonrasında da Google+ Toplulukları gibi yenilikleri görmeye başladık. Şimdi ise, aynen Facebook’taki TimeLine kapağı gibi Google+ üzerindeki üst resim değişti. Bununla da kalmıyor…

Hakkında sekmesi;

Google_Plus_HakkindaGoogle+ üzerindeki en önemli değişiklik profil sayfanızdaki hakkında sayfası olarak görülebilir. Bu sayfada hakkınızdaki bilgiler kutular halinde sergilenmekte. Daha kullanışlı olduğunu söyleyebilirim.

İncelemeler sekmesi;

Artık gittiğimiz ve gördüğümüz yerleri incelemeler bölümünde yayınlayabiliyoruz. Hakkında bölümüne yerleştirilen incelemeler sekmesi sayesinde değerlendirmeler ve yorumlar yaparak, profilinizde sergileye biliyorsunuz.  “Burger King, Kurtköy şubesi çok dandik gibi…”

Çok daha büyük kapak resmi (cover photo);

Google_Plus_YayinFacebook’a o kadar laf etmiştik değiştirdi yenilendi uyuz olduk diye… Şimdi ise Google çok daha büyük bir Cover fotosu ile karşımıza çıktı. Yükleyeceğiniz kapak resimleri profilinizde yaratıcı tasarımlar ortaya çıkartabilir.  Aynen Facebook’ta olduğu gibi Cover fotonun altında fakat bu sefer yuvarlak hatlara sahip bir de profil resmimiz görülüyor.

Bakalım? Etkileyici tasarımlar yakında ortaya çıkmaya başlayacaktır… Son olarak da profiller üzerindeki tanıtım kartlarının gerçekten de güzel olduğunu vurgulamak isterim.

Peki siz yeni değişiklikler ve tasarım hakkında neler düşünüyorsunuz?

“Google Plus’a Kapak ve Diğer Yenilikler Geldi!” üzerine 2 yorum

  1. Google+’nın mobil uygulamasındaki tasarım webe de gelmiş gibi, yuvarlak profil resimleri vs. Gayet güzel olmuş bence. 🙂

    Yanıtla

Yorum yapın