Domuz Gribi

Domuz Gribi İnsanlık tarihinin en büyük tehlikelerinden birini yaşadığımız şu günlerde ülkemizde de malesef ki Domuz Gribi etkilerini ve ölümleri görmeye başladık.

Siz değerli okuyucularıma bugün Domuz gribi nedir ? Neler yapılmalıdır diye açıklamalarda bulunmayacağım.  Zira bir doktor değilim ve malesef ki uzmanların birbirleri ile çelişen açıklamalarından benimde kafam karışmış bir durumda.  Normalde pek televizyon izlemem açıkcası son zamanlardaki bu Domuz gribi için neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini araştırmak için birkaç TV programını izledim ve uzmanları dinledim.

Aklıma takılan sorulardan en büyüğü eski sağlık bakanının yaptığı açıklamalar ve şuanki sağlık bakanının söyledikleri ile çelişen durumlar.  Hatta Domuz Gribi aşısını ülkemize getiren ilaç firmasından bir yetkilinin televizyondaki açıklaması bile beni tatmin etmedi. Yahu adam bas bas bağırıyor ilaç deneme aşamasında diye..!

Bir yandan aşının Faz 1, Faz2, Faz3 ve Faz4 denemelerinin yapılmadığı idda ediliyor,  bir yandan tüm aşamaların yapıldığı ve testlerin gerçekleştirildiği söyleniyor öte yandan birileride kalkıp yok işte tüm önlemler alındı herkes aşı yaptıracak deniliyor.  Nereye yaptırıyoruz ? İlk önce insanları bir rahatlatın kafalardaki karışıklığı bir önleyin.

Bir kere domuz gribi aşısını öyle kafanıza göre eczaneden yaptıramıyorsunuz.  Eğer böyle bir şüphe varsa sağlık ocağına gidip kontrole girmek gerekiyormuş.  İyi güzelde ben nereden bileceğim normal grip mi ? Yoksa domuz gribi mi olduğumu ? Hastaneye yada sağlık ocağına gitttiğimizde bir şurup alıp geri geliyoruz.  Kim ne kontrolü yapıyor ? Onuda geçtim televizyonda kadının biri çıkmış bas bas bağırıyor.  Oğlum domuz gribinden dolayı karantinaya alındı ama ben 1 hafta onun başındaydım hiçkimse beni karantinaya almadı ?

Hastaneye gidipte bir şurupla geri dönen domuz gribi hastalarından tutunda çocukların okullarda tatil edilip okulların ilaçlanması. Bakalım başımıza neler gelecek ?

Yahu ülkece etkilendiğimiz ve dünyanın baş edemediği bir hastalık var.  Böyle bir hastalık varken insanlar neden birbirlerinin açıklamalarına karşı tez üretipte şunu yapın bunu yapmayın diyorlar ? Tek bir açıklama yok mu? Yoksa birileri şüphelerinde haklı mı ?

Devlet büyüklerine oturduğunuz koltukta biraz silkinip kavga etmek tartışmak yerine insanlara yardımcı olmalarını tavsiye ediyorum.

Yahu koskoca ülkede aklı başında 3-4 tane uzman aynı şeyleri konuşamaz mı ? İnsanlara doğruyu gerçeği anlatamazlar mı ?   Yokmu şu ortadaki iddaları çürütüp insanlara doğruyu ve gerçeği anlatacak kimse ?  Umarım söylendiği gibi aşının deneme aşamaları yapılmıştır. Umarım aşının yan etkileri söylendiği kadar değildir. Umarım birileri bu aşıdan RANT elde edecek diye insanlarımız kobay olmazlar… Temennim budur.

İnsanların kafalarını karıştırmak,  gündemi değiştirmek istendiği ortada.  Neden insanları korkutuyorsunuz?  Yoksa gündemdeki PKK faaliyetleri ve olayları mı kapatılmak isteniyor ?  Neden böyle bir olay için ölümcül bir hastalık kullanılıyor ?  İnsan hayatı bu kadar değersiz mi?  İnsanlar bu kadar çabuk kandırılabilir mi?

Merak ettiğim sorulardan bir taneside şu  hiçkimse konuşmuyor söylemiyor…  Ya Domuz Gribi biyolojik bir silahsa ?  Yok yok ben yine komplo teorileri oluşturmaya başladım.  Umarım aklıma gelenler değildi.  Ülkemizde şu illetten bir an önce kurtulur…!  Siz siz olun kendinize dikkat edin.

“Domuz Gribi” üzerine 2 yorum

  1. “Ya Domuz Gribi biyolojik bir silahsa ?” aslında biyolojik bir silahtan öte maddi kaynak olarak kullanılmak istendiği görüşündeyim.Domuz gribi aşısını güler yüz tatlı dille satın almıyoruz ya? Birileri ülkesini krizden kurtaracak gibi geliyor bana…

    Yanıtla

Yorum yapın