Dünyanın En İnce ve En Hafifi Asus’da

ASUS dünyanın en ince ve hafif netbook’u Eee PC X101 Netbook’u piyasaya sürüyor. Dünyanın En İnce ve En Hafif Netbook’u Eee PC X101 kullanıcılarına daha uygun fiyatla daha kolay ve hızlı bağlantı sağlamak için tasarlandı. Computex Fuarı’nda tanıtılan, 17.6mm’lik süper ince görünümü ve sadece 920gr ağırlığı ile kolayca taşınabilen X101, yeni MeeGo işletim sistemi ile de kullanıcılarına Facebook, Twitter gibi birçok sosyal paylaşım sitesinde her an online kalabilme imkanı sağlıyor.

Tasarım ve Donanım Bir Arada
Donanım olarak netbooklardaki tüm özelliklere sahip olmasının yanısıra, sadece 920 gr.lık ağırlığı ve 17.6mm incelikteki profili ile dikkat çeken X101’in beyaz, kahverengi ve kırmızı renk seçenekleri de mevcut. Donanım gücünü 1 GB RAM, Intel® Atom™ N435 işlemci, 2x USB 2.0 portu, MicroSD Kart okuyucu, dahili web kamerası ve sistemin daha çabuk açılmasını sağlayan 8GB’lık SSD’den alan X101, ASUS Super Hybrid Engine (SHE) Teknolojisi ile de güç tüketimini ayarlayarak daha uzun pil ömrü sunuyor.

Kullanıcılara Alternatifler

X101H konfigürasyonu ile gelen modelde Windows® 7 Starter ile 250GB HDD veya MeeGo işletim sistemi ile 8GB SSD disk seçme şansı bulunuyor.

Eee PC X101’in öne çıkan özellikleri:
– Çok ince ve hafif; kolay taşınabilir- sadece 17.6 mm inceliğinde ve 920gr ağırlığında
– Kesintisiz çiklet tasarımlı tuş takımı ve rahat kullanım için geniş touch-pad tasarımı
– Meego işletim sistemi ile geniş kapsamlı eğlence ve sosyal ağ uygulamaları,
– Sektörün önde gelen dil öğretim kurumlarından British Council English Language Learning tarafından tüm yaş aralıkları için geliştirilmiş önyüklü İngilizce Dil Öğrenme yazılımı
– Asus AppStore ile e-kitap ve oyun içeriklerine anında erişim, [email protected] uygulaması ile bulut tabanlı zengin eğlence içeriği

“Dünyanın En İnce ve En Hafifi Asus’da” üzerine bir yorum

  1. Asus yine göstermiş marifetini.. İnceliği ve hafifliğinin yanı sıra diğer özellikleri de gerçekten cezbedici.

    Cevapla

Yorum yapın