Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatmak

Facebook_videoFacebook artık tek başına bir ülke oldu. Kocaman bir ülke! Bizler de Facebook’un birer sanal vatandaşı haline geldik.

Facebook biz kullanıcılarına, her geçen gün yepyeni bir özellik sunuyor ve yeni tasarımlarla kaşımıza çıkıyor. Her yeniliği kabul etmesek de kullanmaya devam ediyoruz. Birileri de diğer bir yandan birkaç senedir Facebook 5 yıl içerisinde kapanacak, ölecek, bitecek gibi yorumlar yapsa dahi, bizler kullanıyor, izliyor, takip ediyor ve yorumluyoruz…

Bugün sizlere Facebook’un yaptığı bir değişiklikten bahsetmek istiyorum. Artık haber kanalınız üzerinde Facebook videoları otomatik olarak oynatılıyor. 

Dikkatinizi çekmiştir mutlaka! 

Haber kanalına bir video düştüğü zaman otomatik olarak sessiz bir şekilde videolar oynatılabiliyor. Siz sesi açmadıkça da oynamaya  devam ediyor. Bu hem İnternet bağlantımızı meşgul ediyor hem de benim gibi bazı kullanıcıların canını sıkabiliyor.

Düşünsenize Facebook kanalınıza +18 bir videonun düştüğünü :)) Arka masadakiler görmesin .))

Peki bu otomatik oynatılan videoları kapatma şansımız var mı? 

Facebook_video   Facebook_video_ayarlar_menusu   Facebook_video_ayarlar_kapat

Elbette var! 

Facebook üzerindeki videoların otomatik olarak oynatılmasını kapatıp, kendiniz play tuşuna basana kadar oynamasını engelleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ise küçük ve basit bir ayar…

Facebook üzerinde üst kısımda en sağdaki “aşağı ok” butonuna basarak, “ayarlar” sekmesini tıklıyoruz. Ayarlara geldiğimizde ise açılan pencerede sol menünün en altındaki “videolar” sekmesini açıyoruz.

Bu sekme içerisinde sağ üstte “videoları otomatik oynat” ayarını göreceksiniz. Hemen sağındaki “Açık” yazan butona basıp, “Kapalı” şeklinde değiştirirseniz…

Artık videolar siz play yapmadıkça haber kanalınızda oynamayacak ve eskisi gibi kullanmaya devam edebileceksiniz.

Hadi kolay gelsin…

“Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatmak” üzerine 3 yorum

  1. Aslında çok basitmiş ama bilmeyince çok zor 🙂 Eline sağlık yine sen herkesten önce bu konuyu yazdın. Tebrik ediyorum.

    Yanıtla

Yorum yapın