Finansbank Müşterilerine Böyle mi Davranıyor?

Bu yazıyı yazıp yazmamak konusunda defalarca düşündüm. Şimdi yazıyorum ki insanlar en azından nasıl bir müşteri ilişkisi yaşadığımı görmelerini istedim. Uzun bir süredir Garanti Bankası müşterisiyim. Arada bir canımı sıksalar da en azından müşterilerini adam yerine koyuyor ve yapılması gereken her şeyi yaptıklarını ve müşteri memnuniyeti üzerine ısrarla durduklarını gördüm. Bir keresinde yine canımı sıktılar sinirlendim ve gidip kendime FinansBank’ta hesap açtırmıştım.

Uzun bir zamandır da Finansbank kredi kartı kullanmaktayım. Zaman zaman ödemelerimi geciktirsem de Finansbank kredi kartı tüm ihtiyaçlarımı karşılamaktaydı.

Geçen haftaya kadar hiçbir sıkıntım olmamıştı. Hatta ödemelerimi unuttuğumda telefon açıp durumu bildiriyorlar ben de gidip ödememi gerçekleştiriyordum.  Milyondolarlık bir hesabım yok.  Milyarlık hesaplardan öte küçük bir hesabım vardı. Tam tüm bankacılık işlemlerimi Finansbank’a geçirecektim ki  (Sanal kart, adsense, paypal, internet bankacılığı, maaş yatması, fatura ödemeleri…) ufak bir problemle karşılaştım ve Finansbank’ı bir daha geri dönmemek üzere kredi kartımı ve hesabımı kapatma kararı aldım.  Sanal kart, adsense, paypal, internet bankacılığı ve fatura ödemeleri gibi birçok işlevimi Garanti Bankası üzerinde kullanıyordum. Eğer birkaç gün daha gecikseydim Finansbank’a tamamı ile geçiş yapmış olacaktım.

İyi ki de geçiş yapmamışım..!

Geçen hafta markete gittim.  Yenişehir / Kurtköy Hakmar marketinden 30TL’lik bir alışveriş yaptım. Kasaya ödemeye gittiğimde kredi kartım ödemeyi gerçekleştirmedi.  Gece saat 20:00 gibiydi. Yanımda nakit yok üstelik Garanti Bankası kredi kartımı kapatmıştım.  Garanti Para kartımda yanımda yoktu.  Öylece kala kaldım…

Kasiyer kıza ürünleri kenara almasını bankayı arayacağımı söyleyip kapının önüne çıktım.  Bankamı aradım durumu izah ettim. Çünkü biliyorum ki bankaların birçoğu  benzinlikte, eczanede yada markette kaldığınız zaman bir telefonla hemen bu tip durumlarda sorunu çözmekteler.

Aklınızda bulunsun benzinlikte yada markette nakitsiz kalırsanız ve kredi kartınızda sorun çıkarsa bankanız tek bir telefonla işinizi hallediyor.

Tabi Finansbank hariç..!

Markette kaldığımı söyleyince tabi efendim yardımcı olalım diyen operatör hanıma teşekkür ettim. Beni 5 dakika sonra arayacaklarını belirttiler ve bu hizmetleri olduğunu bana yardımcı olabileceklerini söyledi. Telefonu kapattım ve 5 dakika sonra aynı kız beni tekrar aradı.

Maalesef ki size yardımcı olamıyoruz.

Neden dedim bir sebep söylemedi. İsteğimin kabul edilmediğini ve Limitimi 72 saat sonra belirleyeceklerini belirttiler. (tabi artırırlarsa) 72 saat mi? Biraz önce bana telefonda böyle bir hizmetleri olduğunu, eczane, market yada benzinlik gibi bir yerde kalırsak bu durumlar için yardımcı olacaklarını söylemiştiler.

Başka bir isteğiniz var mı? Diye sorduğunda ne isteyebilirim ki? Bana şu durumda yardımcı olmuyorsunuz yanımda nakit yok 30TL limitimi açmadıktan sonra ne isteyebileceğimi sordum? Cevap veremedi. Kendisi değil de üst birimleri onaylamamış talebimi. Yahu 30 TL limitimi açmayacaksanız şu durumda beni markete 30 TL için rezil edecekseniz ne isteyebilirim ki dedim..!

Bütün hesaplarımı kapatın..!

Evet kredi kartımı iptal etmenizi istiyorum dedim.  Bana böyle bir durumda yardım etmeyecekseniz 30TL için rezil edecekseniz kredi kartımı kapatın dedim. Bana kredi kartımın avantajlarını saymaya başladı.  Şaka gibi değil mi? Bana kredi kartımın özelliklerini sayacağınıza yardım edin dedim. Fakat yardımcı olamayacağını belirtti.  Kredi kartımı ve tüm hesaplarımı kapatmak istiyorum diye bilgi verdim.

Üstüne bir de tehdit..!

Kredi kartınızı kapatırsanız tüm borcu ilk extrede ödemeniz gerekiyor. Yuhh dedim artık. Normalde bir bankanın kredi kartını kapatırsanız size aylık olarak extreleriniz gelmeye devam eder. En azından bugüne kadar bu şekilde kullanıyordum. Fakat hanımefendi bana tüm borcumu sanki vazgeçirecek beni… Tek seferde ödemek zorunda olduğumu belirtti.  Bu nasıl bir tavır? Nasıl bir hizmet?  Sanki kredi kartı borcundan korkacağım?

Tüm borcumu kapatırım ben siz kartımı kapatın..!

Dedikten sonra ısrar ettim ve sonunda kredi kartımı kapatma işlemlerini başlattı.  Hizmet verme ardından birde müşteriyi tehdit et evet bu bir tehdittir..! Kredi kartımın tüm borcunu ilk extrede gönderin ben öderim dedim ve hesaplarımı kapatmalarını da istedim.

Başka bir arzunuz var mı?

Bu soruyu Garanti Bankası’ndan başka hiçbir banka sormasın en azından müşteri nasıl memnun edilir? Sorusunu iyi bir şekilde cevaplıyorlar.  Altın madeni gibi bankamı bırakıyordum az daha.  Sen git 3 sene Finansbank kullan sonra markette parasız kal 30TL limitini artırmasınlar… Üstüne üstlük bir de kredi kartımın tüm borcunu ilk extrede ödemek zorundaymışım…

Garanti Bankası yetkilileri;

İlgi ve alakanızdan memnun kaldım. İyi ki de tüm hesaplarımı kapatmadım. Arada canımı sıksanız da hesap işletim ücreti adı altında yüksek  paralar çekseniz de EFT emri verdiğimde parayı kendinize alıp EFT’mi yapmasanız da yinede sizinle bir telefonda tüm işlerimi halledebiliyorum. Kıymetinizi yeni anladım..!

Finansbank yetkilileri;

Önce müşteriye nasıl davranılması gerektiğini öğrenin. Eğer müşteriye bir hizmet veriyorsanız tam verin adam seçmeyin. Belki milyondolarlık müşteri değilim fakat bir müşteriyim.  Müşterinize eğer yardım edecekseniz edin etmeyecekseniz bari rezil etmeyin. Telefonda evet bizim eczane, benzinlik ve market gibi yerlerde kaldığınızda ek hizmetimiz var yardımcı olalım diyorsunuz. Ardından 72 saat sonra limitinizi artırabiliriz şuan yardımcı olamıyoruz diyorsunuz. 30 TL için beni markete rezil ettiniz... Kredi kartımın limitini 30TL artırıp beni marketten güler yüzle çıkartacağınıza 30TL’lik alışveriş için rezil ettiniz. Bundan sonra yanımda nakit taşıyacağım. Hesabımda para var ben Finansbank yüzünden 30TL için markete rezil oldum. Paranızla rezil olmak budur işte..! İlgi ve alakanıza tekrar teşekkür ederim… Umarım bu yazımı milyonlar okur da müşteriniz olmadan önce bir kez daha düşünür..!

Blogumdaki 1640. yazımı artık siz Finansbank yetkililerine hediye ediyorum…

“Finansbank Müşterilerine Böyle mi Davranıyor?” üzerine 64 yorum

 1. Ne Olursa Olsun Garantiden Şaşmamak Lazım en azından böyle durumları ciddiye alıyorlar, Finansbank ise Rezillik, Geçmiş Olsun.

  Yanıtla
 2. Hamza çok geçmiş olsun! Üzücü bir olay gerçekten. Ben ne yapardım bilemiyorum ama o telefondaki bayan ile muhabbetim pek iyi olmazdı sanırım. 🙂 Bankayı hiç söylemiyorum zaten. 🙂

  Yanıtla
 3. Yapılan büyük bir terbiyesizliktir bana göre… Bu yazıyı bende blogumda paylaşacağım bunun bir karalama kampanyası olduğunu düşünmesinler, bir arkadaşımızın mağduriyetini tüm tanıdıklarımıza ve takipçilerimize bilgilendirmek amacıyla paylaşımda bulunduğumuzu da bilsinler… Hiç yakıştıramadım Finansbank hiç ❗

  Yanıtla
 4. Uh, icini dokmussun resmen. Ancak rezil oldugun konusunda ayni fikirde degilim. Tabiki kasiyer hoslandigin kiz degilse 😀

  Yanıtla
 5. Finansbank müşterilerine nasıl davanacağını gerçekten bilmiyor. Benim elimde ses kayıtları var, müşteri olmadığım halde başka bir müşterilerinin kart şifrelerini bana sms ile gödneriyorlar. Hata yapıyorsunuz diye uyarınca da beni güvenlikten geçirmeye kalkıyorlar. Nasıl bir mantıktır bilinmez ama elin adamı acaba kart şifresinin benim cep telefonuma geldiğini öğrense Finansbank kendini nerede bulur?

  Yanıtla
 6. Milyon dolarlık müşteri değilsin belki ama en azından bu yazıyı okuyanlar Finansbank kartı yoksa almayacaklardır. Alanlar da muhtemelen temkinli olacaktır. Şahsen ben bu yazıyı okudum ve Finansbank kartı alacağımı da hiç zannetmiyorum. Seni düşürdükleri durum da gerçekten kötü. Müşteri her zaman haklıdır. Yazıyı yazdığın için de teşekkürler. Bilelim de cahil kalmayalım.

  Yanıtla
 7. maaşımı finansbanktan alıyorum kredi kartı gönderdiler 1000 tl limit le bilgisayar alacam diye limitimi 1300 yapın dedim kredi politikaları gereği yapamayız dediler. sinirlenip kartımı iptal ettirdim maaşımı sizden aalıyorum 1300 lira maaş yatıyor her ay ama maaşım kadar kredi kartı açmadılar ziraata gittim 1300 limitli maksimum kart istedim kadın 1500 yazılım dedi 1500 lük kaartım geldi. elimde olsa maaşımı almıyacam. benden söylemesi finansbanka bulaşmayın.

  Yanıtla
 8. aynı sorunla hem de benzinlikte, benzin dolduktan sonra ben de karşılaştım. benimkisi limit değil çip sorunuydu. mail order gibi bir yöntemle tahsilat yaptırmak istedim ama banka bu özelliğinizi 72 saat içerisinde aktif ederiz diye cevap vermişti.
  bir arkadaşımı aramak zorunda kalmıştım. peki ya şehirlerarası bir yolda olsaydım napardım bilmiyorum.

  cardfinans’ı ertesi gün kapattım, şimdi sadece İşBankası ve Garanti bankası var hayatımda. çok da mutluyum 🙂

  Yanıtla
 9. Bu aralar ben de tüm işlemlerimi yapmak için bir banka aramaktaydım. Yazılanlar aklımda bulunsun.

  Yanıtla
 10. Bu nasıl bir densizlik yahu? Çok geçmiş olsun Hamza abim, Finansbank benim için bitmiştir, ben de İş Bankası’nı tavsiye ediyorum, uzun süredir kullanıcısıyım gayet memnunum.

  Yanıtla
 11. Finansbank ile iş yapılırmı yahu 🙂 Aslında asla bankalar ile iş yapmamak lazım ancak mecbur kalıyoruz işte.

  Yanıtla
 12. Ben de Garanti ile çalışıyorum memnun sayılırım… Trink anahtarlık gönderdiler hiç bir yerde geçmiyordu ben geri verdim bana 5 TL kart ücreti hesap çıkardılar hiç kullanmadım dedim ödememi istediler… İş Bankasından hesap açtım, Garantiye gittim hesaplarımı kapatmak istiyorum dedim İş Bankasına geçeceiğimi belirttim… Olur mu Harun Bey dediler ve kasadan 5 Tlyi ödediler. Bu işlemleri de yapabilirsiniz.
  İş Bankası çok güvenli ve sorunsuz banka ama güvenliği çok fazla
  Garanti iyi bir banka ama biraz paracı pazarlık yapmak lazım

  Yanıtla
 13. Finansbank Şikayetvar’ı aktif olarak kullanıyor, o kanaldan bu durumu anlatmanızı tavsiye ederim. Benim de Finansbank’la yaşadığım bir problemde telefon bankacılığı abuk sabuk davranmıştı. Şikayetvar’a yazınca üst yetkililer tarafından anında arandım ve ne istediysem yaptılar 😀

  Yanıtla
 14. @doğancan
  Sağolasın ama Şikayet Var pek etik bir yer değil. Hiç güven vermiyor. Ayrıca firmaları kendine bağlıyor 🙂

  Yanıtla
 15. Beni kredi kartı için dün aradılar.. Bende senin yaşadığın problemi anlatıp bir daha beni aramamalarını söyledim.. Hatta müşterinize ne gibi sorun yaşattığınızı öğrenmek istiyorsanız bu siteye girin diye söyledim..

  Yanıtla
 16. Garanti her ne kadar hesap işletim ücreti, kart aidatını acımasızca kessede bankalar arasında en iyi estetik, hızlılık ve yardımcılık sağlıyor. Diğer bankalar ile belli bir konuşmadan sonra iş bahsettiğiniz gibi tehdite bağlanıyor.

  Yanıtla
 17. Garanti bankası ekstrenizi bir kaç gün geciktirirseniz kredi kartınızı bloke ederler ama bu finansbankta olmaz.Garanti bankası 2.500 lira limit veriyorsa finansbank 10.000 verir.
  Garanti bankası kart ücretini iade etmez ama finansbank eder.Garanti bankası k.k. ile internetden alışverişlerde sorun çıkarsa paranızın iadesi için bin dereden su getirtirler.Finansbankta ise bu bir telefona bakar.
  Garanti bankasından kredi alana kadar finansbanktan 2 defa kredi alabilirsiniz.

  Ben 15 yıldır bankalarla çalışıyorum en esnek banka finansbanktır.Hatta otomatik ödeme talimatları garantide bir yatıp bir yatmazken finansbankta tıkır tıkır yatar 😐

  Yanıtla
 18. @huzur28
  Valla bu söylediğin şeylerin 1 tanesi bana yapsalardı başımın üstünde yerleri vardı. Tam tersini yaptılar…

  Yanıtla
 19. arkadaşlar ben finansbankı böyle acımasızca eleştirmenizi anlamıyorum sizin bu bahsettikleriniz diğer tüm bankalarda yaşanıyor ben bu bankadan çok memnunum kiminiz diyorki hesap işlrtim üceti alıyor peki almayan banka varmı kiminiz diyorki kartım elime ulaşmadı diğer bankalardan şıp diye ulaşıyormu kiminiz diyorki bana kredi vermiyor peki ozaman başka banka veriyorsa oradan alın demekki bir problem varki vermez banka sizi niye redetsin para kazanmak istemezmi sizler 15 liralık hesap işletim ücreti alıyor diye şikayet ediyorsunuz peki kredi çekince onun faizine katlanıyorsunuz ben tüm bankalarla çalıştım buna emin olun bankaların karı bizden aldığı bu küçük paralardır yoksa adamlar hayır işi için banka açmadılar finansbank benim babamın oğlu değil ama türkiyedeki en iyi banka bu emin olun

  Yanıtla
 20. @mevlüt
  Yukarıda yazdıklarımın söylediklerinizle alakası yok. Lütfen dikkatlice okuyunuz. Beni 30TL için marktette rezil ettiler.

  Yanıtla
 21. 2010 yılı şubat ayında finansbank ankara kazım karabekir şubesinden ev kredisi çektik.Aradan bir yıl geçti banka tarafından bir ekstre geldi 413 tl bor hayat sigortası deprem sigortası adı altında dönemi şubat mart dönemi imiş mart ayının sonunda elimize ulaştı. Son ödeme tarihi de 05 04 2011 7 gün gecikti 468 tl aldılar.Anlamadığım nokta kredi taksitlerini bu zamana kadar düzenli ödedik. Evi kendimiz sigorta yaptırdık hayat sigortası olsun diğer masrafları kredi çektiğimizde ödedik ekstra bir masrafınız yok denildi tabi bunlar söylenildi banka tarafından. sonuç itibariyle kaflarına göre hesap açmışlar ordan 413 tl masrafı kafalarına göre bize açmış oldukları hesaptan kapatmışlar, üstüne fazi bindirmişler ALLAH böyle bankanın eline kimseyi düşürmesin asla kredi çekeceklere tvsiyem bu bankadan uzak dursunlar biz yandık başkalarıda yanmasın.Bende yasal olarak bankacılık düzenleme denetleme kuruluna müracat edeceğim ister netice alayım ister almayım. çünkü 1 bana bilgi vermeden nasıl hesap açarlar 2 sigorta zaten yaptırdık geçen sene olur dedikleri sigortayı bu sene kabul etmiyorlar 3 413 tl 468 tl ödedik dünyanın hiç bir yerinde böyle faiz uygulaması yok.

  Yanıtla
 22. finans banktan 2008 temmazunda jpy konut kredisi kullandık vesselam mahvolduk biz tl borçlanmak istedik bizi jpy yönlendirdiler birde hayat sigortası var diğer bankalar yapmıyor mecbur değilmiş iptal edilmesini istiyorum birde bu kredinin yeniden yapılandırılmasını canımız yanıyor taksitlerimiz iki katına çıktı bu dişle banka nemlakçılığa başlayacak

  Yanıtla
 23. Finansbanktan bende şikayetçiyim. Start18 arkadaşın yaşadığı surunu benzerini bende yaşamış bulunuyorum. Geçen yıl konut kresidi çektim. Krediyi verirke aylık 1492 lira ödeyeceğimi söylendi. Bende düzenli orarak taksitlerimi yatırdım. Üçüncü aydan sonra ektreye baktım ki benden habersiz hayat sigortası yapmışlar. Krediyi aldığım şubeyi aradım hayat sigortası zorunlu değil dediler. Daha sonra Müşteri hizmetleriyle konuştuğumda hayat sigortasının zorunlu olduğunu ve kredi bitene kadar yani 5 yıl boyunca ödeme yapmam gerektiğini söylediler. Bende gerekli yerlere başvuracağımı söyleyerek telefonu kapattım. Tüketici hakem heyetine başvurdum oradaki görevliler fazla bir araştırma yapmadan talebimi reddettiler. Şimdi tüketici mahkemesine başvurmaya hazırlanıyorum. Aradan bir yıl geçti bu ay ektreme baktım ki 264 tl ……. nolu poliçe masrafı adı altında yeni bir kesinti yapmışlar bu nasıl bankacılık anlamadım gitti. Finansbank gibi kötü bir banka görmedim..

  Yanıtla
 24. “Başka bir arzunuz var mı?” gibi bir soru hiç bir müşteri temsilcisi soramaz.Yasaktır ve işten atılma nedenidir.Siz o an sinirli olduğunuz için sözleri yanlış alamışsınız.O size yardımcı olabileceğim başka bir konu var mı diye sormuşdur.

  huzur28 adlı arkadaşımıza aynen katılıyorum.Ayrıca Türkiye de yaşıyorsunuz,her zaman yanınızda nakit bulundurun.Bankadan değilde telefon hatlarında bir problem olsaydı napardınız?Yani türk telekom kaynaklı bir bağlantı prolemi olsaydı?POS dan işlem yapamasaydınız ?

  Ayrıca insanımızın yaptığı en büyük hata şu: imza atarken o sözleşmeyi iyice okumamaları.Sonra da burada bazılarının yazdığı gibi yok sigorta yapmışlar yok nakit hesap açmışlar yok ben bilmiyorum yok ben öyle bişi söylemedim,yok ben açtırmadım gibişeyleri söylenip dururlar.

  Bankaları savunduğumdan değil ama hata tüketicide tabiki.Devlet kontrol ediyor bu işleri,kimse kafasına göre iş yapamaz.

  Yanıtla
 25. Finansbank kadar kural tanımaz,müşterisine saygısız başka bir banka varmı acaba bilmiyorum.yasa dışı kesinti yapınca aradığımad bunun yasal olmadığımı söyledim bana verilen cevap ise bizim yaptığımız uygulama yasal ötesidir.:)

  Yanıtla
 26. finansbank garanti de iki yerde de kredim var ve finansta son gün saat 24 e kadar kendim gidip ödeme yapabiliorken garanti neymiş efendim sistemleri böyleymiş yemişim sizin sisteminizi bence en şeffaf banka finans garanti o kadar şeffaf değil arkadaşlar ne yani şimdi işten saat 8 de çıktım gidip kredi mi ödemek istiyorum ödeyemiyorum.. yani parada yatırdım şimdiye kadar hiç aksatmamıştım ama yani çıkamadım işten napim ben bu gün garantinin sistemi yüzünden sicilime şimdi işlenir mi bu 1 gün gecikme……

  Yanıtla
 27. finansbank mersin metropol şube müdürü eski personelinden karı kız istedi. eski personel bu istekleri kayd etti ve adamı rezil etti.

  Yanıtla
 28. ben finansbank müşterisiyim bi arkadaşım ev kredisi cekti ilk önceleri cok iyi olduğunu söyledi bende cekmek istemiştim sonra bi kac ay gectikten sonra .başladı isya etmeye yok işletim ücreti yok sikorta ücreti her ay fazla ücretler cıkarmaya başlamış ve ben kendi adıma finansbankatan ayrılmayı düşünüyorum

  Yanıtla
 29. Finansbank işlem panelinde anlık limit arttırımı mevcut. Bu işlem yapılabilirdi . ayrıca alınan kredinin taksitlerden önce sonlandırılması durumunda kişi görüşme esnasında bunun şartlarını sormalı . bunun yanı sıra şubenin bu tip durumda kişiyi bilgilendirmesi gerekir. Kişilerin eksik bilgilerinden oluşan zincirleme mağduriyet.

  Yanıtla
 30. hanımefendinin yaşadığı olayı saygıyla karşılıyorum.Ancak finansbank herkesin anında limitini artıramaz demek uygun görülmemiş onuda geçtim garanti yi övmeniz çok acayip garantiye bulaştım kart aldım 15 gün sonra kart elime ulaşmadan iptal ettim.arıyorsunuz garanti müşteri hizmetlerini aktif kart istiyor ben zaten yeni kart alıyorum telefondan hiç bir işlem yapamıyorsunuz.müşteri numaramı öğrenmek istedim söyleyemeyiz şubeye gidin kartım ne durumda şubeye gidin.ha tabi bunlar müşteri temsilcisine ulaşabilirseniz sanırsınız toros dağlarının eteklerindeler ulaşılamıyor bir türlü yine siz finansbankta temsilciye ulaşmışsınız..

  Yanıtla
 31. finansbank pos müşterisiyim, rezillikten başka birşey değil, iade almıyorlar ve her ay türlü kesintiler yapılıyor, finansbank ismini duyduğum yerde kaçıyorum. herkese kaçmasını tavsiye ediyorum

  Yanıtla
 32. ben hayatımda böyle bir rezil banka görmedim maaş kartı verdiler zorla alcakmışım haytta kullanmadım işimde olmaz ama aldık bi kere finans banktan altıyüz milyon cektim 2 ay ödeme yapmadım diye avukata verdi ve başımı derde soktu ama sonucta cok cok canımı yaktı siz siz olun aman derim iki milyar ödedim haram olsun alma fakirin agını cıkartır ayise ayise finans bank

  Yanıtla
 33. iyi olmuş sana.sanki finans bank babanın dükkanı limitin neyse onu kullanırsın.limitin dışına çıkmışsan banka napsın.banka demek resmiyet demektir.markette kalmışmış iyi olmuş sana.ben olsam bankanın yerinde sana birde faiz koyardım.

  Yanıtla
 34. 600 tl krediyi maaş müşterileri leri ne faizsiz masrafsız veriyor finansbank harcarken iyi 2 ay değil 3 ay da kanuni takip oluyorsun ödemezsen avukatlık olursun bunda bankanın ne günahı var parayı yerken iyi öderken mi zoruna gidiyor

  Yanıtla
  • finansı kötüliyemezsiniz çünkü enyakın arkadaşınızda bor istesenizzamanı gelse vermezseniz arkadaşlığınız bozulur

   Yanıtla
 35. kaç aydan beri başvurdum gelmedi finansbank sende hiç memnun değilim finansbank kartlarımı hatay altınözü keskincik pttden almak istiyorum

  Yanıtla
 36. finansbank müşteri hizmetleri, müşterileri memnun etmek adına türk statüsünde ilerlemekte. nasıl mı anlık yalanlarla sizleri mutlu etmekte,sorunu çözmekte tebrik ediyorum.

  Yanıtla
 37. aynısı olmasada bende az önce müşteri temsilcisi hışmına uğradım sinirlendim kapama istedim yönlerdirdi. Yönlerdidiği hanım çok profosyonelce işimi halleti beni kapamadan vazgeçirdi. Ama iyeri ve bankam değişti yani yeni banka yeni kredi kartı. az önce hesap açtım 1 ay sonra elveda finansbank hahaha

  Yanıtla
 38. 30 TL için beni rezil ettiniz diyor nan ben senn o beğendiğin bankadan 63 kuruş için rezil oldum ama gidip sağda solda yaygara yapmıyorum. Markette limitin yoksa kullanamazsn bu kadar basit yani acil durum limitleri vardır eczane ve hastanelerde geçer sadece markette acil durum olmaz 8 senedir kullanıyorum cardfinansı çokda memnunum düzenli olarak arayıp birde memnuniyetimi ölçerler 1 gün geciksin ertesi gün efendim ödemeyi unuttunuz diyip hatırlatırlar geciksin de faiz alayım diye beklemezler…

  Yanıtla
 39. Zamanında limitim kadar limit aştığımı bilirim ben, ne günlerdi, hey gidi günler hey, ama borcumu son kuruşuna kadar öderdim o ayrı, bankalarım da benden o ay limit aşım ücretleri alarak pek çok mutlu olurlardı, sevinçten ellerini oğuştururlardı.

  Müşteri hizmetlerinin müşteriyi çıldırtarak konuyu kart kapatmaya kadar vardırması ise tam bir akıl tutulması örneği. O şekilde giden bir müşteri de kesinlikle bir daha geri dönmez. Müşteri velinimettir. Nokta. Yemek yenilen kaba pislenmez. Nokta.

  Yanıtla
 40. Bir çok bankayla çalışırım hiçbir bankada bu banka kadar sıra beklediğimi hatırlamam.Yanlis anlasilmasin sira beklememin nedeni kalabalık değil çalışanlarin yavaş iş yapmasidir.Ayrica devlet memuruyum bilen bilir maaş girişleri sistem üzerinden nerdeyse ayni gun yapilir ama bankalar farklı olduğu için hesaplara aynı gün geçmez malesef ki maas hesabim finansbank ta ve il içinde bile en gec bizim maaslar yatıyor nasil bir ac gozluluk ki maasimizi islete islete bir hal oldular

  Yanıtla
 41. Sizin limitiniz dolmuş kartınızı kullanamamışsınız. Bankalar da limit artış taleplerini anında gerçekleştirmezler. Olumsuz da sonuçlandırabilirler. Siz bu durumda finansbank ı kötüleyemezsiniz. Yıllardır müşterisiyim ve en iyi bankalardan bir tanesi finansbank tır. Siz o kartı bankanın sorunundan dolayı kullanamasaydınız eğer o zaman kötüleyin ama bu durum tamamen sizinle alakalı bir sorun ve finansbank ı kötülemişsiniz

  Yanıtla
 42. Senin gar bankasi dedigin rezil banka senin dedigin gibi bana cozum sunmadi aracimla yolda kaldigimda ama finansbank kartim limitim doluyken parapuan yuklediler kurtaricim oldular ayrica en parayla turkiyeninde en iyisi

  Yanıtla
 43. Banka bilgim haricinde ek hesap kapatıyor.Benden gecikmiş olan kredime ödeme sözü istiyor ve ilgili günde sözden fazlasını yatiriyorum.Birde bakıyorum siz yerine gelmemiş bu yüzden bu banka tarafından yapılan bir tezgah.Bunun hesabını sadece burdan değil yasal yollarla da ariyacagim.

  Yanıtla
 44. bende finansbankasını tek geçerim.uzun uzadıyada yazmaya gerek duymuyorum lakin seni kaybetmemek için ve yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar geçenlerde bir esnaf arkadaşıma daha tavsiye ettim oda memnun

  Yanıtla
 45. Altı yıl geçti, Finansbank sanki artık biraz daha iyi gibi, peki değerini anladığımız Garanti Bankası ne alemde? Ben birkaç yıldır Garanti Bankasını unutmuşum ve onun yerine Finansbank’ı kullanmışım. Şimdi Garanti Bankasından kimlik bilgilerinizi yenileyin filan diye tuhaf bir SMS gelince farkettim. Sanki kimlik bilgilerim değişmiş gibi. Çok güldüm.

  Yanıtla
 46. Ben de bir garanti bankası kreşi kartı müşterisiyim.. 15 Temmuz’dan sonra izinden evime giderken ankara otobanında benzin istasyonuna girdim benzin aldım ve kredi şartıyla ödemek istedim kredi kartı çekmedi banka mı aradım limitimi bana haber vermeden düşürmüşler dedin o şeylerin hepsini yaptım ama yardımcı olmadılar yanım dada nakit olmadığı için eşimin altınını bozdurmak zorunda kaldım… Hangisi daha büyük …….. Luk

  Yanıtla
 47. Tüm Finansbank çalışanları yorumlara dolmuş :))) Bu kadar iğrenç bir banka bilmiyorum. Babamın kredisi 3 4 gün gecikti diye aradılar “Bugün ödeyemezseniz yasal işlem başlatacağız” dediler. 🙂

  Anlayışını ……………! sevdiğimin..

  Yanıtla
 48. Ben finansbank la 3.5 yıldır çalışıyorum böyle bir şey görmedim. Belki başka bır sorun vardır ödeme sorunu olan kişilerde böyle problem oluyor genelde benim kredi kartimin sınırını ben belirliyordum banka artırmak istiyor ben istemiyordum çünkü belki fazla harcama yapar odeyemem diye bunlar korkmadan alışveriş yapıyorlar sanki kendi parası ya harcadığın para kredi yani borç geç ödersiniz temerrude dusersiniz bankaya neden kiziyorsun

  Yanıtla
 49. Hiç bir bankadan kredi kartı alamadım bir kedimle finansbank verdi. Ödemelerin de çalışmadığım dönemler bir kaç ay ödemiyorum banka arıyor yapılandırma yapılıyor. Ben hiç bir sorun yaşamadım sanırım sorun bende

  Yanıtla
 50. Kardeşim birdaha finasbank mı töbe borç çıkıyor hiç inmiyor fakat bende bayramdan sonra mahkemeye gitcem

  Yanıtla
 51. Banka diye Allah b……..nizi versin kurum hesabinda adim gozukmuyor maasim nereye yatacak 2 saat oldu cevap veren yok bekleyenler arasinda guya 1.siradayiz son 1 saattir suc sizde deil bizi size mecbur birakanlarda

  Yanıtla
 52. Rezil bi bankasin… daha once belgeni getir kredini vericrz diyip belgeyi getirince vermeyen ….
  subesi olmayan bi yerden vekaletle annem adina hesap acmak istedik vekalet geldi ist dan hesap açmaya gittik acamayiz dediler vekalet ile 65 yasindako annem 200 km uzakliktakk subenize gidemez simavda şubeniz yok cozum sunun dedik hakaret yedik artik biz de cemkirincre bankadan kovulduk sabki sube olsa vekalete ihtiyac duyucaz. Banka çalışanları müşteri ye bu sekilde mi yardımcı oluyor musteriye baska bankaya gidin o zaman notere giden şube ye de gider diyerek kovmak terbiyesizliktir heryere sikayet edicem ziverbey subesini

  Yanıtla
 53. finansbank gerçekten çalışılmicak bir banka yanlışlıkla tanımadığım birinin hesabina telefon Bankacılığı ni kullanarak mobil uygulamasından bir miktar küçük Mevla para gönderdim bu paranın hesabıma geri iadesi için mahkemeye verdim ve karar olarak bu paranın hesabıma iadesi olarak çıktı bu karar bankaya 24.07.2017 günü teslim edildi fakat hala bu para hesabıma yatmadi ve bu paraya el koymakta ısrar ediyorlar burda hem devletin verdiği karara karşı çıkıp yok sayıyor ve beni mağdur etmeye devam ediyo ilgisizlik diz boyu Allah kimseyi bu finansbank in önünden geçirmesin.

  Yanıtla
 54. Bende benzer şekildeki durumlardan dolayı bu banka ile sıkıntılar yaşadım. Hiç hesabım ve kredi kartım yokken durmadan bana mesaj gönderiyorlar habersiz şekilde kredi kartı yolluyorlar olabildiğince uzak durun arkadaşlar bu şekilde reklamlar yapmak kolay ama gerçek hizmeti vererek müşterileri mağdur etmemek çok daha önemli inşallah sesimizi bir duyan olur. Sevgilerle

  Yanıtla

Yorum yapın