Firefox 3.7 ve Ekran Görüntüsü

firefox-3-7 Mozilla Firefox tarayıcısı yepyeni arayüzüyle karşımıza gelecek.  Özelliklede Firefox 3.7 nin ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi efekleri, yeni araçlar ve yeni butonlar dikkat çekiyor.  Microsoft Windows Vista ve Windows 7 arayüzüne uyumlu bir şekilde tasarlanan Aero benzeri yeni Firefox arayüzü henüz resmi olarak belirtilmesede Firefox’u çok daha şık bir görünüme kavuşturmuş. Ayrıca Windows işletim sistemine uyarlanması dikkatimi çekti.

Firefox 3.7 ile bakalım kaşımıza neler gelecek…  Gerçi her ne kadar görsel üzerinde ağırlıklı bir versiyon olsada yıllardır  explorer olarak başarısı, eklentilerle geliştirilebilirliği ve kullanım kolaylığı ile tercih sebebim olmuştur. Yinede Microsoft  Internet Explorer ‘in pazar payı göz önüne alındığında Mozilla Firefox’un daha çok yol alması gerektiği ortada. Özelliklede istatistiklerime baktığımda

% 72,22  Internet Explorer kullanımı ve % 22,37  Firefox kullanım yüzdesi ile Internet explorer’in arkasından gelen Firefox tarayıcısı hızla büyümeye devam ettiğini fakat aradaki farkın epeyli büyük olduğunu görebilmekteyiz.

“Firefox 3.7 ve Ekran Görüntüsü” üzerine 2 yorum

  1. Yakın zamanda FireFox 3.5 i yükledim fakat üst üste kitlenmeler ve makina resetleriyle boğuşuyorum. Ayrıca öncesinde eklemiş olduğum birçok eklenti yeni sürümleriyle uyumlu değil, umarım en kısa zamanda uyumlu hale getirirler. Ama Israrla Firefox kullanmaya devam ediyorum. Birçok özelliği (eklentileri) ile internet explorer’ı hatırlamayacak kadar kullanışlı bir tarayıcı.
    Bana kalırsa vermiş olduğunuz Yüzde (%) örnekleriyle bir şeyi atlamış olmuyor musunuz? Örneğin Windows XP yüklerken bile ilk tarayıcı olarak Internet Explorer’ın kurulması gibi. Yenilikten haberdar olmayan windows kullanıcıları doğal olarak diğer tarayıcılardan da bir haber olmaktalar.
    Bence Windows sürümlerinde Explorer’ın otomatik kurulumu dolayısıyla kullanım oranı yüksek.
    Saygılar.

    Yanıtla

Yorum yapın