Garanti Asla Sigorta Değildir!

Hızla genişleyen sigortacılık sektörü artık yaratıcı fikirlerle ihtiyacın olabileceği her noktaya yöneliyor. Ev, işyeri, araba derken artık televizyondan,  fotoğraf makinasına, buzdolabından ütüye, tablet bilgisayardan telefona kadar birçok elektronik cihaza kasko yapılabiliyor. Türkiye’de bu ilki Teknokask gerçekleştiriyor.

Elektronik cihazlar, günlük kullanımda kullanıcı hatalarına karşı en çok risk altında olan ürünlerin başında geliyor. Üreticiden kaynaklanan sorunlar garanti kapsamında değerlendirilirken, kullanıcı hataları ise büyük sıkıntılar yaşanmasına neden oluyor.

Kullanıcıların yaşadığı bu problemler göz önünde bulundurularak kurulan Teknokask’ın Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, son kullanıcılar, kamu kuruluşları ve teknoloji firmaları tarafından büyük ilgi gördüklerini belirtiyor.

Gülgeç, Türkiye’de sigorta adetlerinin nüfusa göre hala istenen düzeyin çok altında olduğunu, bu sebeple Teknokask gibi hizmetlerin özellikle bireysel tarafta sigortalılık bilincini tabana yayarak sektöre oldukça olumlu katkı yaptığını belirtiyor.

Türkiye’de En Çok Cep Telefonlarında Problem Yaşanıyor!

Tüm elektronik cihazlar için kasko hizmeti verdiklerini belirten Gülgeç, Türkiye’deki kullanıcıların en çok cep telefonları kullanımında sıkıntı yaşadıklarını iletiyor. “Bu hizmeti vermeye cep telefonu kaskosu yaparak başladık. Elektronik cihaz kategorisine baktığımızda da en çok cep telefonu kaskosu yapmaya devam ediyoruz.” diyen Gülgeç, kullanıcı tarafında en çok yaşanan problemin hasar gören ekran ve hırsızlık olduğunu vurguluyor.

Cep telefonlarında yaşanan problemleri notebook, TV ve tablet PC’ler takip ediyor.

Garanti asla Sigorta Değildir!

Garanti ve kasko işlemlerinin birbirine karıştırıldığını belirten Tayfun Gülgeç, “Herkesin başına gelebilecek çarpma, düşme, kırılma, sıvı teması, gasp, kapkaç, hırsızlık, yüksek voltaj gibi durumlarda garanti işe yaramıyor. Dolayısıyla, kasko işlemi yüksek önem arz ediyor. Kasko hizmetiyle bir nevi binlerce liranın kurtarıcısı oluyor.” diyerek, elektronik cihazların kasko işlemlerinde Teknokask’ın Türkiye’de ilk ve tek olduğunu belirtiyor.

Dünya Markaları Kaskonun Öneminin Farkında!

Son kullanıcıya sunulan kasko hizmetinin yanında, kamu kuruluşlarına, şirketler ve eğitim kurumlara da hizmet veren Teknokask, HP, ASUS, Canon, Samsung, Sony gibi teknoloji devlerine de hizmet veriyor. Uzun yıllardır büyük firmalarla çalıştıklarını belirten Gülgeç “HP, ASUS, Canon, Samsung, Sony gibi teknoloji devleriyle çalışıyor olabilmek, onların bize ve verdiğimiz hizmete olan güvenden kaynaklanıyor. Bu firmaların müşterilerine bizim hizmetimizi sunması ve müşterilerin bu imkandan yararlanıyor olması bilinçli tüketici rolünün kavrandığını gösteriyor.” diyerek, hizmetlerine en kısa yoldan web sitelerinden ulaşabileceklerini söylüyor. www.ekask.com.tr dışında Teknosa, Hepsiburada, Metro, Real, Carrefour, İstanbul Bilişim, Evkur başta olmak üzere birçok zincir mağaza ve bireysel bayide satılan kasko hizmeti binlerce liralık elektronik cihazların uygun maliyet ile güvence altına alınmasını sağlıyor.

“Garanti Asla Sigorta Değildir!” üzerine bir yorum

  1. Şu anda siteye baktım ve sadece 31 gün geriye dönük işlem yapabilirsiniz dedi. Daha önceleri incelediğimde aynı anda alınıp tek faturaya işlenmesi gerekiyor diye şart koşuyorlardı. Bilgisayarım için aldığım bir senelik sigortayı süresi bittiğinde uzatamamıştım. Evde arabada yeni olma şartı mı koşuyorlar? Nasıl onları inceleyip ona göre sigortalıyorsa benim elimdeki ürünü de incelesin ona göre sigortalasın. Bu işin önünü kesin sürette kapatarak, ‘sigorta seviyesi istenilen düzeyde değil’ demek saçmadır.

    Yanıtla

Yorum yapın