Gaziantep Üniversitesi Bilgi Güvenliği Dersinden İkinci Kez Sınıfta Kaldı!

Dün yazdığım yazı üzerinden yaklaşık olarak 24 saat geçti ve Üniversitenin duyurular bölümünde dile getirmiş olduğum durum için sayfayı kaldırdılar. Şöyle bir “oh be” derken, yeni duyurulara baktım ve maalesef ki hayal kırıklığına uğradığımı gördüm. Yeni yapılan duruyu içerisinde de yine bir XLS dosyası eklenmişti. (Ersan arkadaşıma teşekkürler konu hakkında hemen bilgi verdi)

Xls dosyasını açtığımda aynı durumun geçerli olduğunu fark ettim. Yine bu dosyayı hazırlayan “Zeki” arkadaş sütunları gizleyerek yeni dosyayı oluşturmuş.  Gördüğüm kadarıyla yeni duyuruya çıkan bu listede sadece TCKimlik numaralarını silmişler. Bunun dışında ev adresi, ev telefonları, cep telefonları ve diğer birçok bilgi aynı şekilde yer almaya devam ediyor.

Bas bas bağırarak TCKimlik, ev adresi, cep telefonu koymayın desek de yine bildiklerini okuduklarını fark ettim.  Bu yazımı da okuyorlarsa ne yapacaklarını yazayım ki bari bilsinler…

O dosya içerisinden e-mail, ev adresi, mezuniyet diploma notu, iş adresi, ev telefonu ve iş telefonu numaralarını KALDIRIN!  Gizleyerek bir halt olmaz. Bu sütunları komple silmeniz gerekmekte!

Duyuruya çıkarken adamın adını soyadını yazmak yetmiyor mu?  Ya da sadece TC Kimlik numarasını kaldırarak durumu düzelttiklerini mi sanıyorlar?

“2011-2012 Pedagojik Formasyon Sertifika Programı Yedek Listesi 12.10.2011 “” adı ile yeni çıkan duyuru için arkadaşa buradan selamlarımı iletiyorum.

Aynı zamanda Gaziantep Üniversitesinin Bilgi Güvenliği Dersinden iki kez kaldığını ilan etmek isterim!  Defter kitap açık sınav yapsak bu kadar başarısız olunabilirdi. Teşekkürler Gaziantep Üniversitesi yetkilileri…

“Gaziantep Üniversitesi Bilgi Güvenliği Dersinden İkinci Kez Sınıfta Kaldı!” üzerine bir yorum

  1. Sanıyorum üniversite birilerinin arkabahçesi olmuş. Denetim olmadan dikkat olmadna bu iş olur mu? bir sürü genç insan var ve bu ilanları genelde tahsilli veya gözüaçık gençler okuyor. okuyanlar büyük çoğunluğu eğer incelediyse farketmiş ve alacağını almıştır o dosyadan. Kendileri office programı biliyorum diye tanıtan bir sütunu silmekten aciz olan ve heray takır takır maaşını alan bu vicdansızlar yüzünden bir sürü insanın bilgisi tehlike altında! Bence geçerli bir cezai işlem yapılması lazım!

    Yanıtla

Yorum yapın