“Ultra Çağ” Asus Zenbook ile Başlıyor.

ASUS Başkanı Jonney Shih, Intel Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Satış ve Pazarlama Grubu Genel Müdürü Tom Kilroy ile birlikte New York’taki global tanıtım etkinliğinde uzun süredir beklenen, sanat eseri bir tasarım ve inanılmaz performansa sahip ZENBOOK™’u tanıttı.

“Ultra Çağı”  lansmanı, Taiwan Cloud Gate Dans Tiyatrosunun performans sanatçıları tarafından gerçekleştirilen yalın ve huzur veren Moon Water dansı ile başladı. Bu performans, aslında ZENBOOK’un performanstan ödün verilmeden gerçekleşen zevkli ve estetik tasarımına da gönderme yapıyor. Ultrabook, zarafet ve gücü mükemmellikle dengeleyen yeni bir çağ başlatıyor.

Shih, ASUS’un AR-GE ekibinin ZENBOOK tasarım aşamasında 4 inanılmaz ilkeyi kendilerine prensip edindiğini belirtiyor; sade tasarım, rakipsiz performans, çevreci olması ve sınırları belirleyen ses düzeyi…

Sade Tasarım: ASUS, ZENBOOK’un görüntüsünde teknoloji ve sanatı harmanlandığı görülüyor. Gümüş dış paneli ve merkezinde yer alan ışık halesiyle duyuları heyecanlandıran tasarımını sergiliyor. Kalınlığı ön kısımda 11mm, arka kısımda ise 35mm olan ZENBOOK’un dış hatlarındaki zariflik, onu sınıfında en ince Ultrabook haline getiriyor.

Rakipsiz Performans: ZENBOOK “instant-on” özelliği ile sisteme iki saniye içinde dönüş yaparken, 2 hafta gibi normal standartlara göre 4 kat daha uzun stand-by süresi ile dikkat çekiyor. ZENBOOK, ince yapılı ve şık olmasına rağmen etkileyici ve teknolojiden ödün vermeyen donanımıyla da göz dolduruyor.

Mobil kullanım için optimize edilmiş 2. Nesil Intel® Core işlemci, SATA revizyonlu 3.0 SSD depolama birimi, Bluetooth V4.0 ve USB 3.0 kullanılan ZENBOOK, USB Charger+ teknolojisi ile USB’den şarj olan mobil cihazları USB 3.0 portundan, PC kapalıyken de şarj edebiliyor.

ASUS tasarımcıları tüm bu mevcut teknolojileri yerleştirebilmek için eşsiz bir bakır fin tasarımı ile V şeklinde kanal kullanarak özel soğutma teknolojisi tasarladılar. ZENBOOK™ batarya ömrü % 5’in altına düştüğünde veri kaybını engellemek için tüm dosyaları kaydetme özelliğine sahip.

İnanılmaz Çevreci: Daha az enerji tüketen ZENBOOK’un kullanıcıları, aynı zamanda ASUS patentli Super Hybrid Engine II teknolojisini kullanarak, pil ömrünü akıllıca koruyor ve diğer UltraBook tasarımlarına göre %25 daha fazla pil ömrü sağlıyor.

Üstün Ses Performansı: Bu ultrabook’u sadece çalışmak için değil aynı zamanda eğlence içinde kullanabilmesini sağlayan özellikleri bulunuyor. Bunlardan en dikkat çekici olanı, ASUS N serisi notebooklarında kullandığı SonicMaster ses teknolojisini ZENBOOK’ta da kullanıyor. ASUS Golden Ear takımının donanım ve yazılımı ile optimize edilen SonicMaster ses teknolojisi çok geniş bir ses sistemi oluştururken, kullanıldığı alana pürüzsüz bir ses aktarımı sağlıyor.

Lider Teknoloji Ortaklığı
ASUS’un çığır açan başyapıtına inanılmaz işlemcileri ile destek olan Intel’in Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Satış ve Pazarlama Grubu Genel Müdürü Tom Kilroy, “Ultrabook kişisel bilgisayarda temel bir dönüşüm oluşturmaktadır ve ASUS ZENBOOK™ bunun canlı bir kanıtıdır. ZENBOOK™, Intel’in 2. nesil Intel Core i7 ve Core i5 işlemcilerin muhteşem performansını, ASUS’un inanılmaz inceliğiyle birleştirmiştir. Güvenlik, hızlı tepki verme ve diğer tüm heyecan verici özellikleri ile kusursuz ve tatmin edici bir bilgisayar deneyimi yaşama konusunda kullanıcıya söz vermektedir.”

Detaylar için www.asus.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum yapın