Genius WideCam 320 Ultra Geniş Açı WebCam

Ultra geniş açılı video konferans görüşme sağlayabilen Genius WideCam 320’yi sizlere tanıtmak istiyorum. İncelediğim bu yeni ürün, 100 dereceye kadar geniş bir açıda görüntü sağlayabiliyor. Üzerindeki mikrofon sayesinde sesler net ve temiz olarak karşı tarafa iletilebilmekte.

8Mp çözünürlüğündeki görüntü kalitesi 3X dijital zum ile desteklenmiş durumda. Parlak, keskin videolar ve temiz bir çekim sağlamakta. Üzerindeki son derece hassas mikrofonu ortamdaki sesleri net bir şekilde gürültüsüz olarak verebiliyor.  Görüntülü sohbetler için özellikle de geniş açısı ile birkaç kişiyi, salonunuzu ya da bulunduğunuz yeri 100 dereceye kadar bir açı ile alması en büyük avantajı olarak söylenebilir.

Alt kısmında ise bir mandalı mevcut. Hem masaüstünde kullanmak, hem de bir kenara mandallamak için ideal duruyor.  Son kullanıcı fiyatı 75.99TL olarak belirlenmiş.

Fiyat ve performans olarak baktığımda takdirimi kazandığını söyleyebilirim. 

Windows 7, XP Sp2, Vista ve Mac işletim sistemleri ile uyumlu. İçerisinde gelen kurulum CD’si ile birkaç saniye içerisinde kameranızı bilgisayara tanıtabiliyorsunuz. Yazılımı içerisinde çektiğiniz fotoğraflar için editleme araçları ve sosyal ağlar üzerinde paylaşım butonları da unutulmamış.

İçerisinde gelen yazılımı kurduğunuzda size ek bir güvenlik önlemi sağlıyor. Hepimiz biliyoruz ki kameralarımızı bilgisayarımızı ele geçiren kişiler görüntüleyebilir. Bu yüzden birçok kişi kamerasının lens kapağını kullanmadığı zaman kapalı tutar. Genius WideCam 320’nin güvenlik önlemi ise bu konuda bizlere yardımcı oluyor.

Eğer WebCam aktif olursa, yazılım bizlere bir popup pencere ile yazılımın aktif edildiğini ve görüntü açmak  için EVET / Hayır olarak soru sormakta.  Her ne kadar %100 bir güvenlik olmasa da iyi bir düşünce olduğunu söylemeliyim.

Teknik Özellikleri;

Sensör: VGA piksel Cmos
Açı: 100 derece
Lens Tipi: Manuel
Çözünürlük: 8MP, 640X480 piksel
Bağlantı Tipi: USB 2.0
Dosya Formatı: MJPEG, WMV
Mikrofon: Var
UVC: Var (USB Video Class)
Video Çözünürlüğü: VGA, Up to 30Fps
IPM: Var (Image Protecion Mechanism)
Zoom: 3X dijital

Genius WideCam 320, ultra geniş açısı, güvenlik önlemi ve fiyatı ile sizler için bir alternatif olabilir…

“Genius WideCam 320 Ultra Geniş Açı WebCam” üzerine bir yorum

Yorum yapın