GezeGeze.Com Açıldı..!

GezeGeze kaybolmakta olan kültürel değerlerin , tarihi zenginliklerin önemine dikkat çekmek isteyen toplumsal amaçlarla yola çıkmış üç girişimci gencin toplumsal değerlere sahip çıkma çabasının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır.

Ülkemizin tarihi, kültürel değerlerinin topluma ulaştırılması yerli ve yabancı turistlerin bilgilendirilmesi için pek çok yöntem kullanılmış, kitle iletişim araçlarından yararlanılmıştır. Günümüzde hızla değişen ve gelişen koşullara ayak uydurmak için teknoloji çağının koşullarına ayak uydurmak gerekmektedir. Biz gençler bunun farkındayız. Bunun için günümüzün en güncel en çok takıp edilen kitle iletişim yöntemi olan internet ortamını tercih ettik.

İnternetteki sosyal paylaşım sitemiz aracılığıyla daha çok insana ulaşmakta hedef kitlemize daha kolay hitap etmekteyiz. Bu sayede insanlar kültürlerini daha kolay ifade edebilecek , farklı kültürler konusunda bilgi sahibi olacak ve GezeGeze kültürel bir paylaşım ağı olacaktır. GezeGeze Türkiye’nin dünyadaki hızlı teknolojik gelişmelere ayak uydurduğunun açık bir göstergesidir. (Facebook çılgınlığının ülkemizde kültürel düzeyde hayat bulmuş halidir.)

GezeGeze kültür turizmini de amaçlamaktadır. Ülkemize gelecek olan yada gelmeyi düşünen turistlere yol gösterecek uluslararası diyaloga açık bir sosyal paylaşım ağı olacaktır. Yerli yabancı turistlere yol gösterecek,bilinçli bir gezi imkanı sağlayacaktır.

Bizim hedefimiz turistik bir harita oluşturup, gezip göremeyi kolaylaştırmaktır. Yalnızca popüleritesi olan yerleri değil gün ışığına çıkmamaış bakir güzelliklerin farkına varılmasını sağlamak, kişisel deneyimlerin paylaşılmasını sağlamaktır.

Kültürel açıdan çok zengin olan, kendine özgü içsel örf ve adetleri olan ülkemizin kaynaşması ve kültürel birlikteliğinin sağlanmasıdır amaç. Kültürel farkındalığı sağlayıp kültürümüze sahip çıkmak ve tanıtmak öncelikli hedefimiz. Kültürel zenginliklere sahip
Kendine özgü farklı kültürümüzü tanımak ve farkında olmak önemlidir. Bu kadar zengin bir kültüre sahipken bunu kullanamamak büyük talihsizlik olacaktır.

Tatile çıkan insanlara yol gösterecek gideceği yerle ilgili bilgi sahibi olmasını ve başkalarının deneyimlerini öğrenmesini sağlamaktır. Daha çok gezme ve görme amacı olan insanlara da yardımcı olacak, daha bilinçli bir tatil sağlayacak, kenarda köşede kalmış güzelliklere dikkat çekmeyi kolaylaştıracaktır.

Microsoft’un da destek verdiği sosyal ağ projemiz resmi bilgilerin yanı sıra sosyal ağda düşüncelerini paylaşmak isteyen herkesin düşüncelerine yer verecektir. İnternetten arama motorlarından ulaşılan bilgilerin çok daha detaylısı, deneyimlenen bilgilerle sosyal ağımızda yer alacaktır.Kullanıcılar kendi aralarında fikir alışverişi yapabilecek, deneyim ve tecrübelerini paylaşarak kültürel bir diyalog kuracaktır. Gündelik ve yüzeysel şeylerin ötesinde kültürel alt yapısı olan şeylerle ilgili kullanıcıların bilgi alışverişinde bulunacağı bir sosyal platform olması planlanmaktadır.

Gelişen teknolojisi ve haberler için ; http://blog.gezegeze.com ‘dan bilgi alabilirsiniz.

http://www.gezegeze.com

“GezeGeze.Com Açıldı..!” üzerine bir yorum

  1. Gereksiz bir çaba bana kalırsa.Turkcell’in GezenZi gibi bir projesi var hem dizaynı güzel,altyapısı güzel ve cep telefonlarıylada etkileşimli.
    Bu durumda gereksiz bir proje oluyor bana kalırsa.

    Yanıtla

Yorum yapın