Migros, Kipa, Metro… Çok Yakında Seyyar Satıcılarda..!

Neden bahsediyor olabilirim?  Tabiki iPad..!  Apple’ın müthiş ürünü ipad… iPad hakkında herkes birşeyler yazdı çizdi. Henüz inceleme fırsatı bulamadığım için bir yorum yapamıyorum fakat o kadar talep gördü ki cihaz kendini kanıtladı diyebilirim. Gelelim asıl konuya daha önceden blogumda Bilkom’a ve Apple’a ülkemizi hala 3. dünya ülkesi yerine koyup bu müthiş teknolojiden mahrum bıraktıkları için verip veriştirmiştim.

iPad gibi bir ürüne sahip olabilmek için insanlar hemen hemen her türlü yolu denediler.  Yurt dışına çıkan arkadaşlardan rica etmeler, Amerikan sitelerinden sipariş vermeler… kaçak kuçak işlere girenler bile vardı.  iPad o kadar çok talep gördü ki  Migros bunu güzel bir fırsata çevirerek 1000 civarında iPad getirdi.  Salam sucuk standları ile yanyana peynir ekmek niyetine satan Migros bir ilki başardı diyebilirim.  Müthiş bir reklam yaptı ve üstüne üstlük Bilkom’la Apple’a kafayı yedirtti….

Migros’dan sonra Bilkom’un yaptığı bir açıklamayı okudum. Çok yakında ülkemizde resmi olarak Bilkom iPad ürününü getireceğini savunuyordu. Hatta Migros’a dava bile açılabileceğinden bahsediliyordu. “Ürünümü salam sucukla aynı standda satamazsın”  Valla sen bizi kale almazsan değil salam sucuk pazarda bile satılır..!

Derken Kipa hipermarketleri iPad’i getirip satışa başladı.  En azından elektronik standında satışa sunduğu Kipa’nın iPad’leri de beklenen ilgiyi görmüştü…  (Kipa ile ilgili haberim)

Şimdi de  Metro iPad getirmiş.  Metro kataloglarına iPad resimlerini basmış ürünü satmaya başlamış bile haberimiz yok 🙂 İnsan bir medya çalışması yapardı değil mi :-p  Metro marketlerinde iPad’e ilgi nasıldır bilmiyorum ama Bilkom ve Apple’ın utançtan yanaklarının kıpkırmızı olduğunu düşünüyorum…

Eğer bu şekilde devam ederlerse çok yakında seyyar satıcılar iPad satmaya başlayacak…

Apple biz Türkiye olarak teknolojiyi kullanan, siz avrupalılardan daha avrupalı daha batılı, sizin kadar kaliteli ve teknoloji meraklısıyız. Atla gideriz sıçmaya ayranımız yoktur içmeye…  Siz bu şekilde devam ederseniz çok yakında seyyar satıcılarda ve pazarcıların ellerinde iPad göreceksiniz.

Hemde tane ile değil onlar kilo ile satıyorlar bilginiz olsun..!

“Migros, Kipa, Metro… Çok Yakında Seyyar Satıcılarda..!” üzerine 2 yorum

  1. BİM’den cevap geldi mi ? (: Aslında Premium reseller mağazaları var ama neden sadece oralara göndermiyor ki? Veya Teknosa Media-Markt falan?

    Cevapla

Yorum yapın