Gmail Hesabıma Erişemiyorum. Ne Yapmalıyım?

Google ‘nin yıllardır en çok tercih edilen e-posta sistemi Gmail için küçük bir bilgilendirme yapmak istedim. Son zamanlarda Gmail hesabı ile ilgili sıkıntıları olan birkaç arkadaş iletişime geçmişti.  Bende bu bilgiyi yayınlamak istedim.

 • Gmail’in şifresini unuttuğunuzda,
 • Gmail hesabınız hacklendiyse,
 • Birinin Hack ettiğini düşünüyorsanız

Bu formu doldurarak Google ile iletişime geçip Gmail hesabınızı kurtarabilmektesiniz.  Tabi bunun dışında CEP telefonuna şifre hatırlatmadan ikinci bir e-mailinize şifreyi gönderme seçeneklerinide kullanabilirsiniz.

Fakat unutmayın..!

Birisi hesabınızı hack ederse gizli sorunuzu, e-mailinizi, cep numaranızıda rahatlıkla değiştirebilir.  Önem arz eden bu soruların cevaplarını doğru olarak cevaplarsanız Google size Gmail hesabınızı geri verecektir.

Peki bu soruların cevaplarını hatırlamıyorsam ?

İşte asıl sorun burada başlıyor. Mesela ben o tarihlerle ilgili hiçbir soruyu hatırlamıyorum :( Kötü bir durum açıkcası ve sürekli ip değiştirdiğim için son ip adresimide hatırlamıyorum. Bu durumda ne olacak ? Açıkcası merak ettiğim en önemli nokta bu.

Öncelikle sorulardan bahsedelim.

1. Sizinle iletişim kurabileceğimiz email adresi ?

Bu soruya diğer bir e-mail adresinizi verebilirsiniz. Sonuçta Google sizinle iletişime geçecek.

2. Yaşadığınız sorunu açıklayın?

Problemimizi seçiyoruz.

3. Bu hesap ile Gmail kullanıyor musunuz?

Kullanıyoruz Evet diyerek geçiyoruz.

4. Bu Google Hesabıyla orkut kullanıyor musunuz?

Ben kullanmıyorum. Kullanıyorsanız işaretleyin.

5. Bu Google Hesabıyla Blogger kullanıyor musunuz?

Ben kullanıyorum yine kullanıyorsanız evet’i işaretleyin.

6. Bu hesapla kullandığınız Google hizmetleri ve her birini kullanmaya başladığınız tarih?

En can alıcı sorulardan bir tanesi bu servisleri tek tek seçebiliriz fakat tarihleri aklınızda mı ?

7. Hesap oluşturma tarihi?

İlk olarak hesabımı ne zaman açtığımı bende hatırlamıyorum. Fakat hesabınızı açtığınızda Google size hoşgeldiniz maili göndermekte. Eğer bu maili arşivinizde saklıyorsanız tamam demekir..! Peki hatırlamıyorsanız ? İşte merak ettiğim sorulardan bir taneside bu.

8. Son başarılı giriş tarihi?

En son Google hesabınızla hangi tarihte işlem yaptığınızı belirtin.

9. Hatırladığınız son şifre?

Sanırım bu soruya herkes cevap verebilir :)

Bu sorulardan sonra Gönder tuşuna basarak Google’dan gelecek cevabı bekleyin. Muhakkak ki size geri dönüş yapıp durum hakkında bilgilendirme yapacaklardır.

Unutmayın… Bu tarihler çok önemli ve bu tarihleri biryerlere not alsanız iyi olur..

Gmail şifremi unuttum formu : https://www.google.com/support/accounts/

“Gmail Hesabıma Erişemiyorum. Ne Yapmalıyım?” üzerine 43 yorum

 1. Teakolik sormak istediğim bir şey var.Şimdi ben büyük bir ihtimal o mailleri silmemişimdir hemen bakacağım.Fakat şu da var, orada bana iletişim için bir mail adresi soruyor eee google benim hacklenen mail adresimi nasıl bilecek? Ona dair bir soru yok! Yani hacklenen gmail adresinizi yazın diye bir şık göremedim :S

  Cevapla
 2. Bir yorum daha yazmam gerekti şu anda bilgilerimi toparlıyorum çünkü de :)) Yöntem basit arkadaşlar orada 4 kayıt tarihi soruyor.Gmail’e ne zaman kaydolduğunuzu bulmanın yöntemini bilmiyorum ama şunu düşündüm.Diğer 4 seçeneğin tarihlerini bulamıyorsanız.Üye olmadığınız hizmetlere kayıt olun sadece 4 tane gerekli sonuçta :)) Ben hatırlamadıklarımın yerine yeni hizmetlere kayıt olup tarihlerini şu anda not aldım kullanılabilir yani ;)))
  Teşekkürler teakolik :)

  Cevapla
 3. İki farklı google hesabım var ama birinci hesabımın ismini unuttum sade şifresini biliyorum lütfen bana yardımcı olurmusunuz ikinci hesabı da mecburen açtım

  Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)