Go Daddy DNS’leri Çöktü! Çanak Anteni Doğuya Çevirin :)

Dünyanın en büyük hosting firmalarından olan Go Daddy’nin dnsleri birkaç saat önce çöktü. Bu sorun yüzünden binlerce internet sayfasına erişim şuan sıkıntılı bir durumda.

Birçok yerde haberi yapılmaya başlanan Go Daddy sorunu, ilk önce Anonymous’un yaptığı belirtildi. Mesaj yağmuruna tutulan Go Daddy Twitter hesabı üzerinden aşağıdaki gibi bir açıklama yapmak zorunda kaldı.

Yapılan açıklamalarda sorunun farkında olduğunu belirten Go daddy,  bir yandan çalışmalarını devam ettiklerini belirtiyorlar. Diğer bir yandan da Go Daddy’nin ddos saldırıları altında olduğu, Anonymous tarafından saldırıldığı belirtilmekte.

Her ne kadar çelişkili açıklamalar olsa da şuan itibari ile Go Daddy’nin sıkıntılı saatler geçirdiği ortada. Yalnız belirtmek isterim, Go Daddy gibi bir sistemin dnslerini çökertmek öyle bir iki kişi ile olabilecek bir durum değil, bu yüzden Anonymous’un topluca ve planlı olarak saldırdığı düşünülebilir. Zaten Twitter üzerinde de bu tarz açıklamalar görmekteyiz.

Kullanıcıları tarafından binlerce mesaj yağmuruna tutulan Go Daddy krizi çözmek için elinden geleni yapıyor. Şu sıralar maalesef ki birçok kişi belkide yüz binlerce web sitesi sahibi beklemek zorunda.

Haberler Mashable gibi dünyaca ünlü birçok sayfada ardı ardına yayınlanmaya başladı.  Dünyanın en büyük ve en güvenli hosting sağlayıcısı olan Go Daddy bakalım bu saldırıların altından nasıl kalkacak?

Go daddy yaptığı son açıklamalardan birinde;  “Durum uyarısı; Sorunun farkındayız bunun üzerine çalışıyoruz.”  şeklinde bilgi geçildi. Diğer bir yandan da Anonymous, Twitter üzerinden “Global internet dünyasını keselim mi?” şeklinde dalga geçmeye devam ediyor…

“Go Daddy DNS’leri Çöktü! Çanak Anteni Doğuya Çevirin :)” üzerine 2 yorum

  1. evet bazı sitelerime erişilmiyor şimdi farkettim.. işin kötü tarafı birkaç gündür Google dns yönlendirmeleri de çalışmıyor Google Dns kayıtlarını bloglarla eşleştiremiyor..

    Godaddy Dnsleri düzeltse bile benim gibi domaini godaddy den alıp sitesini Blogger da yayınlayan pek çok kişinin sorun yaşayacak olması muhtemel..

    Yanıtla
  2. Bu Anonymous’ta herşeyi üstleniyor, biz yaptık diyor. Dünyayada Anonymous Türkiye’de redhack 🙂 site bakıma bile alınınca biz hackledik diyorlar.

    Yanıtla

Yorum yapın