Google+ Bildirimlerini Kapatmak

Google Plus’ın sevdiğimiz yönleri olsa da bazen adamı çıldırtan durumları ortaya çıkabiliyor. Bunlardan en önemlisi bildirimlerin sürekli e-postanızı işgal etmesi olarak görülebilir.

Google+’ın ilk çıktığı zamanı hatırlıyorum da sürekli birileri bir şeyler paylaşıyor ve sürekli e-postamda yığılmalar oluyordu. “Ahmet şunu paylaştı, Mehmet bunu paylaştı, Selim bunu +1’ledi, Kahraman bunu sevdi, Arman bunu paylaştı…” Bir süre sonra bu bildirimler o kadar çoğaldı ki saatler sonrasında e-postanızda onlarca Google+ bildirimi görür hale geliyorduk.

Aslında bu bildirimler varsayılan olarak e-postanıza düşüyor.

Google Plus’ı kullansanız da, kullanmasanız dahi bildirimleri almak zorunda değilsiniz. Dilediğiniz bildirimi kapatabilir, dilediğiniz bildirimin e-posta ile hatta cep telefonunuza gelmesini sağlamak mümkün.

Google+ ayarlar sayfasına geldiğimizde,

Sağ bölümde tüm bildirim ayarlarını aşağıya doğru görebiliriz. Bu bildirimlerin istediklerinizi kutusunu boşaltarak kapatabilir, istediklerinizi de işaretleyerek size e-posta ile ulaşmasını sağlamanız mümkün.

Ekran görüntüsünden de görebileceğiniz gibi birkaç tane kutuyu işaretli bıraktım. Benim için önemli olanlar mutlaka e-postama bildirim olarak düşmesini istiyorum. Hiç Google+ kullanmak istemiyorsanız veya bildirimlerden nefret geldiyse aşağıdaki adrese girerek bildirimlerinizi sonsuza dek kapatabilirsiniz.

Google+ bildirim ayarları: https://www.google.com/settings/plus

Not: Google+ üzerinde beni takip etmek isterseniz, http://profiles.google.com/TEAkolik adresindeyim.

Yorum yapın