Google Blog Arama

Google’ın dikkat ederseniz arama motoru mantığında farklı ayrımlar yaptığını görebilirsiniz. Haberler, videolar, resimler gibi kategorilendirmenin yanı sıra bloglar içinde özel bir arama motoru mevcut.  Google Blog aramayı da duymuşsunuzdur.  Geleceğin arama teknolojileri arasında kategoriler şeklinde aramalara doğru bir kayma olduğunu göreceksiniz. Her ne kadar kullanıcılar tam olarak kullanmasa da Google arama teknolojisine bu özelliği çoktan getirdi.

Peki blogunuzu Google Blog Aramaya eklediniz mi?

Google arama motoru her ne kadar blogunuzu indexlesede kayıtlı olsada Google Blog arama üzerinde kayıtlı olmayabilir.  Yapmanız gereken birkaç saniyenizi ayırıp blogunuzu Google Blog Arama sayfasına eklemek.

http://blogsearch.google.com.tr/ping?hl=tr adresine girip blogunuzun adresine tıklayıp blogunuzu ekleyiniz.

Henüz beta aşamasında olan Google Blog Arama hizmeti pek yakında insanlar tarafından vazgeçilmezler arasına girebilir. Blogların yükselişi ile bu arama motoruda epeyli ilgi görecektir.

“Google Blog Arama” üzerine 7 yorum

  1. Teşekkürler hocam bilgilendirme için.Siteye blog aramalarından girenler olduğunu görüyordum ama eklenmesi gerektiğini bilmiyordum.

    Yanıtla
  2. Güzel oldu ama pek kullanan yok sanırım. Aramalarını bloglar üzerinde yapan kimsenin olduğunu sanmıyorum.

    Yanıtla
  3. ben daha öncede duymuştum ama kullanmamıştım. ekledim blogumuda. ayrıca doğru arama yaptığın zaman direk google arama motoru üzerinden bloglarada ulaşabiliyorsun 🙂 ama google hizmetlerine şapka çıkartmak gerek. adamlar çalışıyorlar…

    Yanıtla

Yorum yapın