Yakın Gelecekte Gmail

Gmail Google’ın diğer servisleri ile birlikte hayatımızın olmazsa olmazlar arasında yerini almaktadır.  Özelliklede geniş depolama kapasitesi ve ek özellikleri ile dikkat çeken Gmail her geçen gün yeni bir özelliği ile karşımıza geliyor.  En son olarak siz değerli okuyucularıma Gmail’in “ektedir” özelliğinden bahsetmiştim.

Gmail üzerinde hemen hemen herkes tüm mail hesaplarını toplayarak mail havuzu oluşturuyor ve Gmail üzerinden mail gönderiyor. Bende bu seçimi yapanlardan biriyim. 4-5 farklı hesabımı Gmail üzerine tanımlayarak e-maillerim için hem geniş bir depolama alanı hemde kolay bir kullanıma sahibim.

Gmail her geçen gün kendini yeniliyor.  Özelliklede gelişmiş spam filtresi ve Google Labs  ile bir e-mail ‘den beklenileni fazlası ile kullanıcıya sunmakta.  Şöyle bir Gmail’e baktığımda aşağıdaki gibi bir gelecek gördüğümü sizlerle paylaşmak istedim.

Gmail kime ne hakkında yazdığımızı, Google sayesinde ne içtiğimizi, nerede alışveriş yaptığımızı, en çok kime veya kimlere e-mail gönderdiğimizi hatta karşı tarafın e-maillerimizi okuyup okumadığını bile bizden daha iyi biliyor.

Eğer ki yakın gelecekte bir e-mail gönderirken şöyle bir uyarı mesajı ile karşılaşırsak hiç şaşırmayacağımı itiraf etmek isterim.

“E-mail göndermek istediğiniz kişi gönderdiğiniz tüm postaları okumadan çöp kutusuna göndermektedir. Göndermek istediğinize emin misiniz?”

İşte Google labs üzerinde olması gereken ve istediğin en şahane özellik bu olurdu.  Yakın gelecekte Google’dan Gmail için böyle bir hizmet bekliyorum:)  eee nede olsa Google internet üzerinde  kimlerle muhabbet ettiğimizi bile çok iyi biliyor..!

“Yakın Gelecekte Gmail” üzerine 4 yorum

 1. davetiye :
  ya söylediğiniz şekilde uyarı verirse yandık gitti. Bir maille ne dostluklar biter

  Katılıyorum 😉

  Cevapla
 2. Yakında şöyle bir uyarı alırsak da şaşırmayalım:
  “Yazdığınız mailleri gönderdiğiniz kişi ile birlikte pc’nin arkasında duran annesi de okuyor. Yine de göndermek istiyor musunuz?” 🙂 🙂

  Cevapla

Yorum yapın