Google Plus Dalgalarıyla İstatistiklerinizi Ölçün

Birkaç gün önce yeni tasarıma geçen Google Plus’ın gizli kalmış özelliklerinden bir tanesi de Google Plus Dalgaları’dır.  Google Plus içerisindeki bu istatistik aracı sayesinde paylaşımlarınızın ne kadar etki ettiğini, nasıl bir zincir ile paylaşıldığını, çıkış noktalarını ve paylaşımların nerede ne kadar etki gösterdiğini ölçebilmektesiniz.

Paylaştığınız içerikler, başkaları tarafından paylaşıldığında aktif olan bu özellik herkese açıl gönderiler arasında paylaşım bağını göstermektedir.

Eğer bir içeriğiniz başka bir Google Plus kullanıcısı tarafından paylaşılırsa paylaşım kutusu içerisinde sağ üst kısımdaki ufak aşağı ok işaretini tıklayıp, Ripples’i görüntüle seçeneğini açtığımızda yeni bir sayfa içerisinde istatistik penceresi görüntülenmekte.

Google Plus Dalgalarıyla

Google + Dalgaları adı altındaki bu istatistik sayfası,  bir nevi çerçeveleriniz ve bu çerçeveler içerisinde ne kadar etkiniz olduğunu daire grafikleri ve ok işaretleri ile yönünü göstererek grafik oluşturmakta.

Bunun yanı sıra en altta, aynı içeriği paylaşan diğer Google Plus kullanıcıları ile sizin paylaşım rakamlarınızı ortaya çıkarabiliyor. Etkiyi oluşturanların yanı sıra, bu kişilerin istatistikleri ve ülke dağılımlarını da verebilmekte.

Bu tarz sosyal ağ istatistikleri hem marka yöneticileri hem de bizler için çok faydalı olacaktır. Özellikle de büyük markaların Google Plus üzerinde konumlandırılmaya başladığı şu günlerde raporlamaları ve kampanya istatistikleri için çok faydalı bir istatistik aracı olduğunu söyleyebilirim.

En çok dikkatimi çeken ise resimde de görebileceğiniz gibi paylaşmış olduğunuz Youtube videolarının hangi profillerden paylaşıldığı ve ne kadar etkili olduklarını da göstermesi oldu.

Google Plus Adresim:  http://gplus.to/TEAkolik

      

Yorum yapın