Google’ın QuickOffice’i Artık Ücretsiz!

Quick Office (1)Google,  Quickoffice yazılımını 10GB’lık alan ile birlikte kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaya başladı! Hem Android hem de IOS kullanıcıları için ücretsiz olarak sunulan Quickoffice yazılımı ile, ofis belgelerinizi rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Rekabet biz tüketicilerin yüzünü güldürüyor!

Hatırlarsanız bir süredir Microsoft, Windows Phone işletim sistemi ile birlikte Office yazılımını kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaya başlamıştı. Google, çok fazla gecikmeden, Microsoft’a karşı bir ofis hamlesi yaparak, Quickoffice yazılımını hem Android hem de iOS kullanıcılarına ücretsiz olarak sunmaya başladı.

Bir süre önce de, Apple’dan benzer bir hamle gelmişti. Apple’ın yeni modelleri iPhone 5S ve 5C ile birlikte iWork ismindeki daha önce ücretli olarak sunulan ofis uygulaması ücretsiz olarak dağıtılmaya başlandı.

Microsoft bir yandan Windows Phone işletim sistemli telefonlarda Office ürününü ücretsiz olarak sunarken, Apple bir anda yeni ürünleri 5C ve 5S modellerini alanlara iWork’u ücretsiz hale getirdi. Şimdi ise Google’dan müthiş bir cevap geliyor.

Artık Quickoffice Android kullanıcıları için ücretsiz!

Quick Office (2)   Quick Office (3)   Quick Office (1)

Android kullanıcıları Quickoffice’i Android marketten yani Google Play üzerinden telefonlarınıza indirebilirsiniz. Tabi ki bu durum sadece Android kullanıcılarını içermiyor. iOS kullanıcıları için de ücretsiz olarak indirilebiliyor.

Bakalım, akıllı telefon pazarında rekabetli günler artmaya başladı. Artık akıllı telefonlarda Apple ve Google’ın yanı sıra, Microsoft’un da hamlelerini görmeye başlıyoruz.

Benim gibi lisans peşinde koşan ve crackli, ne olduğu belirsiz illegal yazılımları kullanmayan biriyseniz, bu haber en çok sizi ilgilendiriyor.

Quick Office (4)   Quick Office (5)   Quick Office (6)

Quickoffice’in en önemli özelliği ise, Google Drive ile bütünleşik bir biçimde çalışması. Google Drive üzerindeki tüm ofis dokümanlarınızı Quickoffice sayesinde online olarak açabilir, düzenleyebilir veya yeni bir dosyayı Google Drive üzerinde kayıt edebilirsiniz.

Bu sayede iş yerinizdeki bir doküman, evinizdeki bir bilgisayarda ya da cep telefonunuzda anlık olarak karşınıza gelebiliyor. Mobil kullanımlar için ise, büyük bir avantaj sağlıyor. Elbette ki mobil senkronizasyonu ev, iş ve mobil cihazlarımız arasındaki iletişimi Microsoft’un Office 365 yazılımı ve Skydrive aracılığı ile de yapabiliyoruz.

Quick Office (7)   Quick Office (8)   Quick Office (9)

Lisans candır! Lisanslı kullanım gerçekten de büyük bir avantaj! Hele ki büyük rekabetler içerisinde, ücretsiz olarak lisanslı yazılımlara sahip olmak, ayrı bir keyif…

Yorum yapın