Hacker’lıktan İstifa Ediyorum..!

Bugün Sayın Enis Karaarslan’ın blogunda gördüğüm bir yazı üzerine istifamı vermek istedim.  Evet Hacker’lıktan istifa ediyorum.  Dr Enis Karaarslan’ın kimliğini deşifre etmişler. Beraberinde ise ben, Ferruh ve Hüzeyfe üstadlara da laf atılmış. Yeni nesil gençler sıkı yetişiyorlar. Özelliklede hack konusunda.  Hacker’ların en büyüğü yakalanmayanı derler özelliklede izini belli etmeyen kişiler kimliklerini sakladıkları sürece en büyük olurlar.  Malesef ki bizi Sayın Enis Karaarslan’ın mail kutusunda deşifre etmişler.

Tühhh deşifre olduk..!

“Buradan sayın Hüzeyfe ve sayın Ferruh’a ve tekolik’e de seslenmek istiyorum. Biz yaşlandık, bırakalım artık gençlere tahtımızı.”

Enis hocam blogunda artık emekli olduğunu ve bu işlerle uğraşmayacağını belirtmiş. Aynı zamanda ben, Hüzeyfe ve Ferruh üstadlarımdan da bu işleri bırakmamızı istemiş. Haklı da yeni gençlere yer vermek, önlerini açmak lazım. Biz artık eskidik ve gençlere köstek olacağımıza destek olalım diyorum.  Sayın Enis Karaarslan emekliliğini ilan ederken bende buradan istifamı ilan etmek istedim. Bu sayede gençler kendilerini daha iyi gösterebilirler.

Boş yerleri dolduralım lütfen…

Kendimi yanlış lanse etmişim.  Bu konuda kendimi insanlara anlatmayı beceremediğimi düşünmeye başladım.  Bugüne kadar 100lerce mail almışımdır.  “Şu msn’i hackler misin?”  “Bana hack öğretsene..” gibi  her seferinde cevabım aynı olmuştur. “Ben Hacker Değilim…”

Hacker olmadığımı yüzlerce kere söylesemde malesef ki yanlış anlaşıldığımı bir kere daha görmüş oldum. Hack konusunu hiç haz etmem. Benim ilgimi çeken dağıtmak ve bozmak değil,  ilgimi çeken kendimi güvende hissedebilmek.  Savunma yapmayı da çok iyi bildiğimi idda etmedim. Güvenlik konusunda bazen paronoyak görümsem bile malesef ki bu konuda uzman olmadığımı ve %100 güvenli bir sistem olmayacağını lanse etmeye çalıştım.  Yazılarıma bakarsanız her seferinde biraz daha güvenli olabilmeyi, insanlara önlerine gelen bağlantılara tıklamamaları gerektiğini, antivirüs yazılımları kullanmaları gerekliliği gibi birçok savunma tabanlı yazı yazdığımı görebilirsiniz.

Sadece bilinçlendirmeye çalıştım…

Neyse lafı fazla uzatmadan Sayın Dr. Enis Karaarslan’dan aldığım mikrofonu Hüzeyfe ve Ferruh üstadlarıma bırakıyorum. O’nlara  buradan bir çağrı da ben yapayım.

Bizim devrimiz eskidi artık yeni gençlere koltuğu bırakmak lazım.  Enis Hocam emekli oldu ben de istifa ettim. Gelin siz de gençlere yerlerinizi teslim edin..!

“Hacker’lıktan İstifa Ediyorum..!” üzerine 20 yorum

 1. Kuzen bırakmayın yav 🙁 Gençlerde bi halt yok. işleri güçleri onun bunun sitesini hacklemek, yazılarını hacılamak! Güvenlikmiş, edep/ahlakmış pek bulunmuyor…

  Yanıtla
 2. Ne kadar komiksiniz yaa hackerlıktan istifa ediyorum falan yok büyüdük gibisinden 🙂 kaç yaşındasin sen bakalım ufaklık =)

  Yanıtla
 3. Gençlerin önünü açmak mı? Kapalı olan bişey yokki , her zaman üstte olan bilgidir. Ne kadar çok biliyosan okadar iyisindir. ve bir takım tayfa grupları turkguvenligi.info , megaturks.net vs.vs. gibi turkiyenin önde gelen bu işi BİLİNÇ li yapan gruplar var. Kendini bilgili sanan bu işin ehli sanan insanlar bir gün kalktıklarında KRAL BİZİZ ÜSTAD HACKED By xxxxx yazısını görünce tahttan indiklerini anlıyorlar. türk hackerlar yeteri kadar donanımlı ve bu işi bilen çok. kimse meraketmesin. . .

  Yanıtla
 4. @Hakkı ÇAKIR
  Yazımda ince bir espiri yaptım. Sanırım ciddiye aldınız 🙂

  @Protestan
  Ciddiye almayın yazımı sadece ufak bir espiri 🙂

  Yanıtla
 5. @Enis Karaarslan
  Hocam biz eğleniyoruz ama Hüzeyfe şuanda Ddos saldırıları ile uğraşıyor. Sanırım istifasını vermediği için internet sayfasına saldırıyorlar 🙂

  Yanıtla
 6. bu sitede dahil turkguvenligi bu tip iddaları olan yerleri hacklemiştir herzaman. bu işte bi ard niyet yok. idda varsa cevabımızda gelir ..:)
  ortam güzel herşey güzel emin olun kimse bunu bozmak istemiyor … hack bi eğlence başka bişey değil.

  Yanıtla
 7. Hack’lenemeyecek bir sistem olabilir mi?
  Varsa da kullanışlı değildir.
  CPU’su çıkarılmış bir makine gibi.

  Yanıtla
 8. teakolik ben seni yıllardır tanıyorum evlenmeden önceki dönemine kadar fakat son 1, 1,5 yıldır msn ya sen kullanmıyorsun ya da benim msn değişikliklerimde arada kaynadın.Enis arkadaşa katılıyorum, teakolik eğer msn kullanıyorsan [email protected] ekler misin? 1 konu hakkında sana danışmam gerek.

  Yanıtla
 9. turkgüvenliğinin hackle ne alakası var nic e giriyorlar domain firmalarına girip microsoft u hackledim sql ile diye geçinen ezik lamer grubu hackten bir halt çaktıkları yok bunları her gördüğünüz yerde ezin heykırlıkla uzaktan yakından alakaları yok.fuck turkguvenliği 🙂

  Yanıtla
 10. çekilin açın türkiyenin önünü 😉
  hocam ellerinizden öperim.bize de bir yol gösterseniz.yardımcı olsanız.

  Yanıtla

Yorum yapın