Hacker’lıktan İstifa Ediyorum..!

Bugün Sayın Enis Karaarslan’ın blogunda gördüğüm bir yazı üzerine istifamı vermek istedim.  Evet Hacker’lıktan istifa ediyorum.  Dr Enis Karaarslan’ın kimliğini deşifre etmişler. Beraberinde ise ben, Ferruh ve Hüzeyfe üstadlara da laf atılmış. Yeni nesil gençler sıkı yetişiyorlar. Özelliklede hack konusunda.  Hacker’ların en büyüğü yakalanmayanı derler özelliklede izini belli etmeyen kişiler kimliklerini sakladıkları sürece en büyük olurlar.  Malesef ki bizi Sayın Enis Karaarslan’ın mail kutusunda deşifre etmişler.

Tühhh deşifre olduk..!

“Buradan sayın Hüzeyfe ve sayın Ferruh’a ve tekolik’e de seslenmek istiyorum. Biz yaşlandık, bırakalım artık gençlere tahtımızı.”

Enis hocam blogunda artık emekli olduğunu ve bu işlerle uğraşmayacağını belirtmiş. Aynı zamanda ben, Hüzeyfe ve Ferruh üstadlarımdan da bu işleri bırakmamızı istemiş. Haklı da yeni gençlere yer vermek, önlerini açmak lazım. Biz artık eskidik ve gençlere köstek olacağımıza destek olalım diyorum.  Sayın Enis Karaarslan emekliliğini ilan ederken bende buradan istifamı ilan etmek istedim. Bu sayede gençler kendilerini daha iyi gösterebilirler.

Boş yerleri dolduralım lütfen…

Kendimi yanlış lanse etmişim.  Bu konuda kendimi insanlara anlatmayı beceremediğimi düşünmeye başladım.  Bugüne kadar 100lerce mail almışımdır.  “Şu msn’i hackler misin?”  “Bana hack öğretsene..” gibi  her seferinde cevabım aynı olmuştur. “Ben Hacker Değilim…”

Hacker olmadığımı yüzlerce kere söylesemde malesef ki yanlış anlaşıldığımı bir kere daha görmüş oldum. Hack konusunu hiç haz etmem. Benim ilgimi çeken dağıtmak ve bozmak değil,  ilgimi çeken kendimi güvende hissedebilmek.  Savunma yapmayı da çok iyi bildiğimi idda etmedim. Güvenlik konusunda bazen paronoyak görümsem bile malesef ki bu konuda uzman olmadığımı ve %100 güvenli bir sistem olmayacağını lanse etmeye çalıştım.  Yazılarıma bakarsanız her seferinde biraz daha güvenli olabilmeyi, insanlara önlerine gelen bağlantılara tıklamamaları gerektiğini, antivirüs yazılımları kullanmaları gerekliliği gibi birçok savunma tabanlı yazı yazdığımı görebilirsiniz.

Sadece bilinçlendirmeye çalıştım…

Neyse lafı fazla uzatmadan Sayın Dr. Enis Karaarslan’dan aldığım mikrofonu Hüzeyfe ve Ferruh üstadlarıma bırakıyorum. O’nlara  buradan bir çağrı da ben yapayım.

Bizim devrimiz eskidi artık yeni gençlere koltuğu bırakmak lazım.  Enis Hocam emekli oldu ben de istifa ettim. Gelin siz de gençlere yerlerinizi teslim edin..!

“Hacker’lıktan İstifa Ediyorum..!” üzerine 20 yorum

  1. turkgüvenliğinin hackle ne alakası var nic e giriyorlar domain firmalarına girip microsoft u hackledim sql ile diye geçinen ezik lamer grubu hackten bir halt çaktıkları yok bunları her gördüğünüz yerde ezin heykırlıkla uzaktan yakından alakaları yok.fuck turkguvenliği :)

    Cevapla
  2. çekilin açın türkiyenin önünü ;)
    hocam ellerinizden öperim.bize de bir yol gösterseniz.yardımcı olsanız.

    Cevapla

Yorum yapın

teakolik hamza şamlıoğlu blog logo

Wordpress altyapısını kullandığımız bu sistem, Sunucu Çözümleri firmasında yüksek performans sağlayan özel sunucularda barındırılmaktadır. Görüntülemek için en iyi Chrome tarayıcı, 1920x1080 çözünürlük ve Full HD Android telefonlarda çalışır. Ayrıca Sitedeki içeriği istediğiniz gibi çarpabilirsiniz. :)