Hayatını Facebook’tan Kazananlar!

  Sosyal Medya ile birazcık haşır neşirseniz hemen aklınıza Sosyal Medya ajanslarında çalışan arkadaşlar gelebilir. Hayır, Sosyal Medya ajanslarında çalışanlardan bahsetmiyorum. Genelde işi gücü olmayan, Facebook üzerinde sabahtan akşama kadar takılan arkadaşlardan bahsetmek istiyorum.

Bu arkadaşlar arasında biraz kafası çalışanlar, Facebook üzerindeki yarışmaları takip etmekte. Adamların işleri güçleri yok, tamamen kendilerini Facebook yarışmalarına adamış bir şekilde yaşıyorlar.

Bu kadar vakit geçirip, bir şeyler de kazanmak gerek değil mi?

Aynen öyle, daha önce de birkaç örneğine denk gelmiştim. Fakat bu sefer gördüğüm Facebook kullanıcısı bu işi birazcık abartıp, profesyonel hale gelebilecek kadar kendini geliştirmiş.

Profili biraz incelediğim zaman neredeyse Facebook üzerine konumlandırılmış bütün markaları takip etmekte olduğunu gördüm. Yanlış duymadınız, sevdiği veya sevmediği tüm markaları takip eden bu arkadaşlar, markaların yaptığı kampanya, hediye ve birçok yarışmayı dikkatle izliyorlar.

Katıldıkları yarışmalarda da ufak tefek de olsa birçok şey kazandıkları ortada. Soldaki görsele dikkat ederseniz. “Kazandıklarımın Bazıları” şeklinde bir albüm ismi olduğu dikkatinizi çekecektir.

Arkadaş o kadar yarışmaya katılmış ki, kazandığı yüzlerce hediyeyi fotoğraflayıp kendine 100lerce fotoğraftan oluşan bir Facebook albümü yapmaya kadar gitmiş. Bir adım da ötesi her halde Profesyonel Facebook Yarışmacısı olacaktır.  Kazandığı hediyeleri göğsünü gere gere gösteren hatta albüm yapıp çok da güzel bir EGO haline getiren bu arkadaşa tebriklerimi iletiyorum.

Bir de işin cıvığını çıkaranlar var. Facebook Allah’tan like üzerine kurulu yarışmaları yasakladı. Bol bol autoliker yazılımları kullanp, birçok yarışmada binlerce liralık hediyeleri kazanan profesyonel arkadaşlar da unutulmamalı…

Siz de hayatınızı Facebook’tan kazanmak ister misiniz?

Tek yapmanız gereken tüm markaları Like edip, pusuda hediyeli yarışma beklemek. Bakarsınız iPhone 5 falan kazanmışsınız:)

Yorum yapın